Piłka nożna Prasówka

GieKSa wygrywa z Zagłębiem i pnie się w górę tabeli. Media o meczu GKS-Zagłębie 1:0 (0:0)

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat wczorajszej wygranej GieKSy w meczu z Zagłębiem Sosnowiec 1:0 (0:0). Wybraliśmy dla Was najciekawsze:

sportslaski.pl – Dośrodkowanie na wagę trzech punktów

To nie było wielkie widowisko. W spotkaniu GKS-u Katowice z Zagłębiem Sosnowiec padł tylko jeden gol, w dodatku… po dośrodkowaniu. GieKSa wygrała trzeci mecz z rzędu i pozostaje niepokonana w tym roku.

Piłkarze GKS-u Katowice wyszli na mecz w koszulkach „Seba trzymaj się”. Ma to związek z kontuzją Sebastiana Nowaka, który zerwał więzadło. Warto podkreślić, że klub nie zamierza zostawić bramkarza samego w trudnej sytuacji i zaoferował mu przedłużenie wygasającego w czerwcu kontraktu. Brawo!

[…] Piłkarze? Mieli więcej kiksów niż dobrych zagrań. Poważne błędy popełniał Dawid Kudła, który najpierw wyszedł za pole karne, by wybić piłkę, ale… nie trafił w nią. Pod koniec pierwszej połowy bramkarz Zagłębia znów się nie popisał i fatalnie podał prosto do rywala, dzięki czemu Adrian Błąd mógł dośrodkować z prawej strony boiska, ale nikt nie zdołał zamknąć zagrania. To właśnie po centrach gospodarze byli najgroźniejsi – wcześniej wrzutkę Błąda nie wykorzystał Wojciech Kędziora, który źle trafił w piłkę. Kilku innych dośrodkowań GieKSiarze nie potrafili zakończyć strzałami.

Jedna z pierwszych akcji drugiej połowy zakończyła się fatalnie dla gości z Sosnowca. GKS wyszedł z szybką kontrą, po której na bramkę Kudły biegł Andreja Prokić. Gonić go próbował Przemysław Babiarz, ale jedyną szansą na powstrzymanie Serba był faul. Pomocnik Zagłębia przerwał akcję, ale po chwili ujrzał zasłużoną czerwoną kartkę. Po niej GieKSa zaczęła przeważać i stwarzać kolejne sytuacje.

[…] Mimo prowadzenia i gry o jednego więcej, gospodarze nie mogli być pewni wygranej. Zagłębie starało się zdobyć wyrównującą bramkę, ale gospodarze zdołali obronić prowadzenie i zgarnęli kolejne trzy punkty.
W końcówce na trybuny odesłany został trener Jacek Paszulewicz, który… domagał się wykonania zmiany. Należy podkreślić, że sędziowska ekipa nie potrafiła porozumieć się i pretensje szkoleniowca wydawały się słuszne.

gol24.pl – GieKSa zrewanżowała się Zagłębiu. Święta wojna dla katowiczan

[…] Przed meczem GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec jedno było oczywiste – oba zespoły nie mogły pozwolić sobie na porażkę, ale remis też ich specjalnie nie urządzał. Zanosiło się więc na walkę o pełną pulę. Ta stawka nie wpłynęła korzystnie na poziom spotkania. W pierwszej połowie GKS i Zagłębie znalazły się w klinczu, nie mając pomysłu na zerwanie takiego układu. Nieco wyrazistsze okazje wypracowywali sobie katowiczanie, ale przy ich finalizowaniu brakowało im precyzji.

[…] Przewaga bramkowa i liczebna gospodarzy ochłodziła temperaturę spotkania i kolejne sytuacje podbramkowe następowały sporadycznie. Zagłębie miało zbyt mało atutów, by odwrócić niekorzystny dla siebie przebieg wydarzeń, zwłaszcza, że ekipa Jacka Paszulewicza wyraźnie koncentrowała się na zabezpieczeniu tyłów. Zimna mżawka nie zamroziła jednak emocji do końca. Szkoleniowiec GKS-u nie wytrzymał nerwowo przy zmianie w ostatniej minucie meczu i został wyrzucony przez arbitra na trybuny, czyli de facto za furtkę prowadzącą na boisko, a sędzia doliczył aż pięć minut, co jednak nie wpłynęła na końcowy wynik meczu.

infokatowice.pl – GieKSa wygrywa z Zagłębiem i pnie się w górę tabeli

GKS Katowice zasłużenie pokonał Zagłębie Sosnowiec 1:0 i awansował na czwarte miejsce w tabeli. Bohaterem spotkania został strzelec zwycięskiej bramki Adrian Błąd.

Od pierwszych minut przewagę na boisku posiadali katowiczanie, ale ich akcje najczęściej zatrzymywały się w okolicach pola karnego gości. W pierwszej połowie GieKSie tylko dwukrotnie udało się zagrozić sosnowieckiej bramce, ale najpierw Zejdler z główki minimalnie spudłował, a tuż przed gwizdkiem sędziego, do dobrego podania Błęda nie doszedł ani Kędziora ani ponownie Zejdler

[…] W 50. min. Prokić popędził na bramkę Kudły i kiedy przymierzał się do strzału został sfaulowany tuż przed polem karnym przez Babiarza, który otrzymał za to zagranie zasłużoną czerwoną kartkę. 10 minut później było już 1:0 dla GieKSy. Strzelcem bramki został Błąd, którego dośrodkowania na pole karne rywala niespodziewanie zaskoczyło sosnowieckiego bramkarza.

sportdziennik.pl – Piłka nożna to gra błędów. I Błąda!

Prawie siedem miesięcy temu sosnowiczanie po raz ostatni przegrali wyjazdowy mecz ligowy. Po wrześniowej porażce w Opolu, zanotowali siedem gier „w gościnie” bez porażki. W sobotni wieczór ta passa została przerwana.

[…] Choć miejscowi dość konsekwentnie próbowali stosować wysoki pressing – co parokrotnie skutkowało odbiorami piłki już na połowie rywala – dobrych sytuacji było w I połowie jak na lekarstwo. Kotłowało się przed bramką Dawida Kudły głównie po centrach Adriana Błąda – czy to z rzutów wolnych, czy po kontrach – ale Wojciechowi Kędziorze przy trąceniu piłki głową brakło precyzji, a Łukaszowi Zejdlerowi (szedł na piłkę wślizgiem) – ciut… dłuższego buta. Przyjezdni nie mieli w tej odsłonie nawet takich „okazji”, a jedyny groźniejszy moment to strzał (niecelny) Nuno Malheiro z dystansu.

[…] Pewnie trochę podkoloryzowałby rzeczywistość Błąd, gdyby utrzymywał, że w 62 minucie spod linii bocznej chciał strzelać na bramkę. To było raczej podanie w „szesnastkę”; ale że go nikt w tejże „szesnastce” nie przeciął, mocno „zakręcona” piłka wpadła do sosnowieckiej bramki tuż koło słupka! Błąd bramkarza? Pewnie tak; ale czyż futbol nie jest grą błędów? I… Błąda – jak się okazało w sobotni wieczór!

GieKSa w ten sposób wygrała z Zagłębiem po raz pierwszy w historii w meczu na zapleczu ekstraklasy. Generalnie zaś – warto to przypomnieć – na ligowy sukces w starciu z sąsiadem zza miedzy czekała… ponad ćwierć wieku! Skromne 1:0 w pełni więc fanów z Bukowej usatysfakcjonowało.

twojezaglebie.pl – Porażka Zagłębia w Katowicach. Hit dla GieKSy

[…] Pierwsza połowa nie była porywająca. Spotkanie było dość wyrównane, ale żadna z drużyn nie chciała zaryzykować i otworzyć się na rywala. Piłkarze obu zespołów stworzyli kilka sytuacji, ale nie były one na tyle groźne, by móc zagrozić golkiperom.

Po przerwie było zdecydowanie lepiej. Sygnał do ataku dał miejscowym Adrian Błąd, który próbował zaskoczyć Dawida Kudłę. Bramkarz Zagłębia nie dał się jednak zwieść i poradził sobie z zawodnikiem GKS-u.

[…] Zagłębiacy, mimo gry w dziesiątkę, nie poddali się i zaczęli coraz częściej pokazywać się pod polem karnym przeciwników. Podopieczni Dariusza Dudka stworzyli nawet kilka sytuacji, ale nie udało im się ustrzelić Mateusza Abramowicza i mecz zakończył się zwycięstwem GKS-u Katowice.

zaglebie.sosnowiec.pl – Błąd i błędy

[…] Zagłębie przystąpiło do meczu w Katowicach z czterema zmianami w składzie w porównaniu do potyczki w Niepołomicach. Na ławce usiedli Tomasz Nawotka, Alexandre Cristovao i Patryk Mularczyk, a Sebastian Milewski oglądał mecz z trybun, bo z przerwy reprezentacyjnej powrócił do Sosnowca z urazem jakiego nabawił się w meczu młodzieżówki z Niemcami. W ich miejsce w wyjściowej jedenastce znaleźli się Martin Pribula, Vamara Sanogo, Tomasz Nowak i Szymon Lewicki.

Pierwsza połowa wynudziła grupę ponad 5000 widzów, którzy przyszli na stadion. W ciągu 45 minut nie dane było kibicom obejrzeć ani jednego celnego strzału. Zresztą także tych niecelnych było bardzo niewiele, bo zaledwie trzy. Zagłębie popełniało więcej błędów w obronie. Dawid Kudła nie trafił w piłkę, próbując ją wykopać do przodu. Defensorzy na swojej połowie tracili futbolówkę na rzecz rywali, ale te sytuacje nie doprowadziły do zdobycia bramki.

[…] Kluczowa dla losów meczu akcja miała miejsce w 51. minucie. Po pierwszym rzucie rożnym wywalczonym przez Zagłębie, gospodarze ruszyli z kontrą. Andreja Prokić ograł Tymoteusza Puchacza, potem uciekł Nuno Malheiro i biegł w stronę bramki Zagłębia. Przed polem karnym gracza GKS-u sfaulował Bartłomiej Babiarz. Sędzia słusznie pokazał naszemu zawodnikowi czerwoną kartkę.

Gospodarze liczebną przewagę na boisku udokumentowali bramką po 11 minutach. Mateusz Mączyński zagrał na lewo do Adriana Błąda, który znajdował się z piłką przy bocznej linii boiska na wysokości 20. metra. Nuno Malheiro pozostawił graczowi GKS-u zbyt dużo swobody i Błąd mógł kopnąć piłkę prawą nogą. Z zagrania, które miało być dośrodkowaniem, wyszła bramka. Arkadiusz Jędrych i Mateusz Cichocki minęli się w polu bramkowym z piłką, a zaskoczony Dawid Kudła nie zdążył z interwencją. Piłka wpadła w długi róg sosnowieckiej bramki.

Grające w osłabieniu Zagłębie nie było w stanie odmienić losów meczu i wywalczyć w Katowicach choćby remisu. Po serii siedmiu kolejnych wyjazdowych spotkań bez przegranej, w Wielką Sobotę Zagłębie wróciło z wyjazdu z zerowym dorobkiem.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

GKS Katowice – Stal Rzeszów Live

04.05.2023 Katowice

GKS Katowice – Stal Rzeszów 8:0 (5:0)

Bramki: Kozubal (1), Bergier (12), Mak (14),(25),(27), Repka (62), Marzec (75), Arak (87) –

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (60. Krawczyk), Jędrych, Jaroszek (72. Shibata), Komor, Repka, Mak (76. Aleman)– Błąd (76. Baranowicz), Kozubal, Marzec – Bergier(60. Arak)

Stal Rzeszów: Raciniewski – Warczak, Kościelny, Śimcak, Diaz (60. Wachowiak), Thill (75. Danielewicz), Łysiak, Kądziołka (46.Bukowski), Paśko, Łyczko (46. Synoś), Prokić (75. Plichta)

Żółte kartki: – Krawczyk

Czerwona kartka: – Kościelny

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk)

Szalone zwycięstwo w Warszawie

Zapraszamy do obszernej galerii z wyjazdu do Warszawy. GieKSa po szalonej końcówce pokonała Polonię 2:1. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.

Rafał Górak: „Obawiam się o nasz stan kadrowy”

Prezentujemy zapis z konferencji po remisie 0:0 z Górnikiem Łęczna.

Pavol Stano: Uważam, że widzieliśmy dobre widowisko, choć bez bramek. Staraliśmy się eliminować te mocne strony GieKSy i grać tak, jak chcieliśmy. Zaangażowanie chłopaków było fajne, jakość adekwatna do meczu, wyglądało na to, że to zrobimy i doprowadzimy ten mecz do końca. Trzeba przyznać, że gospodarze też mieli sytuacje. Remis, każdy chciał więcej, trzeba ten punkt szanować.

***

Rafał Górak: Skończyło się meczem remisowym, wydaje się, że były momenty, gdzie Górnik Łęczna prowadził grę w sposób bardziej spójny. Nie można tu mówić jednak o czystych sytuacjach, a szkoda mi sytuacji Kuuska, najlepszej ze wszystkich. Widać progres w grze drużyny z Łęcznej, nie będę w jakiś sposób narzekał. Obawiam się o nasz stan kadrowy, mamy dwa treningi, a łatwy mecz nas nie czeka. Musimy ciężko pracować, by zawodników doprowadzić do dyspozycji, bo mamy dużo tych kontuzji. Dopadła nas grypa jelitowa. Trzeba szanować ten punkt i doceniam tę walkę z naprawdę dobrze grającym rywalem.

Urazy Rogali i Wasielewskiego?
    Górak: Grzesiek to uraz mięśniowy, Marcin zmagał się z urazem od dłuższego czasu. Marcin, jak go znam, będzie robił wszystko, by być gotowym na następne spotkanie. Czasu mamy mało, trzeba myśleć o tym, kim ich zastąpimy.

Wracają demony jesieni?
    Górak: Nigdy nie miałem demonów, nic mi się nie przypomina. Mocna liga i wymagający rywale, rzeczywiście dzisiaj ten punkt biorę do kieszeni, myślę o meczu w Warszawie.

Arek Jędrych stracił przytomność czy było to zwykłe zderzenie?
    Górak: Nie stracił, natomiast otrzymał poważny cios. Nos jest złamany, ale to nie złamie Jędrycha.

Duża delegacja z GKS-u Tychy na trybunach. Było dziś jakieś ukrycie schematu?
    Górak: Żadnego ukrycia schematu dzisiaj nie było.

Mecz z Polonią Warszawa to spotkanie z zespołem z dołu tabeli. Będzie to trudne spotkanie?
    Górak: Zespół z Warszawy to zdeterminowany i niezły zespół. Mamy całkowity obraz tej drużyny, spodziewamy się naprawdę trudnego spotkania. Zdajemy sobie sprawę, że jest na co patrzeć i łatwo nie będzie.

Kończąc temat zawieszeń i nieobecnych zawodników. Ile meczów zawieszenia otrzymał Repka i jak powrót Komora?
    Górak:
    Oskar dwa spotkania, więc nie będzie dostępny w Warszawie, a Komor można powiedzieć już w 80% wyleczony. Nie chcieliśmy dzisiaj ryzykować zawodnika, ale wydaje mi się, że te dwa dni doprowadzą go do 100% dyspozycji.