Dołącz do nas

Kibice Piłka nożna

Kibice gości na Bukowej w sezonie 2022/23

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po podsumowaniu wyjazdów w wykonaniu kibiców GieKSy w poprzednim sezonie czas na przyjrzenie się temu, jak prezentowali się fani gości na Bukowej. Autorem tekstu jest Eric Cantona.

Normalnie byłby to ranking kibiców gości na Bukowej, który oczywiście należałoby traktować z przymrużeniem oka, jednak sezon 2022/2023 na naszym stadionie trzeba podzielić na dwa rozdziały.

W rundzie jesiennej bojkotowaliśmy domowe spotkania. Mecze kompletnie straciły na atrakcyjności, ale decyzje ekip przyjeżdżających na nasz stadion były różne. Jedne przyjechały dopingować swój klub (o co nikt nie ma pretensji – to był nasz konflikt), inne w ramach solidarności zameldowały się, ale nie wchodziły na stadion, a pozostałe oficjalnie ogłosiły, że odpuszczają wyjazd, okazując nam tym samym wsparcie w bojkocie. Z kolei w rundzie wiosennej wróciliśmy na stadion, ale nie każda ekipa (przez zakazy PZPN) mogła pojawić się w klatce.

Zapraszamy do podsumowania, a na dole artykułu znajduje się galeria zdjęć z wszystkimi przyjezdnymi ekipami.

Termalica Nieciecza
Słonie jako pierwsza ekipa zameldowały się w 35 osób.

Zagłębie Sosnowiec
Sosnowiczanie bez najmniejszego problemu wypełnili sektor gości i przyjechali w 410 osób w tym 70 Legia Warszawa, 10 Czuwaj Przemyśl i 4 Beskid Andrychów.

Sandecja Nowy Sącz
Sączersi w 150 osób zawitali do Katowic. W tej liczbie było 38 osób z GKS-u Tychy, 10 z Czarnych Jasło i 3 ze Stali Mielec.

Arka Gdynia
Arkowcy w Katowicach zameldowali się 470 osób. Dostali solidne 300-osobowe wsparcie Polonii Bytom i (jako całość) byli najliczniejszą ekipą, która zasiadła w sektorze gości. Dobry wyjazd po ostatniej wtopie i zerze u nas.

GKS Tychy
Tyszanie mieli zakaz wyjazdowy.

Chrobry Głogów
Głogowianie przyjechali (pod nasze kasy) w trakcie spotkania w 115 osób, ale swoją obecność zaznaczyli jedynie pod stadionem, solidaryzując się z nami w walce ze Szczerbowskim. W tej liczbie było 71 osób Stilonu Gorzów, z którymi pojechali prosto na wyjazd ZKS-u do Wodzisławia Śląskiego.

Górnik Zabrze – Puchar Polski
Śląski Klasyk został zniszczony przez odchodzącego prezesa. Torcida uszanowała nasz bojkot i wspólnie z nami „oglądała” mecz pod stadionem. Tego dnia było nas razem około 1000.

Stal Rzeszów
Fani Stali kolejny raz nie mogli się pojawić w Katowicach. Tym razem dopadł ich zakaz za derby Rzeszowa.

Chojniczanka Chojnice
Fani z Grodu Tura nie pojawili się przy Bukowej. Ciężko stwierdzić, czy zrobili to w ramach solidarności z bojkotem, bo bardzo dużo innych wyjazdów po prostu odpuszczają.

ŁKS Łódź
Nie ulega wątpliwości, że Rodowici Łodzianie (którzy mieli jeszcze w gazie piłkarzy) pokazaliby się przy Bukowej z dobrej strony, jednak wprost napisali, że solidaryzują się z nami i nie pojawią się w Katowicach.

Podbeskidzie Bielsko-Biała
Fani TSP to pierwsza ekipa, która przyjechała na Bukową, kiedy my wróciliśmy na Blaszok. Pojawili się w 120 głów.

Wisła Kraków
Cyrk z wpuszczeniem Wisły Kraków zaczął się w Gdyni. Fani Białej Gwiazdy, przez rzekome zniszczenie krzesełek w nadmorskiej klatce, dostali zakaz wyjazdowy. Wisła odwołała się od tej decyzji, ale komórka rozpatrująca odwołanie, zbierała się dopiero… po naszym meczu.

Resovia
Fani Sovii przyjechali w 141 osób.

Odra Opole
Przed meczem z OKS-em część kibiców zastanawiała się, czy wesprze ich stara zgoda Polonia Bytom, czy może ich nowi znajomi z Chorzowa. Okazało się finalnie, że z Ruchem był tylko przelotny romans, a Opolanie przyjechali sami – w 85 osób.

Górnik Łęczna
Górnicy mocno spóźnili się na mecz, bo weszli dopiero w 55 minucie spotkania, ale zaznaczyli swoją obecność w 58 osób.

Skra Częstochowa
Tylko z kronikarskiego obowiązku. Skra nie ma kibiców, a tym bardziej jeżdżących za nią po Polsce.

Puszcza Niepołomice
Nowy beniaminek Ekstraklasy, pod sam koniec pierwszoligowych zmagań, pożegnał się z nami w 33 osoby.

Ruch Chorzów
Nie będzie żadną tajemnicą, że niebiescy wykorzystaliby do nas (a my do nich) każdą liczbę biletów. Nie było więc żadnym zaskoczeniem, że pojawili się w komplecie – 409 osób. Sama ich obecność na Bukowej była chyba dla wszystkich dużym zaskoczeniem, bo wydawało się, że ktoś (wojewoda, policja, PZPN, Szczerbowski itd.) spróbuje ich zablokować. Ostatecznie, po 20 latach, była okazja ponownie się zobaczyć. Najprawdopodobniej ostatni raz na starym stadionie.

Zdjęcia oraz liczby zostały zaczerpnięte ze strony GzG64.pl – kroniki kibiców GKS-u Katowice.

Eric Cantona

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga