Kibice SK 1964
Kibice zaczęli od nadkompletu
Wyjazd do Nowego Sącza był dla większości kibiców GieKSy pierwszą wyprawą w ten rejon od kilku lat. W poprzednich sezonach Sandecja miała remont stadionu, dzięki któremu liczba biletów dla kibiców gości miała się zwiększyć do ponad 600. Niestety jak to w Polsce bywa, po pozorowanym remoncie, pulę… obniżono do 216 wejściówek.
Bilety na wyjazd rozeszły się kilka miesięcy temu w dwa dni, co nie powinno nikogo dziwić z racji długiej przerwy zimowej. Swoje namieszała także stacja telewizyjna Orange Sport, która przesunęła mecz z soboty na niedzielę. Ostatecznie 253 kibiców GieKSy (w tym 7 fanów Górnika Zabrze i 4 Banika Ostrava) udało się wczoraj na wyjazd do Nowego Sącza. Na obiekt weszło niestety jedynie 216 sympatyków naszego klubu.
Na wyposażeniu mieliśmy 7 flag (SK 1964, Galdiators, GKS Katowice, Jurajska GieKSa, GieKSa On Tour, UG i Małopolska). Podróż w obie strony spokojna i szybka. Prowadziliśmy ciągły doping z lepszymi i gorszymi momentami. Najlepiej wyszła nam końcówka, gdzie każdy dawał z siebie wszystko. Po przegranym spotkaniu odbyliśmy spokojną rozmowę z piłkarzami, a śpiewy „koniec porażek” najlepiej oddawały nastroje po tym meczu.
Miejscowi ze słabą frekwencją, ale stałym młynem. Nie było ich zbyt wielu, ale prowadzili ciągły doping. Dostali także dobre wsparcie od Polonii Warszawa. Ogólnie na swoim poziomie.
Następnym wyjazdem jest Miedź Legnica – już ruszyły zapisy na dzielnicach i FC. Polecamy się spieszyć, bo miejsca zostaną pewnie wykupione bardzo szybko.
Galeria Kibice Piłka nożna
Spodek Super Cup 2026
Zapraszamy do pierwszej galerii z Superbet Spodek Super Cup 2026. Turniej wygrała Reprezentacja Polski Socca, która w finale pokonała Wieczystą Kraków, a ostatnie miejsce na podium wywalczył ROW Rybnik. Autorem zdjęć jest Misiek.
Piłka nożna
Mateusz Wdowiak piłkarzem GieKSy!
Mateusz Wdowiak dołączył do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. 29-latek związał się z GieKSą umową do 30 czerwca 2027 roku.
Wdowiak jest pomocnikiem – może grać jako „10” oraz wahadłowy. W poprzedniej rundzie reprezentował Zagłębie Lubin. W barwach tej drużyny wystąpił łącznie w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach (11 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski).
Na wcześniejszym etapie kariery reprezentował Cracovię, z którą był związany od najmłodszych lat. W barwach „Pasów” zaliczył 152 spotkania, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z ekipą z Krakowa świętował zdobycie Pucharu Polski, strzelając decydującą bramkę w finale.
Po dobrych występach po zawodnika sięgnął Raków Częstochowa, a dla Wdowiaka nastał najlepszy okres w karierze. Z ekipą z Częstochowy zdobył: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski (dwukrotnie) oraz Superpuchar (również dwa razy). W Rakowie wystąpił w 98 spotkań, strzelając 17 bramek i zaliczając 7 asyst.
Nowy zawodnik wkrótce dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Turcji. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w naszych barwach!
Piłka nożna
Erik Jirka w GieKSie!
Erik Jirka został nowym zawodnikiem GKS Katowice – na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się z Piasta Gliwice. Słowak jest drugim piłkarzem, który w tym roku dołączył do naszego klubu.
Jirka podpisał kontrakt z GieKSą, który będzie obowiązywać przez 2,5 roku. Zawiera on również opcję przedłużenia. W Piaście zawodnik występował jako ofensywny pomocnik, ale jego wszechstronność na boisku sprawia, że może grać na kilku pozycjach. 28-latek w rundzie jesiennej wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił w nich 5 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Był jednym z najlepszych piłkarzy w ekipie z Gliwic, która na wiosnę będzie rywalem GieKSy w walce o utrzymanie.
W przeszłości zawodnik reprezentował Spartaka Trnava, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. Międzynarodową karierę kontynuował w takich klubach jak Crvena zvezda Belgrad (mistrzostwo Serbii), FK Radnicki Nis, Górnik Zabrze, Mirandes, Real Oviedo oraz Victoria Pilzno. W tym ostatnim klubie posmakował piłki nożnej na najwyższym poziomie – w 2022 roku grał w Lidze Mistrzów.
Jirka ma również na koncie występy w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Słowacji.
Zawodnikowi życzymy powodzenia w naszych barwach!


Młoody
9 marca 2014 at 22:29
Z soboty na piątek*