Dołącz do nas

Kibice Piłka nożna

Kibicowska zapowiedź – Motor Lublin

Avatar photo

Opublikowany

dnia

fot. https://www.facebook.com/MotorLublin
fot. https://www.facebook.com/MotorLublin

 

Zapraszamy do kibicowskiej zapowiedzi meczu z Motorem, której autorem jest Eric Cantona.

Motorowcy to znana kibicowska marka, która po kilkunastu latach wraca na zaplecze Ekstraklasy. Ich jedyną, ale bardzo starą i zasłużoną zgodą jest Śląsk Wrocław (od 1989 roku). Mają także układ chuligański z Hetmanem Zamość (od 2018) i Górnikiem Łęczna (od 2008). Z racji ponad 30-letniej sztamy z wrocławianami mają prywatne dobre relacje z Miedzią, która ich zaprosiła na swój turniej kibicowski z okazji 50-lecia. Ogólnie mają dobre kontakty z ekipami rodziny Śląska Wrocław, które są skupione jako fan cluby.

Nasze wspólne zgrzyty, bo inaczej tego nie można nazwać, miały miejsce w latach 90. i nie były one spowodowane graniem ze sobą w jednej lidze. Naszą zgodą była wtedy Avia Świdnik (do 1996 roku), którą najczęściej wspieraliśmy na derbach Lubelszczyzny i sporo się działo wokół tych derbów. Jednym z powodów, które przyczyniły się do zakończenia sztamy ze świdniczanami, była ich ucieczka przed Motorem, przez co chuligani GieKSy musieli sami stoczyć walkę na wrogim terenie z Motorem.

Nasza ostatnia, ale wyjątkowa wizyta na stadionie Motoru miała miejsce wiosną 2021 roku. Trwała pandemia i wszyscy mieli idealne warunki, żeby zwyczajnie nie wpuszczać kibiców – zwłaszcza przyjezdnych. Klasę pokazał właśnie klub z Lublina, który pomimo „wytycznych” policji i sanepidu, nie ugiął się, dzięki czemu w środę mogło pojechać na wyjazd 311 fanatyków GieKSy (w tym 16 JKS i 3 KSG).

.

Wizyta Motorowców w Katowicach to już dawne dzieje. Ostatni raz byli 15 lat temu w 149 osób (w tym 6 Śląsk), ale zapisali się jedną z najoryginalniejszych prezentacji, tworząc napis CHWDP z… siebie. Uśmiecham się pod nosem, jak sobie przypomnę, jak im to znakomicie wyszło na starej i sypiącej się Trybunie Północnej, która łapała ostatnie chwile przed wyburzeniem.

.

Eric Cantona

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

 1. Avatar photo

  fafarafa

  3 sierpnia 2023 at 20:13

  Siema, herb Motoru to macie w tabeli sprzed 15 lat 😉

 2. Avatar photo

  kosa

  4 sierpnia 2023 at 01:32

  @fafarafa niestety nie mamy na to wpływu, bo tabela jest pobierana w całości z zewnątrz, bez naszego udziału.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga