Piłka nożna
Kto zawinił przy straconej bramce?
GKS był bardzo bliski kolejnego wyjazdowego zwycięstwa z Okocimskim. Zabrakło kilkunastu sekund, ale przede wszystkim chłodnej głowy i koncetracji przy straconej bramce. A może po prostu umiejętności.
0:1 Zieliński (14)
Pitry zagrywa piłke na prawą stronę.
Z pierwszej w pole karne dośrodkowuje Czerwiński.
O piłkę próbuje powalczyć Zieliński, ale to za wysoko dla niego.
Futbolówkę przejmuje Gancarczyk.
Dobry zwód – nawinął kilku rywali i zmierza ku linii końcowej.
Moment dośrodkowania/strzału. W pierwszej chwili zastanawialiśmy się, czy Zieliński – strzelec bramki za chwilę – nie znajduje się na pozycji spalonej. Noga zawodnika Okocimskiego z nr 22 stojącego w rozkroku znajduje się jednak bliżej linii końcowej niż nasz napastnik.
Piłka po przelobowaniu bramkarza odbija się od słupka.
Zieliński dobija ją do pustej bramki, w pobliżu jakby co był także Wróbel. Całej sytuacji bacznie przygląda się Grzegorz Goncerz, którego głowa znalazła się w kadrze, kiedy piłka wapdała do bramki 😉
1:1 Darmochwał (90)
Zawodnik gospodarzy posyła długą piłkę na aferę.
O górną piłke z zawodnikami Okocimskiego walczy Jurkowski.
Piłka odbija się od murawy i cały czas jest w górze. Jurkowski stara się wypchnąć zawodnika z pobliża pola karnego, ale też nie chce faulować.
Sprytne zagranie tyłem do bramki ze strony rywala. Darmochwał kryty na radar.
Napastnik przejmuje piłkę i wdziera się między Kamińskiego i Chwalibogowskiego. W akcję jest zamieszany także drugi zawodnik z Brzeska i to chyba bardziej na nim skupia się Chwalibogowski.
Darmochwał prostym zwodem mija Kamińskiego.
Czysta pozycja do strzału.
Precyzyjne uderzenie.
I GKS traci zwycięstwo w doliczonym czasie gry.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu



















Najnowsze komentarze