Piłka nożna
[LIVE] Piłkarze GKS przegrywają w Olsztynie
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


PanGoroli
5 maja 2018 at 18:43
kaj jest ten czat? stracił mi się kajś…
Miro
5 maja 2018 at 18:49
Hanysy…zycze porazki
keinemeine
5 maja 2018 at 18:52
Miro, a my życzymy sobie zwycięstwa!
anty grzyb
5 maja 2018 at 18:55
miro se mozesz zwyciestwo jest nieuniknione gorolu
potf
5 maja 2018 at 18:59
Do boju GKS !!!
anty grzyb
5 maja 2018 at 19:00
a smierdziele dwa w plecy z puszcza
Miro
5 maja 2018 at 19:01
zobaczymy za 90 minut!
Mecza
5 maja 2018 at 19:29
Dawid czekałeś i się doczekałeś, życzę bramki i zwycięstwa.
wiesiek
5 maja 2018 at 19:41
Chuj będzie nie zwycięstwo. Co na boisku robi Prokic? Robimy awans Zagłębiu?
Robson
5 maja 2018 at 19:43
Wreszcie trener zmądrzał.
Trzymaj się Dawid i również brameczki i zwycięstwa dla naszej kochanej GieKSy !
gorol
5 maja 2018 at 19:53
na razie po naszej myśli 🙂 p.s. dobra liczba wyjazdowa, jak na Olsztyn
Marcin
5 maja 2018 at 19:58
gorol nie ciesz sie jeszcze, jest 2 połowa przed nami ! zagłębie gołębie i tak nie wejdzie !
Miro
5 maja 2018 at 20:02
wy cygany ze smieszna gadka i wiejskim akcentem tez nie wejdziecie!Zrozumiano!!!! Czy mam to napisac w waszym folkowym dialekcie?
Marcin
5 maja 2018 at 20:11
Miro ale jebnięty zagłebiok z ciebie aż szkoda pisać, wy tam wszyscy jesteście ciulnięci !
Mecza
5 maja 2018 at 20:12
Gdyby to była ostatnia kolejka to trzymałbym kciuki za remis, ale trzeba cały czas uważać bo Prokić na boisku.
Marcin
5 maja 2018 at 20:13
Prokić wypad do twojej stali, ewidentnie Nas hamujesz żeby stal weszła !!!
TOMEK
5 maja 2018 at 20:21
GIEKSA GRAĆ KURWA MAĆ!
wiesiek
5 maja 2018 at 20:29
Frajer trener frajerzy pilkarze i naiwni frajerzy kibice Gieksy którzy wiąrzą z tym zespołem jakieś nadzieje.
Jaca
5 maja 2018 at 20:38
Gorol, to niy dialekt i niy folkowy – to śląsko godka!
anty grzyb
5 maja 2018 at 20:39
jeszcze trener niech sie podda i mamy ripley
ffffffff
5 maja 2018 at 20:41
kolejny sezon …zrobmy w chuja kibicow (frajerów)
PanGoroli
5 maja 2018 at 20:45
Z tym zespołem nie bedzie nigdy awansu. Dawna GieKsa, to by tych pajaców nosem wciągnęła. Tu się od razu paki nie zbuduje, za dlugo były rządy mamlasa. Prokicia wywalić w ogóle zer składu, widać, że ma na GieKSę już wyjebane. Wywalić innych cwaniaczków, dla przykładu. Odmłodzić skład, poznajdywać synków młodych, ambitnych. W tym roku walka o awans się skończyła, na to wygląda.
Spartakus
5 maja 2018 at 20:52
Kura jak zwykle końcówka sezonu…
anty grzyb
5 maja 2018 at 20:55
a smierdziele za tydzien
Solski
5 maja 2018 at 20:57
Koniec, koniec marzeń o awansie. Pseudo pilkarze powinni z własnej kieszeni zwrócić kibicom którzy pojechali do Olsztyna
TOMEK
5 maja 2018 at 20:57
Paszulewicz zwolniony!
Miro
5 maja 2018 at 20:58
a mówiłem!!!!!!!!!!frajerskie hanysy!!!!!!!!!!!
PołudnioweK-ce
5 maja 2018 at 21:01
Ma ktoś może z Was telewizor do sprzedania??..pytam na przyszłość..bo coś czuje że mój za tydzień o tej porze będzie leżał pod oknem w tzw. tajlach..chyba wiecie do czego pije
Miro
5 maja 2018 at 21:02
ZDRADZE WAM SEKRET…3 ZAWODNIKÓW GRA W FORTUNIE..DZIEKI NIM DZIS WPADŁY 3 TYSIĄCE!!!! DZIEKI PANOWIE ZA WSKAZANIE WYNIKU…NAJWAZNIEJSZE ZE KASA SIE ZGADZA, CHUJ TAM Z GKS-EM
Marcin
5 maja 2018 at 21:04
Miro dziecko idz już spać
Marcin
5 maja 2018 at 21:07
a któż to taki gra w Fortunie? Sekret się do końca ujawnia a nie w części
Miro
5 maja 2018 at 21:18
DO MARCIN..JAK MASZ TROCHĘ OLEJU W MÓZGU TO POMYŚL, ZAWSZE W TYPOWANIU NIE MA BŁĄDU
Marcin
5 maja 2018 at 21:24
Miro jakbyś miał trochę oleju we łbie to byś wiedział że chodzi mi o to jak wiesz kto obstawia przeciwko nam to powiedz..
PołudnioweK-ce
5 maja 2018 at 21:31
Mocno się zdziwie żeby nie napisać w chuj jak ktoś w środe pójdzie na B1.A już mega jak będzie dopingował..znacie ten refren..po co po co po co po co??
Miro
5 maja 2018 at 21:45
DO MARCIN – PRZECIEŻ CI GAMONIU NAPISAŁEM W POPRZEDNIEJ WIADOMOŚCI JEDNO NAZWISKO. CO NIE GRA U WAS TEN ZAWODNIK? WIĘCEJ NIE MOGĘ POWIEDZIEĆ, BO TYCH DWÓCH POZOSTAŁYCH BARDZO LUBIE. TROCHĘ INTYMNOŚCI MUSZĘ ZACHOWAĆ DLA SIEBIE…I ZNÓW TRZEBA SIĘ NA GKS-IE OBŁOWIĆ FINANSOWO W FORTUNIE!
areczek
5 maja 2018 at 21:50
https://tinyurl.com/seksiknaostro
co za cudne kobiety
Marcin
5 maja 2018 at 22:32
… czyli Adrian Błąd sprzedał Gieksa i obstawia u bukmachera?!
Cris
5 maja 2018 at 22:43
Miro wrzuć swój wygrany kupon, jak nie to wypierdalaj.
jarek
5 maja 2018 at 23:29
Nie karmcie trolla. Największą porażką dla trolla jest nie żywienie go. Nie odpowiadajcie na głupie i absurdalne treści
CHUCK
6 maja 2018 at 12:16
Nie wiem o co kaman,albo ktoś z miasta dal prikaz NIE AWANSOWAC,albo po prostu piłkarze nie chcą bo wiedza,ze w ekstra nie dadza rady,straca etat…w 1 lidze maja eldorado,jak trzeba to wygrają,jak trzeba to dadza dupy…żal,żal,żal i brak ambicji Pan SP Adam Ledwon się w grobie przewraca,On by wam kurwa pokazal jak się zapierdala na boisku….PS.Prokic dobrze zrobiles Stal przynajmniej ma checi i zamiar na ekstra,czego nam brakuje,trzym się ziomek,INO GieKSa:)