Dołącz do nas

Piłka nożna

Nie dać się dogonić

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Historia zmagań ligowych GKS-u z Zawiszą sięga wielu lat wstecz, wręcz samego początku istnienia klubu z ulicy Bukowej pod szyldem GieKSy. Z bydgoskim klubem nigdy GieKSie nie grało się łatwo, ale w końcowym rozrachunku to Trójkolorowi wypadają korzystniej. Niestety nie można powiedzieć tego samego o ostatnich meczach w I lidze. Zawisza od powrotu do I ligi, wzmocniony przez solidnego sponsora prezentuje się bardzo korzystnie. Niestety tego samego nie można powiedzieć o GieKSie, ale wydaje się, że i to się zmienia. Wróćmy jednak do meczu z jesieni.

GKS nie był faworytem meczu rozgrywanym w poprzedniej rundzie. Mimo to GieKSa bardzo liczyła na zdobycz punktową. Jak można było się spodziewać gospodarze od pierwszych minut dominowali, przede wszystkim w aspekcie posiadania piłki. To nie znaczy jednak, że goście tylko się przyglądali, bo walczyli o każdą piłkę i również stwarzali sobie sytuacje. Lepsze okazje miał Zawisza i w pierwszej połowie wykorzystał jedną z nich. Po rzucie wolnym gola na 1:0 zdobył Zawistowski. W drugiej połowie nie murawie niewiele się działo. Lepsze okazje miał Zawisza, ale i GKS w końcówce meczu mógł wyrównać za sprawą Pitego. Niestety piłka po jego uderzeniu głową minęła słupek Witana. W doliczonym czasie gry po błędzie Cholerzyńskiego 1 na 1 wyszedł Wójcicki, który nie dał szans Sabeli i ustalił wynik meczu na 2:0. GKS z pewnością przegrałby wyżej, gdyby nie świetna postawa Kamińskiego w tamtym meczu, który meczu pochwały skomentował tak: „Na pewno sam czuję się lepiej i psychicznie, i fizycznie. Jednak co z tego, skoro mecz i tak przegrywamy”. Katowiczanie po meczu krytykowali decyzje sędziego, między innymi domagając się rzutu karnego po jednym ze swoich ataków – „Tam ewidentnie była ręka. Każdy to widział. Ogólnie sędzia się dziś nie popisał. No ale trzeba walczyć dalej, wyciągnąć konsekwencje i wnioski” – komentował Rafał Kujawa. Samo spotkanie trafnie skomentował portal sportslaski.pl, który relację zatytułował słowami: Zawisza – GKS 2-0. Nie pomogła nawet słaba skuteczność gospodarzy, co oddaje obraz tamtego spotkania.

Kumulując historię spotkań z Zawiszą. GKS dotąd podejmował Zawiszę 25 razy. Dokładnie 12 meczów zakończyło się korzystnie dla GieKSy. W 11 meczach wygrywał Zawisza. Zaledwie 2 pojedynki zakończyły się remisami. Bilans bramkowy to 25-25. GKS zatem musi zrobić wszystko, aby nie dać się dogonić w meczach i wyprzedzić w bramkach ustrzelonych w bezpośrednich meczach.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

  • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
  • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
  • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
  • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
  • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
  • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
  • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
  • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
  • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga