Dołącz do nas

Piłka nożna

Opinie z social mediów #5 – Bielsko-Biała

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Ekipa Rafała Góraka kontynuuję serię spotkań bez porażki. Tym razem zanotowała wyjazdowy remis z Podbeskidziem. Zapraszam do lektury wybranych opinii kibiców.

Twitter

Yaro @OldTrafford1964
„Gra dziś bez szału, remis sprawiedliwy ale ostatnie nasze niewykorzystane sytuacje sprawiły że ogromny niedosyt możemy czuć. Szacunek dla Podbeskidzia, że szanują kibiców jak trzeba. Powinni szkolić większośc klubów w Polsce co to znaczy „piłka nożna dla kibiców”. „,

osqarek @osqarek
„Najbardziej dzisiaj się obawiałem że… nie strzelimy bramki i nie będzie tej eksplozji radości. Do momentu utraty bramki mecz do zapomnienia. Poźniej się to rozkręciło. Niesamowicie wyglądały trybuny wypełnione po brzegi naszą armią. Trzeba być aby to przeżyć.”

Mody Jason @ModyKoza
Szanujmy ten remis, bo do strzelania gola byliśmy mega ôspali i nie było iskry w atakach. Zmiennicy znowu zrobili mega młyn i te piłki meczowe pod koniec mieliśmy my.. Teraz przerwa na repre i wracamy na „Świętą Wojnę” z Gōrŏlami”

Facebook

Jakub Kucharzewski
„Szkoda remisu. Bergier powinien grac od poczatkutez moim zdaniem tez Shibata powinien zagarac od poczatku. No ale wazne ze seria bez porazki utrzymana i gramy dalej.”

Jacek Pniok
„Zdobywamy jeden punkt i gramy dalej.Seria meczów bez porażki podtrzymana.Dzis dobre zmiany które dały nam cenny punkt.Dzieki za walkę panowie i jedziemy dalej .Cała GieKSa razem”

Pawel Biegaj
„Shibata musi grać więcej… Brakuje mu ogrania, wtedy takie szansę, jak dziś były by zamienione na gole.”

Pawel Kawa
„Dzięki za walkę Panowie”

Forum

Addie96
„Ja bym powiedział, że mecz był słaby z naszej strony, bo Podbeskidzie się dobrze przygotowało i nas neutralizowało, ale z drugiej strony – grając przeciwko drużynie, która do tej pory była tak słaba, trzeba znaleźć jakiś sposób na przebicie się przez defensywę. Świetna zmiana Shibaty, na sosnowiec widziałbym go na 10-tce od początku kosztem Maka – on wciąż bardzo nierówny i może więcej dałby z ławki. O Araku szkoda gadać – trzeba pobiec w lewo, to biegnie w prawo, trzeba w prawo to w lewo, gramy długą piłkę to on nagle jest w środku pola. Naprawdę tu może nie być dużej różnicy z Pietrzykiem, bo Arak w jakiś sposób jest jeszcze coraz słabszy”

blazej
„Mimo wszystko trochę plusów jest na koniec spotkania.”

Fuhrer
„Mecz absolutnie był do wygrania – Podbeskidzie nie miało tak klarownych sytuacji jak my w końcówce. Mam niedosyt, jak po meczu z Motorem. Z drugiej strony nie da się wygrywać non-stop i jakieś słabsze mecze i straty punktów będą się przydarzać. Przynajmniej takie mecze remisujmy – tak jak dzisiaj. Nie wiem co kierowało Górakiem w decyzji wystawienia Araka w pierwszym składzie. Bergier w tych dotychczasowych meczach prezentował się dobrze. Może nie miał liczb, ale był ważną częścią dobrze funkcjonującej drużyny. Może Górak chciał podkurwić i zmobilizować Bergiera, żeby zaczął strzelać? Jeśli tak, to mu się to udało. 🙂 Pisząc poważniej, to mam nadzieję, że Arak będzie co najwyżej wchodził w końcówkach na podmęczonego rywala. Coraz pewniej i lepiej wygląda Japończyk. Świetna asysta i w ogóle widać, że facet potrafi odnaleźć się na boisku. Szkoda, że nie wykorzystał jednej z dwóch super okazji na zamknięcie meczu. Shibata nie jest oczywiście rasowym napastnikiem a i oni nie zawsze strzelają z takich pozycji, ale okazje były wyborne. Fajnie, że on dochodzi do tych pozycji i coraz lepiej współpracuje mu się z drużyną. No cóż, mogło być lepiej, mógł być lider, ale nie ma co dramatyzować. Szósty z rzędu mecz bez porażki – jest dobrze. Teraz liczy się już tylko Zagłębie.”

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

  • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
  • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
  • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
  • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
  • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
  • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
  • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
  • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
  • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga