Passa trwa. GieKSa z trzynastym zwycięstwem w Tauron Hokej Lidze

W ramach 13. kolejki Tauron Hokej Ligi zmierzyliśmy się w na wyjeździe z Comarch Cracovią. Mimo że po dwóch tercjach prowadziliśmy 6:2, to krakowianie do końca walczyli o korzystny wynik, zmniejszając rozmiary porażki pod koniec meczu, kiedy w przeciągu 60 sekund zdobyli dwie bramki.

Pierwsze minuty piątkowego spotkania należały do gospodarzy, którzy posiadali optyczną przewagę, której nie potrafili przełożyć na bramki. W 8. minucie Shigeki Hitosato przedarł się przez defensywę „Pasów”, zagrał do Joona Monto, a ten mając przed sobą pustą bramkę, otworzył wynik meczu. Niespełna półtorej minuty później prowadziliśmy już 2:0. Tym razem sposób na Filipa Kranasovsky’ego znalazł Ben Sokay, wykorzystując okres gry w przewadze. Minutę później krakowianie zdobyli gola kontaktowego. Sebastian Brynkus wyłuskał krążek z korytarza międzybulikowego i zagrał na skrzydło do niepilnowanego Alexandra Younana, który strzałem pod poprzeczkę zmusił do kapitulacji naszego bramkarza. W 13. minucie karę otrzymał John Murray i musieliśmy przez dwie minuty bronić się w osłabieniu, które przetrwaliśmy, a nasz bramkarz odkupił swoją winę, broniąc uderzenia Daniela Krenzeloka, Martina Latala i Alesa Jezka. W 16. minucie ponownie wykorzystaliśmy okres gry w przewadze, wychodząc ponownie na dwubramkowe prowadzenie. Do końca pierwszej tercji już nie uległ zmianie i na pierwszą przerwę GieKSa prowadząc 3:1.

Druga tercja rozpoczęła się od czwartej bramki dla GieKSy, którą na początku 22.minuty zdobył Shigeki Hitosato. Tuż po zdobyciu gola musieliśmy się bronić przez cztery minuty w osłabieniu. Najpierw na ławkę kar został odesłany Ben Sokay, a 18 sekund po zakończeniu kary Kanadyjczyka nieprzepisowo zagrał jego rodak Noah Delmas. Krakowianie w tym czasie nie zdołali pokonać w tym okresie Johna Murraya, a co więcej 8 sekund po zakończeniu kary naszego obrońcy Hampus Olsson dobił uderzenie Ryana Cooka i prowadziliśmy już 5:1. Po stracie tej bramki trener Rudolf Rohacek zdecydował się na zmianę bramkarza. Filipa Karanovsky’ego zastąpił Łukasz Hebda, który w 33. minucie zmuszony został do wyciągnięcia „gumy” z własnej bramki. Autorem gola numer sześć był Sam Marklund, który z bliskiej odległości dobił uderzenie Bena Sokaya. Krakowianie w tej tercji zdobyli drugą bramkę w 34. minucie meczu. Martin Kasperlik wykorzystał nieporozumienie w szeregach defensywy i strzałem z korytarza międzybulikowego pokonał Johna Murraya. Wynik drugiej tercji zakończył się identycznym wynikiem, jak pierwsza odsłona tego spotkania, więc po 40. minutach prowadziliśmy 6:2.

Od początku trzeciej tercja GieKSa nie forsowała tempa, szukając okazji na podwyższenie wyniku meczu w szybkich kontrach. Krakowianie natomiast, szukali okazji do zmniejszenia rozmiarów porażki, jednak w końcowej fazie akcji brakowało wykończenia. W tej części gry dogodne sytuacje strzelecki mieli Mateusz Michalski i Grzegorz Pasiut, którzy nie wykorzystali sytuacji sam na sam z Łukaszem Hebdą. Ponadto krakowski bramkarz poradził sobie z uderzeniami Santeri Koponena i Hampusa Olssona. Jak mówi hokejowe porzekadło – nie dasz, to stracisz. Tak było i w tym spotkaniu. W 58. minucie trzeciego gola dla „Pasów” zdobył Sebastian Brynkus, który dobił uderzenie Mateusza Bezwinskiego, a minutę później Johan Lundgren zdobył czwartego gola dla krakowian. Mimo wycofania bramkarza przez trenera Rudolfa Rohacka wynik nie uległ już zmianie.

COMARCH Cracovia – GKS Katowice 4:6 (1:3, 1:3, 2:0)
4:6 Johan Lundgren (Gustaw Berling, Jakub Zurek) 58:27

COMARCH Cracovia: Krasanovsky (Hebda) – Jezek, Zurek, Latal, Raska, Kasperlik – Younan, Krenzelok, Lundgren, Berling, Sawicki – Bieniek, Kunst, Vildumetz, Bezwiński, Brynkus – Kapica, Jaracz, Sterbenz, Wróbel, Mocarski.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Wanacki, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Michalski – Cook, Maciaś, Marklund, Sokay, Olsson – Lebek, Chodor, Kovalchuk, Smal, Hitosato.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.