Dołącz do nas

Siatkówka

PlusLiga: 8 kolejka – GKS Katowice już wiceliderem tabeli!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Kolejka rozpoczęła się od niespodziewanej porażki Trefla z Espadonem. Mało kto się spodziewał, że kroczący od zwycięstwa do zwycięstwa gdańszczanie (oprócz porażki z GieKSą) nie sprostają siatkarzom ze Szczecina. Gospodarze zostali rozstrzelani przez Bartłomieja Klutha. Espadon tym samym utrzymał kontakt ze ścisłą czołówką tabeli. Sporych emocji spodziewano się w Jastrzębiu, ale gospodarze rozbili nadspodziewanie łatwo swych rywali z Lubina. Czyżby to oznaczało powrót jastrzębian do formy z zeszłego sezonu?

W drugim najciekawszym meczu Resovia dość pewnie pokonała AZS Olsztyn. Tym bardziej to godne podkreślenia, ponieważ rzeszowianie wystąpili osłabieni brakiem Lukasa Tichacka oraz Aleksandra Śliwki. Dwa sety były bardzo zacięte oraz wyrównane i rozegrały się na przewagi, ale w samych końcówkach lepiej spisywali się rzeszowianie. Skra Bełchatów dość pewnie pokonała w trzech setach Łuczniczkę, kontrolując przebieg tego spotkania. Również ZAKSA zainkasowała trzy punkty, wciąż pozostając jedynym klubem bez porażki. Jednakże ONICO postawiło się w trzech setach mistrzom Polski i warszawianie przy większej dozie szczęścia mogli pokusić się o wyrwanie kędzierzynianom choćby jednego punktu.

W dole tabeli przełamali się kielczanie i po trzech porażkach z rzędu, pokonali za trzy punkty MKS Będzin. Takie rozstrzygnięcie jeszcze bardziej spłaszczyło dół tabeli, w której utknęło chyba na dobre pięć ekip. Odskoczyli od tej grupy Czarni Radom, którzy po tie-breaku pokonali beniaminka ligi z Zawiercia. Radomianie prowadzili już w setach 0:2 i wydawało się że zgarną trzy punkty. Siatkarze Warty nie poddawali się jednak i za sprawą coraz lepszej gry, zdołali wyrównać stan meczu. Decydujący set lepiej zaczęli goście, bo od prowadzenia 2:5 i 3:6. Dzięki skuteczności przyjmującego Mateja Pataka, który zdobył cztery punkty atakiem z rzędu plus as serwisowy, to zawiercianie wyszli na prowadzenie 8:7. Nie na długo jednak, bo już po kliku akcjach to znów Czarni byli o krok od wygranej (10:11). Aż w końcu po ataku Filipa oraz bloku Ostrowskiego, to radomianie przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W środę 8 listopada zostanie rozegrany mecz awansem z 13 kolejki, pomiędzy ZAKSĄ i BBTS-em. A przypomnijmy, że wciąż jest aż 5 zaległych spotkań do rozegrania.

Mecz 13 kolejki – awansem

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – BBTS Bielsko-Biała 8 listopada (środa) godz. 18.30 – sędziowie Szymon Pindral / Mariusz Gadzina

 

GKS znów podołał roli faworyta i pokonał czerwoną latarnię ligi z Bielska, co prawda nie obyło się bez problemów, ale liczy się przecież końcowy efekt. A ten jest wprost rewelacyjny. Piąta wygrana GieKSy z rzędu, to nowy rekord w krótkiej historii występów w PlusLidze, co poskutkowało drugim miejsce w tabeli! Teraz naszych siatkarzy czeka mała przerwa, ponieważ mecz 9 kolejki z ZAKSĄ z uwagi na występ w Spodku, został przeniesiony na 21 listopada (wtorek godz. 18.00). Natomiast GKS kolejne spotkanie rozegra (prawdopodobnie) 18 listopada w Bełchatowie w ramach 10 serii gier.

 

Wyniki 8 kolejki: 3, 4 i 6 listopada

Trefl Gdańsk – Espadon Szczecin 1:3 (21:25, 25:22, 18:25, 25:27)

Trefl: Sanders (1), Schulz (23), Nowakowski (11), Grzyb (3), Szalpuk (7), Mika (16), Olenderek (libero) oraz Kozłowski (2), McDonnell (5), Ferens (1), Jakubiszak. Trener: Andrea Anastasi.
Espadon: Kowalski (1), Kluth (27), Duff (8), Gawryszewski (10), Ruciak (7), Wika (8), Mihułka (libero) oraz Malinowski, Menzel (7), Murek (libero). Trener: Michal Gogol. MVP: Bartłomiej Kluth.

Jastrzębski Węgiel – Cuprum Lubin 3:0 (25:17, 25:17, 25:18)

Jastrzębski: Kampa (2), Muzaj (18), Kosok (3), Sobala (5), De Rocco (16), Oliva (19), Popiwczak (libero). Trener: Mark Lebedew. MVP: Maciej Muzaj.
Cuprum: Masny (2), Kaczmarek (10), Michalski (5), Hain (5), Pupart (7), Terzić (5), Kryś (libero) oraz Gorzkiewicz, Patucha (1), Biegun (1). Trener: Patrick Duflos.

Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 3:0 (25:23, 25:20, 26:24)

Resovia: Kędzierski (2), Jarosz (15), Lemański (14), Możdżonek (6), Krastins (6), Rossard (15), Rusek (libero) oraz Schoeps, Perłowski. Trener: Roberto Serniotti. MVP: Michał Kędzierski.
Olsztyn: Woicki, Hadrava (22), Pliński (2), Kochanowski (8), Andringa (3), Rousseaux (10), Żurek (libero) oraz Makowski, Kańczok, Zniszczoł (1), Scheerhoorn (2), Buchowski (1), Zabłocki (libero). Trener: Roberto Santilli.

PGE Skra Bełchatów – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)

Skra: Łomacz (1), Wlazły (11), Lisinac (9), Czarnowski (10), Bednorz (10), Ebadipour (9), Piechocki (libero) oraz Janusz, Romać (2), Nedeljković (1), Penczew (1). Trener: Roberto Piazza. MVP: Patryk Czarnowski.
Łuczniczka: Goas, Filipiak (11), Jurkiewicz (5), Szalacha (6), Ananiew (12), Batagim (2), A. Kowalski (libero) oraz Sieńko, Gryc (2), Rohnka, Bobrowski (2). Trener: Jakub Bednaruk.

Dafi Społem Kielce – MKS Będzin 3:1 (25:18, 25:23, 19:25, 25:22)

Społem: Stępień (2), Wachnik (16), Nalobin (15), Morozow (7), Pawliński (1), Łapszyński (12), Czunkiewicz (libero) oraz Adamski (1), Superlak (2), Schamlewski (1), Szymański (12), Biniek (libero). Trener: Wojciech Serafin. MVP: Jakub Szymański.
Będzin: Kozub, Araujo (24), Ratajczak (4), Kowalski (2), Waliński (10), Jordanow (12), Potera (libero) oraz Seif (4), Grzechnik (3), Peszko (1), Koek. Trener: Stelio De Rocco.

BBTS Bielsko-Biała – GKS Katowice 1:3 (24:26, 28:30, 25:22, 23:25)

BBTS: Macionczyk (1), Bucki (4), Gaca (3), Cedzyński (10), Tarasow (17), Łukasik (18), Czauderna (libero) oraz Peacock (2), Krikun (20), Siek (1), Janeczek, Piotrowski, Marek (libero). Trener: Rastislav Chudik.
GKS: Komenda (4), Butryn (18), Pietraszko (4), Kohut (9), Kapelus (13), Quiroga (17), Mariański (libero) oraz Fijałek, Witczak (2), Krulicki (4), Kalembka, Stelmach (1), Sobański (2). Trener: Piotr Gruszka. MVP: Gonzalo Quiroga.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa 3:1 (25:17, 25:22, 25:27, 26:24)

ZAKSA: Toniutti (1), Torres (21), Rejno (12), Bieniek (10), Buszek (10), Deroo (14), Zatorski (libero) oraz Jungiewicz, Szymura (1). Trener: Andrea Gardini. MVP: Maurice Torres.
ONICO: Brizard (10), Gjorgiew (5), Wrona (9), Warda (7), Kwolek (11), Włodarczyk (10), Wojtaszek (libero) oraz Vernon-Evans (10), Kowalczyk, Samica (3), Gruszczyński (libero). Trener: Stephane Antiga.

Aluron Virtu Warta Zawiercie – Cerrad Czarni Radom 2:3 (21:25, 21:25, 25:19, 25:19, 14:16)

Warta: Pająk (5), Bociek (16), Swodczyk (7), Smith (15), Guimaraes (7), Patak (11), Koga (libero) oraz Kaczorowski (4), Zajder, Długosz (3), Żuk (2), Andrzejewski (libero). Trener: Emanuele Zanini.
Czarni: Droszyński (3), Filip (22), Teremienko (17), Ostrowski (6), Żaliński (16), Fornal (16), Watten (libero) oraz Ziobrowski (1), Huber (1), Kwasowski. Trener: Robert Prygiel. MVP: Michał Filip.

 

tabela po 8. kolejce

miejsce drużyna mecze punkty sety małe punkty
1 ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE 7 21 21:4 637:558
2 GKS KATOWICE 8 17 20:10 708:650
3 INDYKPOL AZS OLSZTYN 7 15 17:10 633:572
4 ONICO WARSZAWA 8 14 17:13 666:658
5 Jastrzębski Węgiel 8 14 16:13 666:640
6 Espadon Szczecin 8 14 19:16 789:762
7 Trefl Gdańsk 7 13 16:10 600:556
8 Cuprum Lubin 8 13 16:14 680:654
9 PGE Skra Bełchatów 6 12 15:8 532:499
10 Asseco Resovia Rzeszów 7 11 13:12 568:574
11 Cerrad Czarni Radom 8 10 15:18 727:737
12 MKS Będzin 8 7 11:19 652:699
13 Łuczniczka Bydgoszcz 7 7 8:16 515:560
14 Dafi Społem Kielce 8 5 6:21 542:648
15 Aluron Virtu Warta Zawiercie 6 4 8:17 515:561
16 BBTS Bielsko-Biała 7 0 4:21 515:617

 

Kolejność w tabeli po każdej kolejce rozgrywek (tabela) ustalana jest według liczby zdobytych punktów meczowych. W przypadku równej liczby punktów meczowych o wyższym miejscu w tabeli decyduje:

a) liczba wygranych meczów,
b) lepszy (wyższy) stosunek setów zdobytych do straconych,
c) lepszy (wyższy) stosunek małych punktów zdobytych do małych punktów straconych.

Jeżeli mimo zastosowania powyższych reguł nadal nie można ustalić kolejności, o wyższej pozycji w tabeli decydują wyniki meczów rozegranych pomiędzy zainteresowanymi drużynami w danym sezonie.

Miejsca 1-2 – 1/2 finału fazy play-off
Miejsca 3-6 – baraże o 1/2 finału play-off
Miejsca 13-14 – pokonany zagra baraż z drużyną I ligi
Miejsca 15-16 – spadek do I ligi

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Potencjalni rywale w Lidze Konferencji

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.

GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).

ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.

Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.

Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.

Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.

W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)

MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Gabriel Kobylak 2028

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.

Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski. 

W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).

Życzymy powodzenia w naszych barwach!

Foto: GKSKatowice.eu

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga