Dołącz do nas

Piłka nożna

Przełamać wyjazdową niemoc

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przed GKS Katowice kolejny mecz ligowy – to już 10. kolejka – w której katowiczanie zmierzą się na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz.

Można powiedzieć, że zespół niejako uciekł spod topora w końcówce meczu z Polonią Bytom. Dzięki temu katowiczanie nie znajdują się na ostatnim miejscu, a wyszli ponad strefę spadkową. Styl gry jednak nikogo przy Bukowej nie zadowolił – oczywiście liczą się punkty, ale nikt nie zakładał innego scenariusza jak wygrana ze słabą Polonią. Natomiast z taką postawą ciężko będzie o punkty w meczach z silniejszymi rywalami niż bytomianie.

Sandecja w tym sezonie gra raz tak, raz inaczej, zarówno u siebie, jak i na wyjeździe. Na swoim boisku wygrali dwukrotnie, trzy razy przegrywając, na obcych stadionach po dwa razy wygrywali i przegrywali. Nie jest więc to drużyna remisów, a wyniki w Nowym Sączu pokazują, że da się tam wygrać, a uczynili to piłkarze faworytów ligi: Floty i Zawiszy, ale także GKS Tychy. Okocimski mimo porażki, potrafił w Nowym Sączu strzelić 3 bramki. Nie jest więc to twierdza nie do zdobycia.

W barwach Sandecji nie zagrają – o czym pisaliśmy – kontuzjowani Bartosz Wiśniewski i były zawodnik GKS – Kamil Szymura, natomiast partząc na skład nowosądeczan, można znaleźć kilka naprawdę znanych nazwisk. Marcin Cabaj, Marcin Makuch, Filip Burkhardt, Adrian Świątek czy Arkadiusz Aleksander to zawodnicy sporo mówiący szerszej publiczności. Mimo to piłkarze Jarosława Araszkiewicza spisują się poniżej oczekiwań, a ostatnio przegrali w Gdyni z Arką 0:3.

Poza kontuzjowanym Janem Beliancinem trener Rafał Górak powinien mieć do dyspozycji wszystkich dotychczasowych grających zawodników. Sztab szkoleniowy natomiast postanowił nie ujawniać pełnej kadry meczowej przed spotkaniami ligowymi.

GKS nigdy w Nowym Sączu nie wygrał i w 3 meczach strzelił tylko jedną bramkę. Dobrze byłoby stadion Sandecji odczarować, choć w obecnej formie wydaje się, że każdy punkt GKS będzie sukcesem i należy go szanować. Na pewno jednak, gdy GKS poprawi swoją dyspozycję, to jest w stanie osiągnąć korzystny rezultat na malowniczo położonym stadionie. Tych piłkarzy na pewno na to stać, a jak mówi szkoleniowiec GKS: „Swoje na wyjazdach już przegraliśmy”. Oby! Bo GKS w tym sezonie na obcych boiskach nie zdobył jeszcze punktu, przegrywając – łącznie z Pucharem Polski – wszystkie cztery mecze.

Niestety po raz kolejny w Nowym Sączu zabraknie kibiców GKS, co jest kuriozem całej polskiej piłki, a jeszcze większym to, że sympatycy GieKSy po raz kolejny będą mogli dopingować na wyjeździe… w połowie listopada.

Sandecja Nowy Sącz – GKS Katowice, sobota 29 września 2012, godz. 18.00.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

  • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
  • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
  • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
  • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
  • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
  • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
  • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
  • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
  • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga