Dołącz do nas

Hokej

[RELACJA] Derbowe zwycięstwo

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po ciekawym spotkaniu pokonaliśmy w derbowym spotkaniu tyski GKS. Spotkanie to mogło się podobać nawet najwybredniejszym kibicom, a o końcowym zadecydowało 50 sekund drugiej tercji, kiedy to doprowadziliśmy do remisu, a chwilę później objęliśmy prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu.

Już w pierwszych sekundach pierwszej tercji stworzyliśmy sobie dwie dogodne sytuacje, ale na posterunku był Tomas Fucik. W 2. minucie Jean Dupuy wyłuskał w naszej tercji obronnej krążek spod kija jednego z obrońców GieKSy i w sytuacji sam na sam, nie dał szans Johnowi Murray’owi. Mimo szybko straconej bramki katowiczanie w kolejnych minutach często gościli w tercji obronnej gospodarzy, jednak uderzenia Mateusza Rompkowskiego i Macieja Kruczka obronił tyski bramkarz. Od 10. minuty do głosu zaczęli dochodzić miejscowi, którzy stworzyli sobie kilka dogodnych okazji. Uderzenia Filipa Starzyńskiego, Alexandra Younana, Szymona Marca i Alexandre Boivin’a obronił John Murray.

Na początku drugiej tercji dwie dogodne okazje zmarnował Bartosz Fraszko. Kolejne minuty to dalszy napór GieKSy, czego efektem były dwie bramki. W 27. minucie Brandon Magee zagrał wzdłuż bramki do Grzegorza Pasiuta, a ten dopełnił formalności. Niespełna minutę później objęliśmy prowadzenie w tym meczu. Matias Lehtonen oddał strzał z linii niebieskiej, a zasłonięty bramkarz GKS-u Tychy został zmuszony do kapitulacji. Mimo okazji z jednej i drugiej strony wynik meczu w drugiej tercji nie uległ zmianie.

Początek trzeciej tercji to kolejne ataki naszej drużyny i uważna gra w obronie, jednak bez efektu bramkowego. W 48. minucie gospodarze byli bliscy zdobycia wyrównującego gola, ale strzały Ondreja Sedivego i Radosława Galanta obronił John Murray. W 53. minucie prowadziliśmy 3:1. Tomas Fucik obronił uderzenie Matiasa Lehtonena, ale przy dobitce Macieja Kruczka nie miał nic do powiedzenia. Wynik meczu ustalił Grzegorz Pasiut, umieszczając krążek w pustej bramce.

GKS Tychy — GKS Katowice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

1:0 Jean Dupuy 01:54, 4/4
1:1 Grzegorz Pasiut (Brandon Magee, Bartosz Fraszko) 26:59
1:2 Matias Lehtonen (Marcin Kolusz) 27:49
1:3 Maciej Kruczek (Matias Lehtonen) 52:36, 4/4
1:4 Grzegorz Pasiut 59:05, do pustej bramki

GKS Tychy: Fucik (Lewartowski) – Pociecha, Ciura, Sedivy, Ubowski, Jeziorski – Younan, Nilsson, Mroczkowski, Boivin, Dupuy – Jaśkiewicz, Kaskinen, Marzec, Starzyński, Bukowski – Krzyżek, Bizacki, Gościński, Galant, Szturc.

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Magee – Varttinen, Wanacki, Simek, Monto, Lehtonen – Kolusz, Wajda, Bepierszcz, Pulkkkinen, Krężołek oraz Maciaś, Ciepielewski, Smal i Hitosato.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga