Dołącz do nas

Hokej

[RELACJA] Porażka w dogrywce. O awansie zadecyduje siódmy mecz

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Do niedzielnego, szóstego pojedynku półfinałowego obie drużyny przystępowały z jednym celem – wygrać. Po pięciu meczach w tej fazie GieKSa prowadziła 3:2, więc od finału dzieliło nas jedno zwycięstwo, natomiast Cracovia, żeby zachować szanse na awans do finału, ten mecz musiała wygrać. W odróżnieniu od poprzednich spotkań w statystyce oddanych strzałów lepsza była GieKSa, która oddała w światło krakowskiej bramki 45 strzałów, przy 32 strzałach Cracovii. Jednak w końcowym rozrachunku, to przyjezdni byli skuteczniejsi o jedną bramkę, wyrównując stan rywalizacji do czterech zwycięstw. O tym, kto awansuje do finału o Mistrzostwo Polski, zadecyduje siódmy mecz, który zostanie rozegrany we wtorek w Krakowie. 

Już od pierwszego rzuconego krążka obie drużyny ruszyły do ataków. Na początku 2. minuty karę otrzymał Matias Lehtonen, a goście skorzystali z tego prezentu i na 23 sekundy przed zakończeniem kary Ales Jezek zdobył pierwszego gola w tym meczu. Później oglądaliśmy szybkie akcje z jednej i drugiej strony, ale obaj bramkarze byli bezbłędni, aż do 10. minuty. Wówczas w zamieszaniu pod krakowską bramką najwięcej zimnej krwi zachował Matias Lehtonen, doprowadzając do wyrównania. Radość z remisu trwała zaledwie 87 sekund. W 11. minucie GieKSa popełniła błąd przy wyprowadzaniu krążka, co skrzętnie wykorzystał Alan Łyszczrczyk. Utrata bramki podziałała na naszą drużyną jeszcze bardziej mobilizująco. W 12. minucie Hampus Olsson przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. W 14. minucie mieliśmy ponownie remis w „Satelicie”, tym razem Roka Srojanovicia po podaniu Bartosza Fraszki pokonał Grzegorz Pasiut. Do końca tercji tempo meczu nieco opadło, jednak jedna i druga drużyna stwarzała zagrożenie w tercji rywala. W 18. minucie Shigeki Hitosato z ostrego kąta szukał okazji na zdobycie trzeciej bramki, a w odpowiedzi fantastyczną paradą popisał się John Murray po uderzeniu Damiana Kapicy.

Druga tercja rozpoczęła się od ataków GieKSy, jednak uderzenia Joony Monto, Matiasa Lehtonena obronił Rok Stojanovic. W odpowiedzi Martin Kasperlik popisał się indywidualnym rajdem przez 3/4 lodowiska, ale czujny był John Murray. W 22. minucie Mateusz Rompkowski trafił w kask krakowskiego bramkarza, a chwilę później uderzenie Grzegorza Pasiuta zatrzymało się na słupku. Niewykorzystane okazje zemściły się na nas w 24. minucie. W zamieszaniu pod bramką Johna Murray najprzytomniej zachował się Roman Rac. Po tym trafieniu Cracovia się ożywiła w tej tercji. W 26. minucie Mateusz Bepierszcz wyprowadził szybką akcję, dograł do Grzegorza Pasiuta, który ponownie doprowadził do remisu. Do końca tercji tempo meczu spadło, co też było spowodowane karami. W drugiej tercji krakowianie trzykrotnie odwiedzali ławkę kar, my tylko raz. Jednak do końca drugiej tercji wynik nie uległ już zmianie.

Trzecią tercję rozpoczęliśmy od gry w przewadze, najpierw 5/4, a po jedenastu sekundach od rozpoczęcia tej części gry przez 23 sekundy mieliśmy dwóch zawodników więcej na lodzie. Goście przetrzymali ten okres, po czym ruszyli do ataku. W 44. minucie Martin Kasperlik objechał bramkę, jednak ofiarna interwencja obrońcy GieKSy zapobiegła utracie gola. W 47. minucie Teemu Pulkkinen wyjechał zza obrońców przyjezdnych i po raz pierwszy wyprowadził GieKSę w tym meczu na prowadzenie. Długo się tym prowadzeniem nie cieszyliśmy, bo w 48. minucie Alan Łyszczarczyk doprowadził do ponownego remisu. Kolejne minuty, to ataki jednej i drugiej drużyny, które chciały za wszelką cenę uniknąć dogrywki. Bliżej tej decydującej bramki była drużyna Cracovii. Najpierw John Murray zatrzymał uderzenie z bliskiej odległości Radosława Sawickiego, a następnie wygrał dwa pojedynki sam na sam – z Vojtechem Tomim w 54. minucie i z Alanem Łyszczarczykiem w 56. minucie. Do syreny kończącej trzecią tercję wynik nie uległ zmianie, więc losy szóstego pojedynku rozstrzygnąć będzie musiała dogrywka.

W pierwszych minutach aktywniejsi byli katowiczanie, ale niewiele z tego wynikało. Przełom nastąpił w 64. minucie, kiedy karę za zahaczanie otrzymał Grzegorz Pasiut. Goście po upływie 13 sekundach gry w przewadze zdobyli decydującego gola.

GKS Katowice – COMARCH Cracovia 4:5 (2:2, 1:1, 1:1, 0:1)

0:1 Ales Jezek (Alan Łyszczarczyk) 2:43, 5/4
1:1 Matias Lehtonen (Hampus Olsson) 9:22, 5/4
2:1 Alan Łyszczarczyk 10:49
2:2 Grzegorz Pasiut (Bartosz Fraszko, Mateusz Bepierszcz) 13:06
2:3 Roman Rac 23:28
3:3 Grzegorz Pasiut (Mateusz Bepierszcz) 26:17
4:3 Teemu Pulkkinen (Hampus Olsson, Brandon Magee) 46:21
4:4 Alan Łyszczarczyk (Erik Nemec) 48:43
4:5 Patryk Wronka (Jiri Gula) 64:02, 4/3

GKS Katowice: Murray (Miarka) – Rompkowski, Kruczek, Bepierszcz, Pasiut, Fraszko – Mrugała, Wajda, Simek, Monto, Magee – Maciaś, Wanacki, Lehtonen, Pulkkinen, Olsson – Varttinen, Musioł, Hitosato, Smal, Krężołek.

COMARCH Cracovia: Stojanović (Zabolotny) – Saur, Gula, Wronka, Rac, Kapica – Husak, Kinnunen, Łyszczarczyk. Nemec, Kasperlik – Luoto, Graborenko, Sawicki, Racuk, Tomi – Jezek, Krejci, Brynkus, Arrak, Bezwiński.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

 1. Avatar photo

  Tommy

  20 marca 2023 at 09:36

  Panowie a kiedy podcast?

 2. Avatar photo

  Kato

  21 marca 2023 at 13:35

  Jesteśmy z Wami! GKS!
  Jesteśmy z Wami!

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga