Dołącz do nas

Hokej

Udany debiut na własnym lodzie, 4 gole kapitana

Avatar photo

Opublikowany

dnia

TAURON KH GKS Katowice w swoim pierwszym meczu przed własnymi kibicami wysoko pokonał MH Automatykę Gdańsk 8:1. Połowa bramek dla GieKSy to zasługa Tomasza Malasińskiego. Spotkanie obfitowało w dużą ilość kar. Jako pierwszy na ławkę kar w 3 minucie powędrował Martin Cakajik za rzucenie na bandę. Hokeistom z Gdańska wystarczyło zaledwie 10 sekund, by przewagę zamienić na gola, kiedy Josef Vitek dobił strzał Krzysztofa Kantora. Jak się okazało, była to pierwsza i ostatnia bramka Gdańszczan w tym meczu. 20 sekund po bramce Vitka karę za uderzenie łokciem otrzymał zawodnik Automatyki Sebastian Wachowski, ale w pierwszych przewagach GieKSa nie była tak skuteczna, jak Gdańszczanie. Strzeliliśmy za to grając 5 na 5. Strzyżowski podał do Malasińskiego, a ten umieścił krążek w samym okienku bramki. Niecałe pół minuty później głupią karę w tercji ataku za przeszkadzanie złapał Łopuski, jednak można powiedzieć, że to osłabienie wyszło nam na plus. Podczas gdy hokeiści z Gdańska próbowali rozgrywać zamek, krążek przejął Malasiński i pomknął do przodu, mając przed sobą tylko bramkarza. Uderzył nad bramką, ale był faulowany i sędzia podyktował rzut karny. Podszedł do niego sam poszkodowany i spokojnym strzałem wsunął krążek między parkanami bramkarza. Kolejne kary łapali Grof i Themar, ale dobrze broniliśmy się 4 na 5. Na nieco ponad półtorej minuty przed końcem pierwszej tercji stojący przed bramką rywala Strzyżowski przekierował podany do niego krążek tak, że znalazł on drogę do siatki i po 20 minutach GieKSa prowadziła 3:1.

Podobnie jak w spotkaniu z Unią Oświęcim, decydującym fragmentem meczu okazała się pierwsza część drugiej tercji, w której to zdobyliśmy 4 bramki. Czwartego gola dla GKS-u zdobył Andrej Themar, wykorzystując świetne zagranie Bartosza Fraszki, który wrzucił krążek do tercji tak, że po odbiciu się od bandy wylądował wprost przed bramką Automatyki, a tam już czekał na niego osamotniony Themar. Kolejna bramka to hat-trick Malasińskiego, który wykorzystał podanie Jakuba Grofa. Nie minęły 2 minuty, a syrena po raz kolejny zawyła tego wieczoru w Satelicie. Po podaniu Fraszki z pierwszego krążka uderzył Nahunko i tym samym podwyższył prowadzenie GieKSy. Po tej bramce kary w krótkim okresie złapali Kacper Różycki i Petr Polodna. Gra 5 na 3 dała nam kolejnego gola Tomasz Malasińskiego, a asystował Patryk Wronka. Do głosu pierwszy raz w tej tercji zaczęła dochodzić Automatyka, jednak było wtedy już 7:1 i praktycznie po meczu. Najlepszą sytuację miał Josef Vitek, który trafił w słupek. GieKSa, mając tak wysoki wynik, spuściła nieco z tonu i do końca tercji bramek już nie oglądaliśmy.

Trzecią tercję zaczęliśmy w przewadze po karze, którą jeszcze w poprzedniej odsłonie spotkania wywalczył Nahunko. Było jednak już za mało czasu, by ją wykorzystać, lecz gdy po chwili na ławce kar za uderzanie kijem usiadł Petr Polodna, po wymianie kilku podań formalności dopełnił Mikołaj Łopuski i ustalił wynik spotkania na 8:1. Więcej bramek już nie oglądaliśmy, mieliśmy za to prawdziwy festiwal kar. W samej trzeciej tercji aż 13 razy sędzia odsyłał kogoś na ławkę, w tym 10-minutową karę za dyskusje z sędzią otrzymał Jan Steber. Obie drużyny wiedziały, że wynik spotkania jest już przesądzony i, poza pojedynczymi zrywami, czekały na końcową syrenę.

Trener Tom Coolen był zadowolony z występu naszych hokeistów, choć zwrócił uwagę na dużą ilość kar. Wypowiedział się również o atmosferze na trybunach: ,,Bardzo mi się podobała atmosfera, jaką stworzyli kibice. Myślę, że jeśli dalej będziemy wygrywać i mierzyć się z mocniejszymi drużynami jak Tychy czy Kraków, to „Satelita” wypełni się do ostatniego miejsca. Liczę na to!”. Dodajmy, że na meczu obecny był trener reprezentacji Polski, Ted Nolan.

Zawodnik meczu: Tomasz Malasiński – świetny występ naszego kapitana, który czterokrotnie pokonał bramkarza rywali. Co ważne, nie były to tylko bramki na dobicie rywala, a bardzo ważne dla przebiegu spotkania, szczególnie dwie pierwsze – jedna dająca remis, druga prowadzenie.

TAURON KH GKS Katowice – MH Automatyka Gdańsk 8:1 (3:1, 4:0, 1:0)
0:1 Josef Vitek (Krzysztof Kantor, Vlastimil Bilcik) 5/4 3:04
1:1 Tomasz Malasiński (Marek Strzyżowski, Lukas Martinka) 7:17
2:1 Tomasz Malasiński – rzut karny 12:47
3:1 Marek Strzyżowski (Lukas Martinka, Jesse Rohtla) 18:24
4:1 Andrej Themar (Bartosz Fraszko, Radosław Sawicki) 22:21
5:1 Tomasz Malasiński (Jakub Grof, Lukas Martinka) 23:55
6:1 Dominik Nahunko (Bartosz Fraszko, Martin Cakajik) 25:38
7:1 Tomasz Malasiński (Patryk Wronka, Jesse Rohtla) 27:41
8:1 Mikołaj Łopuski (Jakub Wanacki, Bartosz Fraszko) 42:13
Strzały: 34 – 31
Widzów ok. 800

TAURON KH GKS Katowice: Kosowski (Studziński) – Wanacki, Cakajik, Malasiński, Rohtla, Strzyżowski – Grof, Martinka, Gruszka, Wronka, Łopuski – Rąpała, Nowak, Fraszko, Sawicki, Themar – Zieliński, Krawczyk, Nahunko, Majoch.
MH Automatyka Gdańsk: Gorodetsky (Zgrzebnicki) – Bilcik, Dolny, Steber, Polodna, Pesta – Lehmann, Wachowski, Vitek, Stasiewicz, Samusenko – Kantor, Wysocki, Strużyk, Rompkowski, Marzec – Maciejewski, Szczerbakow, Różycki, Wrycza.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

4 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

4 komentarze

 1. Avatar photo

  GieKsiorz

  22 września 2017 at 22:57

  Pięknie chopy.Gratulacje.za Was nie trzeba się wstydzić tak jak za tych pseudokopaczy!!!

 2. Avatar photo

  Lipa

  23 września 2017 at 01:04

  Te pseudokopacze powinni dostać karnet na hokej i obowiązkowo chodzić i przyglądać się co to jest ambicja i walka. Zajebista gra. Gratulacje!

 3. Avatar photo

  Fester

  23 września 2017 at 14:38

  Dobrze że chociaż na hokej jak się pójdzie to lipy nie ma jak na Bukowej. Kopacze powinni szorować tafle szczoteczkami do zębów a potem zachrzaniac na trening i gryźć trawę!!

 4. Avatar photo

  Paweł

  23 września 2017 at 15:40

  Byłem. Widziałem. Warto pójść do Satelity:)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  01.04.2023 Sosnowiec

  Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 0:4 (0:1)

  Bramki: – Kozubal (14), Rogala (49), Marzec (55), Aleman (74)

  Zagłębie Sosnowiec: Szewczenko- Suchockyj, Dowhyj, Polarius (65. Valencia), Janota (71. Guezen), Fabry (46. Wrzesiński), Bonecki, Matynia (65. Caliński), Szostek, Rozwandowicz, Sokół (65. Biliński)

  GKS Katowice: Kudła – Wasielewski (69. Aleman), Jędrych, Kuusk, Komor, Repka (77. Shibata), Rogala– Błąd (82. Pietrzyk), Kozubal, Marzec (77.Mak) – Bergier (77. Arak)

  Żółte kartki: Bonecki, – Błąd,

  Czerwona kartka: Bonecki

  Sędzia: Łukasz Gajda (Zgierz)

  Widzów: 8947

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Galeria Piłka nożna

  Prima Aprilis w wykonaniu GieKSy

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  Zapraszamy do pierwszej galerii z Sosnowca. GieKSa w Świętej Wojnie wygrała 4:0, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

   

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga