Do艂膮cz do nas

Wigry Suwa艂ki – GKS Katowice: Galeria

Przedstawiamy galeri臋 z meczu Pucharu Polski wygranego przez GieKS臋 w Suwa艂kach 2-0 馃檪

no images were found

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibic贸w, dla kibic贸w, dlatego zwracamy si臋 do Ciebie z pro艣b膮 o wsparcie poprzez:

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wp艂at臋 na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestracj臋 w Superbet z naszych baner贸w.

Dzi臋kujemy!

Kliknij, by skomentowa膰
Redakcja nie ponosi odpowiedzialno艣ci za tre艣膰 komentarzy, jednak偶e zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Tw贸j adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola s膮 oznaczone *

Klub Pi艂ka no偶na

Nowak wyrzuci艂 Szczerbowskiego z szatni pi艂karzy!

W pi膮tek w klubie pojawi艂 si臋 Marek Szczerbowski. Najpierw spotka艂 si臋 z pi艂karzami w ich szatni, a nast臋pnie mia艂 uda膰 si臋 do trener贸w. Zosta艂 jednak wyrzucony z klubu przez prezesa Krzysztofa Nowaka. Jak do tego dosz艂o?

Szczerbowski pojawi艂 si臋 na Bukowej w pi膮tek przed po艂udniem. Dla znaj膮cych plan dnia prezesa Nowaka by艂o oczywiste, 偶e obecnego sternika GKS Katowice nie b臋dzie wtedy na stadionie. Ocen臋 tego, jak bardzo pewnie musi si臋 czu膰 Szczerbowski, skoro wchodzi do klubu w trakcie tygodnia, spotyka si臋 tam ze swoimi by艂ymi pracownikami i jest spokojny o to, 偶e nie dotrze to do prezesa Nowaka, pozostawiamy Wam. Sielankowa atmosfera zosta艂a zm膮cona przez niespodziewane przybycie prezesa Nowaka. Dosz艂o do gwa艂townej wymiany zda艅 i wyrzucania Szczerbowskiego z klubu. Tourn茅e nie mia艂o zako艅czy膰 si臋 na szatni pi艂karzy, bo w pokoju trener贸w prezes Nowak zasta艂 grup臋 najwi臋kszych beneficjent贸w Szczerbowskiego. Sk艂ada艂a si臋 ona nie tylko z trenera czy dyrektora, ale tak偶e dyrektora Akademii M艂oda GieKSa Mariusza Pa艅pucha (wyznaczonego do tej roli przez Szczerbowskiego).

Od dawna informowali艣my Was o tym, 偶e Szczerbowski nie umie pogodzi膰 si臋 z tym, 偶e musia艂 odej艣膰 z klubu. Wczorajsze wydarzenie to kolejna udokumentowana pr贸ba jego wtr膮cania si臋 do dzia艂alno艣ci GKS Katowice. O pierwszych wi臋kszych dzia艂aniach mogli艣my si臋 dowiedzie膰 przy okazji kilku pr贸b zmiany trenera, kt贸rych podj膮艂 si臋 prezes Nowak.

Pierwsz膮 jego powa偶n膮 propozycj膮 by艂 Marcin Brosz, kt贸ry by艂 got贸w podj膮膰 si臋 misji awansu z GKS Katowice. By艂y szkoleniowiec G贸rnika Zabrze przedstawi艂 profesjonalny plan (m.in. na jakie pozycje potrzeba wzmocnie艅 鈥 okaza艂o si臋, 偶e na wi臋kszo艣膰), ale by艂 on poza naszym zasi臋giem finansowym, szczeg贸lnie 偶e nad g艂ow膮 wci膮偶 wisia艂a kilkuset tysi臋czna odprawa dla G贸raka. Umowa nie rozbi艂a si臋 jednak tylko o pieni膮dze, a prezes Nowak mia艂 po tej sytuacji ogromne pretensje do Dawida Dubasa, kt贸ry pe艂ni w klubie rol臋 dyrektora sportowego (jego awans tak偶e odby艂 si臋 podczas urz臋dowania Szczerbowskiego).

Tutaj warto przypomnie膰 kulisy umowy G贸raka, kt贸ra jest tak trudna i kosztowna do zerwania. Po dwuletniej batalii zako艅czonej awansem do pierwszej ligi umowa G贸raka zosta艂a automatycznie przed艂u偶ona o jeden sezon na zapleczu Ekstraklasy 鈥 do 30 czerwca 2022 roku. Jednak ju偶 w lutym 2022 roku, po rundzie jesiennej, kt贸r膮 zako艅czyli艣my na 13. miejscu z przewag膮 7 punk贸w nad stref膮 spadkow膮 (ale te偶 mieli艣my o jedno spotkanie rozegrane wi臋cej, wi臋c przewaga mog艂a stopnie膰 do 4 punkt贸w), Szczerbowski przed艂u偶y艂 G贸rakowi umow臋 o鈥 kolejne dwa lata 鈥 do 30 czerwca 2024. Sezon zako艅czyli艣my ostatecznie na 贸smym miejscu, ale zosta艂o ono wywalczone dzi臋ki serii trzech wygranych w meczach… „o nic”. Do po艂owy rundy wiosennej bili艣my si臋 o utrzymanie, w niekt贸rych momentach wr臋cz rozpaczliwie (偶eby przypomnie膰 tylko mecz w Olsztynie). W kolejnym sezonie G贸rak nie zrealizowa艂 „ambitnego” celu tj. utrzymania szybciej ni偶 sezon wcze艣niej, ale pozosta艂 w klubie. O aktualnych rozgrywkach nie ma sensu pisa膰 鈥 ka偶dy mo偶e sam oceni膰.

Druga pr贸ba zmiany szkoleniowca zosta艂a przez prezesa Nowaka podj臋ta ju偶 du偶o bardziej ostro偶nie. Straci艂 on zaufanie do Dubasa, dlatego ten o jego spotkaniach i ustaleniach z trenerem Jaros艂awem Skrobaczem dowiedzia艂 si臋 dopiero wtedy, kiedy „nic nie mog艂o si臋 wysypa膰” 鈥 na kilka dni przed grudniowym meczem z Chrobrym w G艂ogowie. W poniedzia艂ek po ostatnim spotkaniu GieKSy w 2023 roku nowym szkoleniowcem mia艂 zosta膰 og艂oszony trener Skrobacz, a sam G贸rak w SMS-ach 偶egna艂 si臋 ze wsp贸艂pracownikami. Wszystko wysypa艂o si臋 jednak w przeddzie艅 meczu w G艂ogowie, kiedy G贸rak i Dubas wsparci… Szczerbowskim tak zamieszali w Urz臋dzie Miasta, 偶e umowa dla nowego szkoleniowca zosta艂a zablokowana.

Bardzo zastanawia tak偶e to, dlaczego z szatni musia艂 Szczerbowskiego wyrzuci膰 aktualny prezes, a nie sami pi艂karze, skoro kilka dni wcze艣niej odm贸wili oni spotkania… prezesowi Krzysztofowi Nowakowi bez udzia艂u Rafa艂a G贸raka.

Kibice odpalili w P艂ocku

Zapraszamy do pierwszej galerii z P艂ocka. GieKSa przegra艂a z Wis艂膮 1:2, a zdj臋cia przygotowa艂a dla Was Madziara.

Pi艂ka no偶na

Pechowa pora偶ka w P艂ocku

W sobotnie popo艂udnie GieKSa pojecha艂a na wyjazdowe spotkanie do P艂ocka. By艂a to pierwsza wizyta na nowym stadionie, wi臋c nie trzeba by艂o mobilizowa膰 kibic贸w, kt贸rzy w komplecie zjawili si臋 w P艂ocku.

Pierwsz膮 po艂ow臋 zacz臋li zawodnicy GieKSy, ale przed pierwszym gwizdkiem minut膮 ciszy zosta艂 upami臋tniony m艂ody kibic, kt贸ry przegra艂 walk臋 z chorob膮. W pierwszych minutach oba zespo艂y bada艂y rywala, a gra toczy艂a si臋 g艂贸wnie w 艣rodkowej strefie boiska. W dziesi膮tej minucie Shibata do艣rodkowa艂 z ro偶nego i zrobi艂o si臋 zamieszanie w polu karnym Wis艂y, po czym s臋dzia czeka艂 na informacje z wozu VAR. Po kr贸tkiej weryfikacji wskaza艂 na jedenasty metr za zagranie r臋k膮. Do karnego podszed艂 J臋drych i pewnym strza艂em tu偶 przy lewym s艂upku pokona艂 bramkarza. Pi臋膰 minut p贸藕niej Adrian B艂膮d zosta艂 przewr贸cony na linii pola karnego i s臋dzia odgwizda艂 przewinienie. Do wolnego podszed艂 Shibata, jednak pi艂ka przelecia艂a minimalnie nad poprzeczk膮. W 25. minucie Antonii Kozubal faulowa艂 rywala na linii pola karnego i s臋dzia wskaza艂 na jedenasty metr tym razem dla gospodarzy, jednak po informacji z wozu VAR s臋dzia cofn膮艂 pi艂k臋 na rzut wolny. Fabian Hiszpa艅ski d艂ugo przymierza艂 si臋 do oddania strza艂u, jednak wszystko na marne, bo pi艂ka zatrzyma艂a si臋 na murze. Chwil臋 p贸藕niej kibice GieKSy zaprezentowali sektor贸wk臋 przedstawiaj膮c膮 kominiark臋 w 偶贸艂to-zielono-czarnych barwach, a ca艂o艣膰 zosta艂a uzupe艂niona racami. Podczas prezentacji oprawy zmienili sw贸j ubi贸r z czarnego na 偶贸艂ty, co po ods艂oni臋ciu da艂o 艣wietny efekt. W mi臋dzyczasie Wis艂a coraz cz臋艣ciej zacz臋艂a stwarza膰 sobie okazje pod polem karnym GieKSy. W 42. minucie Antoni Kozubal dopu艣ci艂 si臋 faulu na dwudziestym metrze, za co zobaczy艂 偶贸艂t膮 kartk臋. Po do艣rodkowaniu z rzutu wolnego Jesper Westermark urwa艂 si臋 obro艅c膮 i doprowadzi艂 do wyr贸wnania. W ko艅c贸wce pierwszej po艂owy nic godnego uwagi si臋 nie wydarzy艂o i zespo艂y schodzi艂y do szatni przy jednobramkowym remisie.

Na drug膮 po艂ow臋 oba zespo艂y wysz艂y w takich samych sk艂adach, a obraz gry by艂 bardzo podobny jak na pocz膮tku spotkania i nikt nie chcia艂 zaryzykowa膰. Z up艂ywem kolejnych minut GieKSa cz臋艣ciej zap臋dza艂a si臋 pod pole karne gospodarzy i najpierw wywalczy艂a sobie rzut wolny, a chwil臋 p贸藕niej ro偶ny, kt贸ry by艂 powtarzany z powodu nadmiernych przepychanek w polu karnym. W dalszej cz臋艣ci spotkania GieKSa skupi艂a si臋 na posiadaniu pi艂ki, ale nie przek艂ada艂o si臋 to na sytuacje bramkowe. W 63. minucie Fabian Hiszpa艅ski pokusi艂 si臋 o uderzenie zza pola karnego, co sprawi艂o ma艂e problemu Kudle, ale finalnie zdo艂a艂 sparowa膰 pi艂k臋 w bok pola karnego. Dwadzie艣cia minut przed ko艅cem spotkania Jime uderzy艂 bardzo nieprzyjemnie mi臋dzy obro艅cami, ale bramkarz GieKSy nie da艂 si臋 zaskoczy膰. Chwil臋 p贸藕niej ten sam zawodnik uderzy艂 z pierwszej pi艂ki minimalnie nad poprzeczk膮. W ko艅c贸wce spotkania oba zespo艂y chcia艂y przechyli膰 szal臋 zwyci臋stwa na swoj膮 korzy艣膰, niestety efekt by艂 ca艂kiem inny i wkrad艂o si臋 sporo niedok艂adno艣ci i chaosu. Trzy minuty przed ko艅cem regulaminowego czasu gry s臋dzia straci艂 艂膮czno艣膰 z baz膮 i przerwa艂 na chwil臋 mecz, aby naprawi膰 awari臋. W doliczonym czasie gry Haglin-Sangre wykorzysta艂 zamieszanie w polu karnym i rzutem na ta艣m臋 wyprowadzi艂 gospodarzy na prowadzenie. GieKSa musia艂a uzna膰 wy偶szo艣膰 rywala, mimo 偶e to ona cz臋艣ciej by艂a przy pi艂ce w drugiej po艂owie.