Dołącz do nas

Piłka nożna kobiet

Z Łokomotiwem o trzecie miejsce

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Na zakończenie eliminacyjnej przygody w Lidze Mistrzyń nasze piłkarki czeka jeszcze spotkanie z Łokomotiwem Stara Zagora. Mecz nie da żadnej drużynie awansu do dalszej fazy rozgrywek, jednak pozwoli zyskać punkty w rankingu UEFA.

Bułgarska piłka kobiet nie stoi na wysokim poziomie, co widać było w przegranym 0-5 spotkaniu z SK Brenn. Łokomotiwowi, powstałemu dopiero w 2018 roku, udało się rok temu przerwać trwającą aż 17 lat dominację w lidze zespołu FC NSA Sofia, dwukrotnie (2022 i 2023) zdobywając tytuł mistrzowski. W meczu eliminacyjnym zupełnie brakowało im pewności siebie, niemalże każdy kontakt z piłką kończył się wybiciem, a do prób ataku podłączało się w najlepszych momentach zaledwie pięć zawodniczek. Dobrze radziła sobie w bramce Roksana Shahanska, pewnie interweniując na przedpolu, niedoskonałości dało się zauważyć głównie w komunikacji z obrończyniami, które nieraz utrudniały jej pracę. Na plus można też odnotować bardzo dobre czytanie gry przez Yanitsę Ivanovą i Norę Dimitrovą, które kilka razy ubiegły rywalki w przyjęciu prostopadłych piłek. Drużyna stworzyła zaledwie dwie klarowne sytuacje, co i tak wydaje się dobrym wynikiem przy tak chaotycznej grze. Trener wyraźnie był niezadowolony z postawy drużyny – zawodniczki nie wydawały się aż tak odstawać fizycznie, by wybijać każdą piłkę na oślep. W zeszłym sezonie drużyna Łokomotiwu przegrała w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń również 0-5 z Dynamem Mińsk, zdobywając finalnie 3. miejsce w spotkaniu z Ljuboten (Macedonia Północna, wygrana 5-1).

Katowiczanki mimo dobrych pierwszych 20-25 minut otrzymały dużą lekcję futbolu, jak to na konferencji określiła Dżesika Jaszek. Po trzeciej bramce widać było brak nadziei i spuszczone głowy zawodniczek, choć z początku wydawało się, że szybko odpowiemy na straconego gola, właśnie za sprawą naszej napastniczki. Z Łokomotiwem to katowiczanki będą faworytkami, co daje szansę na historyczne zwycięstwo na arenie europejskiej. Najważniejsze jest to, by szybko pogodzić się z porażką i walczyć o kolejne sukcesy, do których droga nadal jest otwarta, a jednym z nich jest właśnie zwycięstwo w eliminacjach. Na spotkanie z Bułgarkami Mistrzynie Polski muszą wyjść dużo odważniej, od początku narzucając swój styl gry, nie odpuszczając pressingu po 20 minutach. Na pewno więcej swobody będą miały Julia Włodarczyk czy Anita Turkiewicz, które lubią korzystać z wolnej przestrzeni za plecami obrony. Kibice zobaczą swoją drużynę w dużo ofensywniejszym wydaniu, najpewniej nie będzie też można narzekać na liczbę zdobytych bramek.

Zapraszamy do pojawienia się na stadionie (więcej o biletach) i dopingowania naszych zawodniczek. Transmisja spotkania dostępna będzie na klubowym kanale YouTube.

9.09.2023 (sobota, 14:00) GKS Katowice – Łokomotiw Stara Zagora

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice Piłka nożna

Święta Wojna bez kibiców z Sosnowca

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Druga galeria z meczu GKS Katowice – Zagłębie Sosnowiec. Pełny stadion, oprawa na Blaszoku, doping przez 90 minut – tak zaprezentowali się kibice GieKSy. Brakło kibiców Zagłębia, którzy mimo dotarcia pod bramy, nie weszli do sektora gości. 

Kontynuuj czytanie

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

    Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

    Made with by Cysiu & Stęga