Dołącz do nas

Piłka nożna

Zagłębie: nowa miotła lepiej zamiata?

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Drużyna Zagłębia Sosnowiec, po bardzo słabym początku sezonu 2023/24, zmieniła trenera i odniosła w ostatniej kolejce pierwsze ligowe zwycięstwo.

Zmiana trenera nastąpiła po pięciu kolejkach Fortuna I Ligi. W tych meczach zespół zdołał zdobyć jeden punkt, za domowy remis z Wisłą Płock. W pozostałych spotkaniach Zagłębie przegrało z Motorem (2:3), Zniczem i Resovią (po 0:1) oraz Podbeskidziem (1:2). Po wspomnianej piątej kolejce działacze znad Brynicy podziękowali dotychczasowemu trenerowi Krzysztofowi Górecko i sięgnęli po Artura Derbina. Derbin z Zagłębiem związał się po raz kolejny, poprzednio pracował w latach 2012 – 2015 jako asystent trenera, następnie przez prawie cały sezon 2015/16 był wspólnie z Robertem Stankiem trenerem pierwszej drużyny. Przy okazji trzeba wspomnieć, że to właśnie w tym sezonie Zagłębie wygrało po raz ostatni na Bukowej. W trwającym sezonie pod wodzą Derbina Zagłębie zaczęło konkretniej punktować. W dwóch ostatnich spotkaniach zespół z Sosnowca zdobył cztery punkty: jeden w wyjazdowym meczu w Opolu (0:0) i trzy za przekonującą domową wygraną z Lechią (5:2).

Po siedmiu kolejkach Zagłębie zajmuje pierwsze spadkowe miejsce z pięcioma punktami i ma dwa punkty przewagi nad ostatnim Chrobrym i jeden punkt straty do piętnastej „bezpiecznej” lokaty zajmowanej przez Polonię Warszawa. W meczach wyjazdowych zespół z Sosnowca zdobył tylko jeden punkt za wspomniany remis 0:0 z Odrą, w pozostałych trzech spotkaniach (z Motorem, Zniczem i TSP), drużyna przegrała. Łącznie Zagłębie zdobyło dziewięć bramek i dziesięć straciło, w meczach wyjazdowych sytuacja wygląda gorzej: trzy bramki strzelone i sześć straconych.

Najskuteczniejszym strzelcem w drużynie gości jest pochodzący z Ukrainy Ołeksij Bykow, który zdobył dwie bramki, pozostałe gole zdobyło sześciu zawodników (plus jedno trafienie samobójcze). Z kolei na liście najlepiej dogrywających prowadzi Hiszpan Juan Cámara – dwa ostatnie podania.

W Zagłębiu są dwie osoby, które wcześniej były związane z GieKSą: z kadry zawodniczej to młodzieżowy pomocnik Kamil Lipka, który w sezonie 2018/19 grał w drużynie juniorów oraz Piotr Polczak, który w latach 2003–2008 reprezentował nasz klub, a obecnie jest dyrektorem sportowym.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga