Dołącz do nas

Hokej

[ZAPOWIEDŹ] W Oświęcimiu tylko zwycięstwo

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Sezon 2019/2020 Polskiej Hokej Ligi nabiera rozpędu. Od 12 listopada, kiedy zostały wznowione rozgrywki po przerwie na udział reprezentacji Polski w turnieju EIHC, odbyły się już dwie kolejki ligowe (17 i 18), a w niedzielę 17 listopada zaplanowane są mecze 19. kolejki, w której hokeiści GKS-u Katowice zmierzą się z w Oświęcimiu z tamtejszą drużyną Re-Plast Unia Oświęcim.

Spotkanie to będzie okazją dla katowiczan do rewanżu za porażkę w pierwszym spotkaniu tych ekip, które odbyło się 11 października w małej hali przy rondzie. Wówczas oświęcimianie po jedynym trafieniu w meczu Martina Przygodzkiego zdobyli komplet punktów. Dla „GieKSy” ten mecz będzie też meczem o być albo nie być w Pucharze Polski, do którego awansują cztery najlepsze drużyny po rozegranych dwóch rundach spotkań Polskiej Hokej Ligi.

Ostatnie spotkanie nasi przeciwnicy rozegrali 12 listopada, pokonując na własnym lodowisku obecnego Mistrza Polski, drużynę GKS-u Tychy 4:1. Obecnie „biało-niebiescy” plasują się na trzeciej pozycji ligowej tabeli z dorobkiem 36 punktów. Ponadto oświęcimianie do tej pory stracili najmniej bramek w ligowych rozgrywkach – 30. Jest to w dużym stopniu zasługą bramkarza Clarka Saundersa, który w rozegranych 14 ligowych meczach przepuszczał średnio na mecz 1,93 bramki, co przełożyło się na skuteczność obronionych strzałów na poziomie 93,3%. W ataku najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny Re-Plast Unii Oświęcim jest Rosjanin Aleksiej Trandin, który do tej pory na swoim koncie zanotował 21 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej, zdobywając 6 bramek oraz notując 15 kluczowych podań.

„Trójkolorowi” swoje ostatnie spotkanie rozegrali w piątek, przegrywając po rzutach karnych z drużyną PKH Lotos Gdańsk 0:1. Podopieczni Risto Dufvy zajmują 5 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 33 punktów. Do drużyny z Oświęcimia „GieKSa” traci 3 punkty. Podobnie jak nasi niedzielni przeciwnicy zawodnicy ze stolicy Górnego Śląska mają solidnego bramkarza Robina Rahma, który do tej pory w rozegranych 15 meczach przepuścił średnio 1,73 bramki na mecz, co przekłada się na skuteczność obronionych strzałów na poziomie 93,2%. Zdecydowanie gorzej przedstawiają się statystyki zdobytych bramek. W tej klasyfikacji katowiczanie zajmują 6 miejsce z dorobkiem 56 bramek, a najskuteczniejszy zawodnik w klasyfikacji kanadyjskiej, Teddy da Costa zajmuje 32 miejsce z dorobkiem 13 punktów za 7 bramek oraz 6 asyst.

Sędziowie: Włodzimierz Marczuk, Patryk Pyrskała (główni), Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz.

17.11.2019 r. (niedziela) godz. 17:00: Re-Plast Unia Oświęcim – GKS Katowice

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Pierwsze decyzje kadrowe

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Po pierwszym transferze do klubu, który miał miejsce w zeszłym tygodniu, otrzymaliśmy informacje o zawodnikach, którzy odejdą z GKS Katowice.

Swoją przygodę z klubem zakończyli na ten moment Aleksander Komor, Adrian Danek, Bartosz Baranowicz i Mateusz Mak. Wszyscy byli związani z klubem kontraktami od 2023 roku i wydatnie przyczynili się do awansu GieKSy do Ekstraklasy. Ich umowy nie zostaną przedłużone.

Do swoich macierzystych klubów powrócą natomiast Filip Szymczak oraz Dawid Drachal. Odpowiednio do Lecha Poznań i Rakowa Częstochowa.

Wszystkim piłkarzom dziękujemy za reprezentowanie barw GieKSy i życzymy powodzenia w karierze.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Piłka nożna kobiet Wywiady

Górak: Walka na płaszczyźnie psychologicznej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W trakcie świętowania na boisku mistrzostwa zdobytego przez uKochane zadaliśmy trenerowi Rafałowi Górakowi kilka pytań dotyczących obu piłkarskich drużyn GKS Katowice.

Chciałby pan, żeby kobieca GieKSa została na stałe na Nowej Bukowej?

Rafał Górak: Oczywiście, docelowo to także jest miejsce dla kobiecej dywizji. Cała logistyka też jest potrzebna do przygotowania drużyny na przenosiny, trzeba zabezpieczyć treningi. Nawet my jeszcze tutaj nie jesteśmy do końca przeniesieni, więc pewnie to jeszcze troszkę potrwa.

Czy zespół przejmował się plotką o wsparciu finansowym ze strony Rakowa?

Ubaw był dość dobry, zaraz mieliśmy w głowie szyderczy ton tego wszystkiego. Walka o mistrza toczyła się także na płaszczyźnie psychologicznej. My chcieliśmy zagrać jak najlepiej dla siebie, dla GKS-u.

Alan Czerwiński ma zostać docelowo na wahadle?

Alan Czerwiński to bardzo kompleksowy piłkarz i pomoże nam w każdym aspekcie. Świetnie spisywał się na środku obrony i to jest również jego pozycja. Będzie wystawiany w zależności od potrzeb.

Ma trener już jakiś plan na początek przyszłego sezonu?

Zawodnicy będą mieli zero-jedynkowe wakacje, a my z dyrektorem mamy trochę pracy związanej z kadrą i nie tylko. Trochę pracy jest, ale ten tydzień, dziesięć dni dla siebie muszę urwać, żeby się trochę zresetować.

Ósme miejsce na koniec to wynik dobry czy bardzo dobry?

Bardzo dobry.

Gdyby jakimś cudem jednak pojawił się dodatkowy milion na koncie klubu, to jakby go wykorzystać?

Milion złotych czy euro? (śmiech)

Euro, zaszalejmy.

Na pewno na zwiększanie standardu wokół zespołu, żeby w GKS-ie rósł poziom przygotowania piłkarzy do gry. Nigdy nie będę chciał powstania kominów płacowych, nie możemy otwierać się na taki kierunek. Każdy milion euro nam się przyda, żeby drużyna była coraz lepsza.

Kontynuuj czytanie

Galeria Kibice

Kibicowska galeria z wyjazdu do Gdańska

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z wyjazdu do Gdańska, gdzie dwoma pociągami specjalnymi wybrało się 1221 fanów GKS Katowice, w tym 1 kibic Baníka Ostrava i 6 przedstawicieli JKS Jarosław. Zdjęcia nadesłane przez kibiców.   

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga