Błękitni kibicowsko

Dodano przez kosa | 17 sierpnia 2019 08:11
Licznik odwiedzin: 1215

Klub został założony w 1945 roku, jednak od zawsze grywał w najniższych klasach rozgrywkowych. Ich największym piłkarskim sukcesem był udział i zajęcie 15. miejsca na zapleczu ekstraklasy w 1982 roku.

Okres stabilizacji w Błękitnych nastąpił na początku lat 90., gdy klub przez kilka lat grał w aktualnej 2. lidze. Po roku 2001 nastąpił przełom i drużyna z 3. ligi awansowała rok po roku do 1. ligi. Niestety, klub przerosło wszystko i nawet nie dokończyli rozgrywek, ze względu na wycofania się z ligi.

Błękitni to mała ekipa z regionu, w którym dominującą i jedyną siłą województwa jest Pogoń Szczecin. W mieście mają silny fan club Portowców i dopingowanie miejscowej drużyny to raczej miejscowy folklor. Od kilku lat są stałym bywalcem 2. ligi. Głośno o Błękitnych było w całej Polsce, gdy w edycji Pucharu Polski 2014/2015 eliminowali w niesamowitym stylu wszystkich od rundy przedwstępnej, przez GKS Tychy, Cracovię i dopiero w półfinale Lech Poznań wymęczył po dogrywce awans do finału. Warto wspomnieć, że Błękitni tego dnia wybrali się w środku tygodnia do Poznania w… 2600 osób! Odnotować jednak trzeba, że większość kibiców to byli zwykli mieszkańcy, emeryci, renciści i innej wszelakiej maści ludzie, którzy pierwszy i ostatni raz wybrali się na wyjazd. Z Błękitnymi graliśmy ostatni raz w 1982 roku, na zapleczu ekstraklasy wygrywając 3:0.

Eric Cantona

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*