Bytovia: średni atak i słaba obrona…

Dodano przez Witek | 16 maja 2019 15:15
Licznik odwiedzin: 713

W ostatniej kolejce spotkań Fortuna 1 Ligi GieKSa rozegra swój mecz w Katowicach z drużyną MKS-u Bytovii Bytów. Stawką tego spotkania jest utrzymanie na drugim poziomie rozgrywek piłkarskich…

Bytovia podobnie jak GieKSa, nie może zaliczyć kończącego się sezonu do udanych. Początek sezonu w wykonaniu Czarnych Wilków był bardzo udany: po jedenastej kolejce rozgrywek drużyna zajmowała pozycję wicelidera z dorobkiem dwudziestu punktów (teraz MKS ma trzydzieści cztery punkty w tabeli)! Większość obserwatorów 1 – ligowej piłki nie mogło się wtedy nadziwić: przecież pod koniec maja ubiegłego roku z klubem z Bytowa rozstał się sponsor (dzięki temu nazwa klubu skróciła się o jedną część)… Drużynie groziło nawet niewystartowanie w trwającym sezonie, tak się jednak nie stało: działacze wspólnie z kibicami zapewnili 2,5mln budżetu.

We wrześniu, coś się zaczęło źle dziać w drużynie z Bytowa, drużyna w lidze przestała zdobywać trzy punkty – następny mecz Czarne Wilki wygrały dopiero pod koniec kwietnia, u siebie, z Chojniczanką 2:1. Przerwa w zwycięstwach trwała aż dwadzieścia jeden spotkań! Pomiędzy tymi wygranymi (w dziewiątej kolejce z Tychami 4:1 i w trzydziestej pierwszej ze wspomnianą Chojniczanką) Bytovia dwanaście meczów zremisowała i dziewięć przegrała.

MKS całkiem nieźle „prezentuje się” pod względem ilości strzelonych goli: do tej pory zanotował 43 trafienia (co daje 1,3 gola na mecz, dla porównania GieKSa ma ten wskaźnik równy 1), w tabeli pod tym względem melduje się na ósmej pozycji. Gorzej jest pod względem straconych bramek: 49 celnych trafień przeciwników powoduje, że od obrony MKS-u są tylko trzy ekipy gorsze (Garbarnia – 61 straconych bramek, następnie Odra i Wigry po 55). Średnia straconych bramek na mecz Bytovii wynosi 1,48 (GieKSa: 1,3).

W ostatnich trzech meczach Czarne Wilki odnotowały kolejno zwycięstwo (u siebie, z Chojniczanką), przegraną (z Odrą 1:2 w Opolu) i remis (z Chrobrym 1:1, u siebie).

Trzy punkty w meczu z Chojniczanką drużyna z Bytowa zawdzięcza bez wątpienia swojemu bramkarzowi Andrzejowi Witanowi, który bronił jak w transie. Witan w efektownym stylu obronił kilka groźnych uderzeń przeciwników, w jednym przypadku pomógł mu słupek.

W następnym meczu w Opolu, pomimo jednego gola straconego przez błąd Witana, bramkarz Bytovii był pierwszoplanową postacią w swojej drużynie. Odra atakowała cały mecz, MKS odgryzał się kontratakami.

W ostatnim meczu, z Chrobrym u siebie, spotkanie było bardziej wyrównane, gola na 1:0 zdobył były piłkarz GieKSy Sławomir Duda. Wyrównanie padło w podobny sposób co w Opolu: Witan broni strzał z okolic szesnastki, ale odbija piłkę przed siebie i wobec dobitki jest bezradny… W ostatnich sekundach meczu Duda miał okazję zdobyć zwycięskiego gola, jednak główkował ponad bramką.

Najskuteczniejszym strzelcem Czarnych Wilków Mateusz Kuzimski, który strzelił w 1 lidze osiem goli. Następnymi najlepszymi strzelcami w ekipie z Bytowa jest Filip Burkhardt (dla przypomnienia: były zawodnik GieKSy) i Łukasz Wróbel po cztery strzelone bramki.

Trener Adrian Stawski, przy ustalaniu składu, będzie mógł wziąć pod uwagę nieobecnych w poprzednim meczu (ze względu na żółte kartki) Bartosza Wolskiego, Wojciecha Wilczyńskiego i Filipa Burkhardta. Nie zagra z kolei Łukasz Wróbel, który doznał kontuzji miesiąc temu i podjął decyzję o zakończeniu kariery zawodniczej – zostanie dyrektorem sportowym w Chojniczance.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*