GieKSa mistrzem sparingów!

Dodano przez GoT | 3 marca 2016 18:59
Licznik odwiedzin: 2674

Sparingi są nieodłącznym elementem w przygotowaniu drużyny do nowej rundy. Często słyszymy jednak, że wynik spotkania jest sprawą drugorzędną a w tym momencie liczy się zgranie i przygotowanie taktyczne. Ciężko polemizować z tą tezą, bo to jak drużyna przygotowała się do sezonu zweryfikuje liga, jednak pokusiliśmy się na małą analizę gier kontrolnych pierwszoligowych drużyn.

przerwa1

Liczba rozegranych zimą sparingów przez drużyny jest bardzo szeroko i mieści się w przedziale od 5 do 13 meczów. Najwięcej gier kontrolnych rozegrały drużyny z dołu tabeli czyli Olimpia Grudziądz (13 spotkań), Rozwój Katowice (12 spotkań), Pogoń Siedlce (11 spotkań). A najmniej Chrobry Głogów (5 spotkań), Stomil Olsztyn (6 spotkań) oraz nasz GKS (6 spotkań).

Przeliczając średnią liczbę punktów na mecz okazałoby się, że najkorzystniejsze rezultaty w spotkaniach uzyskała GieKSa. Jako jedyni nie przegraliśmy żadnego sparingu, jednak przyznać trzeba, że tych spotkań nie było za dużo a rywale również nie byli z wysokiej półki. Dobrze w sparingach spisała się lider pierwszej ligi Wisła Płock oraz Sandecja Nowy Sącz, która rozegrała aż 10 spotkań i w 7 z nich zwyciężyła.

Najwięcej bramek w sparingach, bo średnio aż 2,38 gola na mecz strzeliła Miedź Legnica, dobrze w tym zestawieniu wypadają również katowiczanie, którzy średnio strzelali 2,17 gola, egzekwo ze Stomilem Olsztyn. Na brak siły ofensywnej mogą narzekać Wigry Suwałki (0,91) Zawisza Bydgoszcz (1) oraz Bytovia Bytów (1).

Patrząc na defensywę to najlepiej wypada Arka Gdynia, która straciła tylko 4 bramki w 7 spotkaniach (0,57 gola na mecz), Sandecja Nowy Sącz oraz Chojniczanka Chojnice (0,7 gola na mecz). Nasza drużyna również wypadła dobrze, ponieważ straciliśmy zaledwie 5 bramek w 6 grach kontrolnych (0,83 gola na mecz).

Życzymy sobie aby wyniki ze sparingów przeniosły się na ligę, jednak wiemy, że zadanie te będzie niezwykle trudne. Pierwszy poważny sprawdzian już w niedziele z Arką Gdynia.

 

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*