Gryckiewicz arbitrem w Wejherowie

Dodano przez roberts | 1 sierpnia 2019 18:35
Licznik odwiedzin: 593

Spotkanie Gryfa Wejherowo z „GieKSą” w ramach 2. kolejki ligowej poprowadzi młody arbiter z Kujawsko – Pomorskiego ZPN – Patryk Gryckiewicz.

Gryckiewicz swoją przygodę z gwizdkiem rozpoczął już w wieku 16 lat i niesamowicie szybko piął się po kolejnych szczeblach sędziowskiej kariery. W ciągu 4 lat od sezonu 15/16 udało mu się awansować z sędziego uprawnionego do prowadzenia „okręgówki” na szczebel centralny i aktualnie należy do arbitrów, ze statusem Top Amator B. Poza sędziowaniem meczów na zielonej murawie swoje doświadczenie w roli arbitra zdobywał także na parkietach Polskiej Ligi Futsalu.

Dla tego zaledwie 24-letniego sędziego jest to więc debiutancki sezon na poziomie drugiej ligi. Przed tygodniem w Legionowie poprowadził swój pierwszy mecz na tym szczeblu rozgrywkowym, w którym Legionovia pokonała Skrę Częstochowa 2:0, a on sam tylko trzy razy napominał zawodników obu drużyn żółtymi kartkami.

W ubiegłym sezonie udało mu się poprowadzić 11 meczów III ligi, w których pokazał 54 żółte kartki (śr. 4,91 na mecz), 7 czerwonych kartek (śr. 0,64 na mecz), a także siedmiokrotnie wskazywał na „wapno” (śr. 0,64 na mecz).

Ze względu, że Gryckiewicz sędziował jak do tej pory spotkania na niższych poziomach rozgrywkowych, niż graliśmy my, to mecz w Wejherowie będzie jego pierwszym spotkaniem z „GieKSą”.

Sobotni mecz prawdopodobnie będzie rozgrywany w idealnych warunkach pogodowych. Temperatura ma oscylować w okolicach 22 stopni, a niebo będzie częściowo zachmurzone. Szanse na opady deszczu w sobotę w Wejherowie w porze rozegrania meczu wynoszą tylko od 8 do 10%.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*