Media o meczu ze Stalą: GKS Katowice urwał punkt Stali Rzeszów

Dodano przez Witek | 8 września 2019 08:15
Licznik odwiedzin: 286

Zapraszamy do przeczytania fragmentów doniesień mediów na temat meczu Stal Rzeszów – GKS Katowice 1:1 (1:0).

nowiny24.pl – Stal Rzeszów zremisowała z GKS-em Katowice. Gola swojemu byłemu klubowi strzelił Grzegorz Goncerz

[…] Patrząc na skład katowiczan kilka nazwisk na pewno robiło wrażenie, żeby wspomnieć choćby Adriana Błąda. Skrzydłowy gości wrócił jednak dopiero po kontuzji i w Rzeszowie niczym szczególnym nie zaimponował. W pierwszej połowie również jego koledzy nie pokazywali niczego wielkiego i to gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym.

[…] Dla „Gonza” było to wyjątkowe spotkanie, bo najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w GKS-ie. W tej części meczu miejscowi mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, ale po strzale Artura Pląskowskiego na linii interweniował jeden z defensorów gości, a kolejna próba Goncerza minimalnie minęła cel. Przyjezdni odpowiedzieli jedynie mocnym strzałem Arkadiusza Woźniaka. Klasę pokazał jednak Wiktor Kaczorowski.

[…] W ogóle fragment meczu po straconej bramce był najsłabszy w całym spotkaniu w wykonaniu Stali. Gospodarze tak naprawdę dopiero w ostatnim kwadransie wrócili do swojego grania, ale też zaczynało brakować już trochę sił, aby jeszcze mocniej przycisnąć.

W 77. minucie szansę miał jednak Goncerz, ale jego strzał minimalnie minął bramkę gości. Po chwili za wysoko przymierzył Reiman. Miejscowi cały czas dążyli do zadania decydującego ciosu i nie kalkulowali. Wiązało się to z pewnym ryzykiem, bo przyjezdni bardzo szybko przechodzili z ataku do obrony. Ich kontrom brakowało jednak dokładności.

sportowefakty.wp.pl – GKS Katowice urwał punkt Stali Rzeszów. Widzew Łódź lepszy od beniaminka

GKS Katowice jako pierwszy w sezonie zapunktował na stadionie Stali Rzeszów. Mecz zakończył się remisem 1:1.

[…] Mocarny beniaminek wrócił na własny stadion, gdzie zdobył komplet 12 punktów w czterech meczach od początku sezonu. GKS Katowice potrafił wyszarpnąć w Rzeszowie „oczko”. Hitowe spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Do bramki katowiczan trafił ich były snajper Grzegorz Goncerz, który w przeszłości zdobył koronę króla strzelców Fortuna I ligi w barwach GKS-u. Odpowiedział z rzutu karnego Maciej Stefanowicz.

sportdziennik.com – Cenny remis GKS-u

Piłkarze GKS-u Katowice zremisowali wyjazdowe spotkanie ze Stal Rzeszów 1:1.

[…] Gospodarze od początku spotkania byli strona dominującą. W 26 minucie znaleźli sposób na zdobycie gola. Po rzucie rożnym Grzegorz Goncerz wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

W drugiej połowie gra GKS-u zaczęła wyglądać znacznie lepiej. Po jednej z akcji faulowany w polu karnym został Dawid Rogalski, a Stefanowicz pewnym strzałem doprowadził do remisu.

Z biegiem czasu obie drużyny coraz bardziej dążyły do zdobycia zwycięskiego gola, jednak mimo niezłych sytuacji obu drużyn, więcej goli kibice nie zobaczyli.