[PIŁKARKI] W sobotę startuje Ekstraliga

Dodano przez Tommaso | 1 sierpnia 2019 21:28
Licznik odwiedzin: 498

W najbliższą sobotę startuje kolejny sezon Ekstraligi kobiet w piłce nożnej. Tym razem w nowej zmienionej formule.

Po 4 sezonach, kiedy to liga grała w formule 27 kolejek z podziałem na grupę mistrzowską i spadkową, wracają 22 kolejki w układzie mecz-rewanż. Mniej meczów w lidze pozwoli na rozegranie większej ilości spotkań w Pucharze Polski, do którego drużyny z Ekstraligi przystąpią już w 1/16 finału, a od ćwierćfinału będą to już dwumecze.

Wróćmy jednak do ligi, którą w ostatnim czasie PZPN stara się jak najbardziej upowszechnić i uatrakcyjnić. Dlatego też w każdej kolejce jeden z meczów będzie transmitowany bezpośrednio na YouTube na kanale łaczynaspiłka. Kibice GieKSy na pewno się ucieszą, bo właśnie nasza drużyna zadebiutuje na tym kanale już w najbliższą sobotę. Nasze Panie w zeszłym sezonie pokazały, że bardzo dobrze radzą sobie w roli debiutantek, liczymy więc na korzystny wynik w tym spotkaniu.

Nadzieje są jak najbardziej uzasadnione, drużyna w przerwie została wzmocniona sześcioma zawodniczkami z ekstraligowych drużyn i były one w nich podstawowymi zawodniczkami. Dla przypomnienia są to Kasandra Parczewska z UKS SMS Łódź, która dołączyła do linii pomocy, a także bramkostrzelna napastniczka Klaudia Miłek, która w zeszłym sezonie zdobyła 12 bramek dla AZS PWSZ Wałbrzych. Defensywę wzmocniły Klaudia Kubaszek z AZS UJ Kraków, Dominika Sykorowa z Mitechu i Asia Węcławek z Czarnych Sosnowiec. Prawdziwym hitem jest też dołączenie do drużyny reprezentantki Czarnogóry Nadji Stanovic. Jeżeli spojrzymy na to z tej perspektywy, że z grających regularnie w ostatnim sezonie odeszła tylko Natalia Nosalik i Marlena Konieczna, to możemy mieć tylko jeden wniosek: będziemy silniejsi. By potwierdzić te słowa, wystarczy spojrzeć na nasze wyniki w sparingach: 8:0 z ROW Rybnik, 7:0 z Mitech Żywiec, 7:0 z Resovią oraz remis 1:1 z AZS Wałbrzych. GieKSa dużo strzela, mało traci, gra efektownie i bardzo efektywnie.

Na koniec rzućmy okiem na beniaminków. Po trzech latach na najwyższy poziom rozgrywek wraca KKP Bydgoszcz, który grał w ekstralidze w latach 2011-2016. Drużynę opuściła najskuteczniejsza piłkarka minionego sezonu-Natalia Makowska oraz dwie inne doświadczone zawodniczki Edyta Sobczyk oraz Jessie Vilkofsky. Trener Adam Góra pozyskał sześć nowych zawodniczek z różnych klas rozgrywkowych. Pod tym względem największe doświadczenie ma Ola Sudyk z Olimpii Szczecin. Kolejnym beniaminkiem jest Rolnik Biedrzychowice, który 17 lat czekał na powrót do Ekstraligi. Rolnik, którego wychowankiem jest Agata Sobkowicz, wygrał w zeszłym sezonie tylko jednym punktem rozgrywki I ligi grupy południe wyprzedzając Rekord Bielsko-Biała i Resovie. W drużynie Rolnika szansę na grę dostanie nasza była zawodniczka Nicol Wojtas. Beniaminkom życzymy powiedzenia, my jednak będziemy trzymać kciuki za GieKSe.

Wszystkich Kibiców zapraszamy w najbliższą sobotę na boisko przy ul.Bukowej, gdzie czekają nas derby z drużyną Czarnych Sosnowiec. Początek spotkania o godzinie 12:00, tym którzy przebywają na urlopach oraz wszystkim sympatykom piłki nożnej przypominamy, że mecz również można zobaczyć na portalu łącznynaspiłka.

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*