Szybko skończyła się dobra dyspozycja GieKSiarzy. Media po meczu Dolcan-GKS

Dodano przez Witek | 21 maja 2015 07:10
Licznik odwiedzin: 975

Zapraszamy do przeczytania fragmentów opinii mediów na temat meczu Dolcan Ząbki – GKS Katowice 2:0 (1:0).

 

 

dolcanzabki.com – Przełamanie

 

[…] Po pół godzinie gry Dolcan objął prowadzenie. Po raz kolejny w tej rundzie sukces przyniósł stały fragment gry. Z rzutu rożnego dośrodkował Damian Kądzior. Do piłki w polu karnym najwyżej wyskoczył Szymon Matuszek. Po jego strzale głową futbolówka trafiła w Damiana Świerblewskiego i to on umieścił ją w bramce. Goście nie postawili dziś ząbkowianom wysoko poprzeczki co nasz zespół skrzętnie wykorzystał ustalając wynik spotkania w drugiej połowie. Kolejny stały fragment gry, po którym Dolcan zdobywa gola. Tym razem najsprytniej w szesnastce katowiczan zachował się Rafał Grzelak.

Dolcan w pełni zasłużenie wygrał mecz toczony w strugach padającego deszczu.

 

 

sportowefakty.pl – Gospodarze wreszcie zwycięscy

 

W klasycznym „meczu o pietruszkę” Dolcan przełamał złą passę i wygrał po dłuższej przerwie.

[…] Już w pierwszej minucie spotkania po dośrodkowaniu Damiana Jakubika z prawego skrzydła ładnie do strzału głową złożył się Patryk Mikita, jednak dobrze ustawiony Rafał Dobroliński złapał piłkę po główce byłego legionisty. Chwilę później celnie z dystansu uderzył Michał Bajdur, po drugiej stronie tym samym odpowiedział Piotr Ceglarz – w obydwu sytuacjach bezbłędnie spisali się golkiperzy.

W 12. minucie powinno być 1:0 dla gospodarzy. Ładną wymianę podań na prawym skrzydle zaprezentowali Bajdur z Jakubikiem i ten drugi dograł precyzyjnie wzdłużbramki do Damiana Świerblewskiego. Pomocnik Dolcanu Ząbki miał zaledwie kilka metrów do linii bramkowej, ale kapitalną interwencją popisał się Rafał Dobroliński i obronił uderzenie Świerblewskiego.

Kolejne minuty to spokojna gra obydwu zespołów. Ciśnienie swoim obrońcom podniósł trochę tylko Mateusz Kryczka, który najpierw niedokładnie podał, a chwilę później naciskany przez Grzegorza Goncerza wypuścił piłkę z rąk w dość prostej sytuacji, jednak goście nie potrafili wykorzystać tych prezentów.

[…] Od początku drugiej połowy więcej chęci do gry przejawiali goście, co było dość zrozumiałe ze względu na wynik. W 56. minucie mógł wyrównać Grzegorz Goncerz, nie trafił jednak dobrze w piłkę po dośrodkowaniu Alana Czerwińskiego z prawego skrzydła.

[…] Druga bramka przybiła gości, którzy nie atakowali już z takim animuszem jak wcześniej. Piłkarze ewidentnie chcieli to spotkanie po prostu dograć, o dużym luzie świadczy sytuacja z 87. minuty, kiedy to Adrian Łuszkiewicz w stylu Włodzimierza Smolarka przetrzymywał piłkę w narożniku boiska na połowie katowiczan.

W dalszej części meczu sytuacji podbramkowych było jak na lekarstwo, więc kibice obu drużyn zaczęli wymieniać się słownymi „uprzejmościami”.

 

 

katowickisport.pl – Dwa dobrze rozegrane rzuty rożne wystarczyły Dolcanowi do pokonania katowiczan

 

Szybko skończyła się dobra dyspozycja GieKSiarzy. O ile za grę w przegranym meczu ze Stomilem trudno było mieć do nich pretensje, o tyle w Ząbkach wróciły koszmary wcześniejszych tygodni.

Trudno powiedzieć, co bardziej zaszkodziło podopiecznym Piotra Piekarczyka: dwie długie podróże w odstępie paru dni, czy też nieobecność dwóch graczy podstawowego składu, pauzujących za kartki. Faktem jest, że Dolcanowi – który przegrał trzy ostatnie mecze po 0:2 – właściwie nie zagrozili wcale. Swoje – nomen omen – „ząbki snajperskie” zatracił Grzegorz Goncerz. Miał znakomitą okazję w 56 min: był sam w „szesnastce” gospodarzy, ale – obsłużony doskonale przez Alana Czerwińskiego – źle trafił w piłkę, marnując „setkę”!

To – nie licząc uderzeń z dystansu Sławomira Dudy czy Rafała Pietrzaka (rzut wolny) – była jedna z niewielu aktywności ofensywnych katowiczan.

***


Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację z naszego linku w BetFan i wpłatę minimum 50 złotych,

d/ rejestrację z naszego linku w STS i wpłatę minimum 50 złotych,

e/ zakup plakatu formatu A3 ze strojami GKS Katowice.

Dziękujemy!

Brak komentarzy »

  Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Brak komentarzy.

 

Dodaj komentarz

*