Piłka nożna
19 kolejka: Ostatnie mecze w tym roku.
Ostatni akord piłkarski w tym roku to 19 kolejka pierwszej ligi. W Katowicach smutne pożegnanie z kibicami przypadło na mecz z Miedzią. Niestety GieKSa w tej rundzie kompletnie zawiodła i w tej chwili zajmuje 9 miejsce w tabeli. Mecz o 17 i miejmy nadzieję, że kibice otrzymają nieco radości po 3 punktach na zakończenie roku.
Kolejka rozpocznie się już w piątek gdzie o 17 mamy dwa mecze na dolnym Śląsku. Chrobry po porażce z Termaliką podejmuje Flotę Świnoujście a Zagłębie- Chojniczankę. Szczególnie ten drugi mecz zapowiada się bardzo atrakcyjnie ze względu na fakt, iż obie ekipy wygrały swe spotkania w poprzedniej kolejce. Drużyna z Chojnic postraszyła rywali 5:0 z Bytovią.
Sobota, oprócz meczów GieKSy przyniesie nam spotkania w Bytovie (12) gdzie spotkają się beniaminki. Bytovia zagra z Wigrami i można powiedzieć, że będzie to mecz o 6 punktów. Wigry będą chciały utrzymać bezpieczną przewagę nad rywalami, Bytovia szuka okazji do wydostania się ze strefy spadkowej. Ciekawe spotkanie czeka nas w Grudziądzu i będzie to hit tej kolejki. Porażka z Miedzią w ostatniej kolejce sprawiła, że Olimpia straciła punkty, jako jedyna z czołowych drużyn. Szansa na rehabilitację będzie o 12: 45, rywal wymagający gdyż jest nim lider, Termalika. O 13 ważny mecz w Jaworznie gdzie zagra tyski GKS i Stomil. Tyszanie po blamażu 2:7 będą chcieli udowodnić, że nie składają broni w walce o utrzymanie. Spotkanie rozpocznie się o 13.
Niedziela to 3 spotkania. O 12:15 Dolcan spotka się z czerwoną latarnią Widzewem, o 12:30 Arka będzie chciała podtrzymać dobrą passę w meczu z rozpędzoną w ostatnim czasie Sandecją. O 13 Pogoń walcząca o utrzymanie podejmuje wicelidera Wisłę Płock. Zapowiada się, więc ciekawa niedziela.
Wszystkich kibiców po raz ostatni zapraszamy na stadiony!
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Najnowsze komentarze