Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy po Skrze

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Mecz ze Skrą wszyscy w otoczeniu GieKSy chcieliby szybko puścić w niepamięć. Katowiczanie zaliczyli kolejną wpadkę z niżej notowanym rywalem i była to druga porażka w tym roku. Ciężko kogokolwiek wyróżnić za to spotkanie, więc i noty będą słabiutkie. 

Bartosz Mrozek – 6

Niczym się nie wyróżnił, niczym nie zawinił. Wszystkie proste strzały pewnie wyłapane. Przy bramce raczej bez szans. 

Kacper Michalski – 4,5

W najważniejszej akcji przed stratą bramki nie doczekał się piłki na skrzydle od Woźniaka. Brakuje jego rajdów i przebojowości. Brakuje momentami szybszego podejmowania decyzji. Czekamy na przebudzenie, ponieważ dwa dobre dośrodkowania do Kurbiela i Wojciechowskiego to trochę mało.

Arkadiusz Jędrych – 5

Nic specjalnego. W defensywie bez większych błędów, ale strata bramki ze środka pola karnego w jakimś stopniu obciąża środkowego obrońcę. Szkoda bramki ze spalonego.

Grzegorz Janiszewski – 5

„Kopiuj-wklej” od Jędrycha. Wielki mecz to nie był, ale nie było też poważnych błędów.

Maciej Dampc – 3

Słabiutko w ofensywie. Praktycznie nie był widoczny. Zawodnik, który daje radę w defensywie, ale w grze do przodu w drugim meczu nie daje kompletnie nic. 

Maciej Stefanowicz – 3

Powrót po pauzie kartkowej. Niewiele wniósł do gry. Praktycznie wszystkie podania były grane do boku, brakowało przyśpieszenia, próby strzału. Słabiutko i czekamy na więcej, ale przy słabszej formie to, kto wie, czy trener Górak da mu szansę w najbliższym spotkaniu.

Michał Gałecki – 4,5 

W defensywie na swoim poziomie. Przy stracie bramki znajdował się w polu karnym, ale nie zrobił nic, by piłka nie wpadła do naszej bramki. Brakło pomysłu przy świetnie przejętej piłce na rozegranie kontry skuteczniej.

Arkadiusz Woźniak – 4

Kiepsko rozegrana kontra, która mogła nam przynieść prowadzenie przed stratą bramki, to okazja, którą wszyscy zapamiętają. Spore pretensje były o tą akcję na naszej ławce. Przy bramce pozwolił na dośrodkowanie. Z przodu jeden groźny strzał z głowy. Liczyliśmy na więcej. 

Szymon Kiebzak – 3,5

Brakuje dobrze grającego Kiebzaka. Mógł strzelić szybko bramkę, ale niezbyt dobrze strzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem przy próbie lobowania. Świetnie w tej akcji wyszedł na pozycję, ale zabrakło skuteczności. Poza tym słabiutko brakuje gry 1 na 1 w wykonaniu tego zawodnika. 

Adrian Błąd – 5

Ciężko się przyczepić do czegoś. Próbował rozgrywać i zagrał świetną piłkę do Kiebzaka, ale partnerzy nie wykorzystali. Brakowało może momentami przyśpieszenia z jego strony. Na mały plus brak głupich strat.

Dawid Rogalski – 3,5

Mecz bez historii dla napastnika. Przy piłce kilka razy w ciągu spotkania i zmiennik Piotr Kurbiel zrobił więcej od Rogalskiego po wejściu w spotkanie. Póki co duże rozczarowanie.

Piotr Kurbiel – 5 (grał od 60. minuty) 

Zrobił więcej w 30 minut niż Rogalski. Jeden strzał głową, jedna dobra akcja na skrzydle. Widać, że lepiej się czuje aniżeli w pierwszych dwóch spotkaniach na wiosnę. Możliwe, że ze Stalą zagra od początku.

Zbigniew Wojciechowski – bez oceny (grał od 73. minuty)

Jeśli gdzieś można dać malutki plusik to przy jego osobie. Po wejściu ożywiła się nieco gra, ponieważ starał się grać 1 na 1 i wygrywał pojedynki z rywalami. Szkoda, że zabrakło decyzji o strzale gdy piłka spadła mu pod nogi. 

Kamil Bętkowski – bez oceny (grał od 80. minuty)

Niewiele dało jego wejście na boisko. Praktycznie bez kluczowej akcji w tym spotkaniu.

Patryk Szwedzik – bez oceny (grał od 90. minuty)

Występ bez historii.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

  1. Avatar photo

    KaTe

    9 czerwca 2020 at 10:20

    Oceny adekwatne do gry. Kiepsko wyglądały nasze boki obrony. Michalski zgubił formę, a Dampc przy swoim braku zwrotności i fatalnych podaniach do przodu – wielkiej kariery na tej pozycji nie zrobi.
    Błąd grając w środku pola, zupełnie zaprzestał strzałów z dystansu (nawet z wolnych). Może czasem powinien wrócić na skrzydło i stamtąd łamać do środka?
    Stefanowicz oczywiście może nie zagrać w następnym szpilu, ale oby jego zmiennikiem nie był Habusta. Może Grychtolik?

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Hokej

Polscy liderzy zostają

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko i Patryk Wronka przedłużyli swoje kontrakty o dwa lata.

Dla Pasiuta i Fraszki będą to już ósme sezony w GieKSie – choć Fraszko rozpoczął swoją przygodę w Katowicach rok wcześniej, to później na jeden sezon wrócił do Torunia. Nasz kapitan już 369 razy ubierał bluzę GieKSy w oficjalnych meczach, a jego asystent o 2 mniej. Pasiut zdobył 159 goli i zanotował 248 asyst, zaś Fraszko – odpowiednio 150 i 223. Obaj byli kluczowymi postaciami drużyny, która dwukrotnie wygrywała mistrzostwo Polski.

Mniejszy staż w barwach GKS-u ma Wronka, jest za to rekordzistą pod względem powrotów do Katowic – właśnie trwa jego już trzecia przygoda z GieKSą. W złoto-zielono-czarnych kolorach wystąpił 222-krotnie. Zdobył dla nas 87 bramek, a 177 razy asystował. Z GieKSą zdobył swój jedyny do tej pory złoty medal mistrzostw Polski.

Gratulujemy kontraktów!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga