Dołącz do nas

Hokej

Hat-trick Hampusa Olssona

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Piątkowe spotkanie z Zagłębiem Sosnowiec zakończyło się siedemnastym zwycięstwem GieKSy w tym sezonie Tauron Hokej Ligi. Bohaterem naszej drużyny był Hampus Olsson, który popisał się hat-trickiem w tym meczu. 

Od początku meczu GieKSa starała się narzucić swój styl gry. Już w pierwszej minucie Brtosz Fraszko trafił w słupek sosnowieckiej bramki. W kolejnych minutach więcej pracy miał Patrik Spesny, a gospodarze skupili się na grze z kontry i taką okazję mieli w 8. minucie meczu, ale Niklas Salo przegrał pojedynek sam na sam z Johyn Murrayem. W 9. minucie Hampus Olsson dopadł do krążka w środkowej częsści lodowiska i mimo asysty obrońcy Zagłębia na plecach strzałem między parkanami Patrika Spesnego otworzył wynik meczu. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie GieKSy w 15. minucie meczu. Sam Marklund zagrał krążek wzdłuż lodowiska do Hampusa Olssona, a ten potężnym uderzeniem zdobył gola numer dwa. Pod koniec pierwszej tercji kibice Zagłębia rzucili serpentyny na lodową taflę, a sędziowie przed czasem zakończyli pierwszą tercję, która została dograna po przerwie na sprzątanie lodu.

Po powrocie na lód miejscowi zdobyli kontaktową bramkę. Uderzenie Riley’a Lindgrena odbił John Murray, ale przy dobitce Olli’ego Valtoli był już bezradny. Gospodarze podbudowani zdobytym golem szukali okazji na kolejne trafienia, lecz ich animusz skończył się w 25. minucie, kiedy na ławkę kar odesłany został Michał Kotlorz. Goście nie wykorzystali tej przewagi. W 29. minucie Shigeki Hitosato podwyższył prowadzenie GieKSy na 3:1, dobijając krążek do pustej bramki, który odbił się od bandy za sosnowiecką bramką po uderzeniu Joony Monto. Pod koniec tej części gry graliśmy jeszcze przez 75 sekund w podwójnej przewadze, ale wynik nie uległ już zmianie.

Początek trzeciej tercji to trzeci gol Hampusa Olssona, który skompletował hat-tricka w tym meczu. Po tym trafieniu gra się uspokoiła, a nasi hokeiści nie dopuszczali do zagrożenia pod bramką naszego bramkarza. W 53. minucie Niklas Salo ponownie przegrał pojedynek sam na sam z Johny Murrayem. W odpowiedzi Bartosz Fraszko z bliskiej odległości trafił w poprzeczkę. W 56. minucie o czas poprosił trener gospodarzy i ściągnął bramkarza, wprowadzając dodatkowego zawodnika. Manewr ten nie powiódł się. W 57. minucie Joona Monto z bliskiej odległości umieścił krążek w pustej bramce, ustalając wynik meczu. W 59. minucie meczu o sporym pechu mógł mówić David Lebek, który znalazł się w sytuacji sam na sam, a po jego uderzeniu krążek obił dwa słupki i nie wpadł do bramki.

Zagłębie Sosnowiec – GKS Katowice 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

0:1 Hampus Olsson (Sam Marklund) 11:53
0:2 Hampus Olsson (Sam Marklund) 14:16
1:2 Olli Valtola (Riley Lindgren) 18:52
1:3 Shigeki Hitosato (Maciej Kruczek, Joona Monto) 28:11
1:4 Hampus Olsson (Ben Sokay, Sam Marklund) 42:21
1:5 Joona Monto (Olli Iisaka) 56:56, do pustej bramki

Zagłębie Sosnowiec: Spesny (Szczepkowski) – Charvat, Saur, Szturc, Tyczyński, Krężołek – Stadel, Naróg, Salo, Valtola, Lindgren – Andreikiv, Kotlorz, Nahunko, Butsenko, Karasiński oraz Krawczyk, Bernacki i Kozłowski.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson – Lebek, Maciaś, Kovalchuk, Smal, Michalski.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

Aleksander Paluszek w GieKSie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GKS Katowice poinformował o podpisaniu umowy z 24-letnim obrońcą Aleksandrem Paluszkiem. Zawodnik związał się z naszym klubem kontraktem ważnym do 2027 roku, z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Paluszek trafił do GieKSy ze Śląska Wrocław, z którym w minionym sezonie spadł z Ekstraklasy. W barwach ekipy z Dolnego Śląska rozegrał 20 meczów i zdobył w nich jedną bramkę. Rok wcześniej sięgnął z nią po wicemistrzostwo Polski.

Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej 24-latek wystąpił w 67 spotkaniach, strzelając pięć goli. Wcześniej reprezentował również Górnik Zabrze.

Życzymy powodzenia i sukcesów w naszych barwach!

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna kobiet

Znamy rywalki w Lidze Mistrzyń

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Drużyna GKS-u Katowice poznała przeciwniczki w II rundzie eliminacyjnej UEFA Women’s Champions League. Katowiczanki zagrają w miniturnieju, który odbędzie się 27-30 sierpnia. W rywalizacji wezmą udział cztery drużyny, a mecze zostaną rozegrane w Słowenii.

W pierwszym spotkaniu GieKSa zmierzy się z WFC BIIK-Shymkent (Kazachstan), a w przypadku zwycięstwa awansuje do finału, gdzie czekać będzie lepszy z pary ZNK Mura (Słowenia, Murska Sobota) – zwycięzca drugiej grupy pierwszej rundy kwalifikacji. 

Druga grupa pierwszej rundy kwalifikacji (finał 2 sierpnia):
Agarista CSF Anenii Noi 2020 (MDA) – Swieqi United FC (MLT) | Spartak Myjava (SVK) – ŽFK Budućnost (MNE)

Awans do ostatniej rundy eliminacyjnej uzyska tylko triumfator każdego miniturnieju (czeka na niego bezpośredni dwumecz o fazę ligową LM, przegrany finału zagra w Lidze Europy), a druga i trzecia drużyna turnieju eliminacyjnego spadną do Ligi Europy. W przypadku remisu po 90 minutach spotkania przewidziana jest dogrywka, a jeśli nie przyniesie rozstrzygnięcia – rzuty karne.


Wszystkie drużyny drugiej rundy eliminacyjnej to:

Rozstawione: SK Slavia Praha (CZE), FC Rosengård (SWE), FC Twente (NED), Vålerenga Fotball (NOR), FC Vorskla Poltava (UKR), WFC BIIK-Shymkent (KAZ), KFF Vllaznia (ALB), Apollon Ladies FC (CYP), ŽNK Mura (SVN), SFK 2000 Sarajevo (BIH), FC Gintra (LTU), Ferencvárosi TC (HUN), Fortuna Hjørring (DEN), Breidablik (ISL)

Nierozstawione: FC Dinamo-BSUPC (BLR), BSC Young Boys (SUI), Hibernian FC Women (SCO), ŽFK Crvena Zvezda (SRB), OH Leuven (BEL), FCV Farul Constanța (ROU), HJK Helsinki (FIN), GKS Katowice (POL), Zwycięzca CH-P Q1 Gr 1, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 2, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 3, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 4, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 5, Zwycięzca CH-P Q1 Gr 6


Faza zasadnicza Ligi Europy odbywa się w formacie pucharowym (mecz i rewanż, eliminacja bezpośrednia).

Do pierwszej rundy kwalifikacyjnej nowej Ligi Europy kobiet bezpośrednio awansuje 11 drużyn. Dołączą do nich również zespoły, które zajęły trzecie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń kobiet – także 11 drużyn.

W drugiej rundzie kwalifikacyjnej do turnieju dołączy jedna drużyna z bezpośrednim awansem (Slovácko) oraz zespoły, które zajęły drugie miejsce w miniturniejach drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzyń (11 drużyn), a także kluby, które odpadły w trzeciej rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzyń (9 drużyn). Do nich dołączą zwycięzcy pierwszej rundy kwalifikacyjnej Women’s Europa Cup.

Liga Mistrzów odbywa się w formacie ligowym (format tabeli, dzięki któremu awansuje się do fazy pucharowej).

Kontynuuj czytanie

Hokej

Polscy liderzy zostają

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Grzegorz Pasiut, Bartosz Fraszko i Patryk Wronka przedłużyli swoje kontrakty o dwa lata.

Dla Pasiuta i Fraszki będą to już ósme sezony w GieKSie – choć Fraszko rozpoczął swoją przygodę w Katowicach rok wcześniej, to później na jeden sezon wrócił do Torunia. Nasz kapitan już 369 razy ubierał bluzę GieKSy w oficjalnych meczach, a jego asystent o 2 mniej. Pasiut zdobył 159 goli i zanotował 248 asyst, zaś Fraszko – odpowiednio 150 i 223. Obaj byli kluczowymi postaciami drużyny, która dwukrotnie wygrywała mistrzostwo Polski.

Mniejszy staż w barwach GKS-u ma Wronka, jest za to rekordzistą pod względem powrotów do Katowic – właśnie trwa jego już trzecia przygoda z GieKSą. W złoto-zielono-czarnych kolorach wystąpił 222-krotnie. Zdobył dla nas 87 bramek, a 177 razy asystował. Z GieKSą zdobył swój jedyny do tej pory złoty medal mistrzostw Polski.

Gratulujemy kontraktów!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga