[BRAMKI] Porażka Banika ze Spartą Praga

Niestety Banik Ostrava po bardzo dobrej grze musiał uznać wyższość Sparty Pragi. Mecz z odwiecznym rywalem i dobra postawa zawodników przyciągnął na trybuny 14 222 widzów. Pomimo porażki w czołówce tabeli nic się nie zmieniło, Banik dalej zajmuje piąte miejsce i cały czas jest blisko miejsca dającego szanse na grę w europejskich pucharach.

Piłkarze Banika przyzwyczaili nas do zaciętej gry i walki o każdy centymetr boiska. Obie drużyny stwarzały sobie idealne sytuacje, ale w pierwszej połowie mogliśmy oglądać tylko żółte kartki, bo nic nie chciało wpaść do siatki. W 39. minucie zawodnik Sparty specjalnie kopnął Martina Fillo, po czym doszło do przepychanek, co jeszcze bardziej podkręciło atmosferę na trybunach. Po zmianie stron więcej klarownych sytuacji mieli piłkarze gospodarzy, ale zawsze czegoś zabrakło. Niestety w 77. minucie  Martin Frydek posłał piłkę w uliczkę i w sytuacji sam na sam znalazł się Benjamin Tetteh, który bezbłędnie posłał piłkę na dalszy słupek. Banik starał się doprowadzić do wyrównania, lecz piłkarze Sparty mądrze się bronili. W przeciwieństwie do naszych „piłkarzy” w Ostravie widać wolę walki i determinację, aby osiągać coraz to wyższe cele. Na trybunach panowała świetna atmosfera, a grupa Ultras Banik  zaprezentowała dwie oprawy. Zapraszam do zobaczenia skrótu z tego spotkania, który znajduje się poniżej.

Kolejne spotkanie Banik zagra na wyjeździe z FC Fastav Zlin 21.09.2018 o godzinie 18:00. Gospodarze zajmują czwartą pozycję w tabeli z przewagą trzech punktów nad Banikiem.

FC BANÍK OSTRAVA – AC SPARTA PRAHA 0:1 (0:0)

Bramki: 77. Tetteh.

FC Baník Ostrava: Laštůvka – Pazdera, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo (88. Granečný), Jánoš (81. O. Šašinka), Hrubý, Holzer – Baroš (78. J. Šašinka), Diop.

AC Sparta Praha: Nita – Chipciu, Radakovič, Kaya, Costa – Sáček (73. Vukadinovič), Stanciu, Frýdek, Plavšič (81. Čivič) – Šural, Tetteh (86. Mebrahtu).

Żółte Kartki: Diop, Fillo, Pazdera, O. Šašinka – Šural, Tetteh, Frýdek, Vukadinovič.

Sędzia: Pavel Kralovec

Widzów: 14 222