Dołącz do nas

Piłka nożna Wywiady

Arkowcy.pl: Ze śląskimi drużynami zawsze gra się ciężko.

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Hitowy mecz z Arką wywołuje poruszenie zarówno wśród kibiców GieKSy jak i gospodarzy z Gdyni.
O nastrojach wśród kibiców, zawodnikach w kadrze oraz wszystkim tym, co związane jest z otoczką tego meczu w Gdyni opowie nam w krótkim wywiadzie Mazzano– reprezentujący portal Arkowcy.pl . Na stronach tego portalu będziecie mogli również poczytać naszą opinie na temat tego meczu.


Jak oceniacie dotychczasowe wyniki w tym roku?

Umiarkowanie dobrze. 11 punktów w 5 meczach, to z jednej strony ponad 2 punkty na mecz, a tyle trzeba zdobywać by awansować do ekstraklasy. Z drugiej – Arka nie prezentuje stylu, który znamionowałby klasę faworyta do awansu, a strata do Górnika i Bełchatowa pozostała niemal taka sama, jak przed zimą.

Na którego zawodnika kibice GieKSy powinni zwrócić największą uwagę?

Wiosną wyróżnia się w Arce trzech zawodników. Sobieraj to skała nie do przejścia, lider i opoka formacji obronnej. Jak wiele znaczy dla Arki widać było w Lubinie, gdy go zabrakło. Z kolei Ślusarski i Szwoch to indywidualności, dzięki którym Arka wygrała z Wisłą i Flotą. Czytałem na Waszym forum sporo krytyki pod adresem „Ślusarza”, ale w skali I ligi to Pan Piłkarz.

Jakie nastroje panują wśród kibiców przed tym spotkaniem?

Optymistyczne. Cała Gdynia szykuje się na pierwszoligowy rekord frekwencji na Arce. Pod tym względem bijemy całą ligę na głowę i 6700 na meczu przeciwko Wiśle powinno być w sobotę pobite. W Gdyni wiele osób tęskni za derbami, meczami z Lechem czy Legią, a spotkanie z „Gieksą” to na pewno kibicowski szlagier I ligi. Dlatego mobilizacja jest odpowiednia. We wtorek wypuściliśmy ciekawy filmik promocyjny, który na pewno sporo osób dodatkowo zachęci 🙂

Czy PP pomoże czy zaszkodzi w kontekście meczu w Gdyni?

Nie powinien mieć większego znaczenia. Większym problemem jest gigantyczna fala kontuzji w zespole Arki. Przeciwko „Gieksie” z tego powodu nie zagrają Oleksy, Szubert, Tyszczenko czy Marcus, a pod znakiem zapytania stoi występ kilku innych. W Lubinie trener Sikora miał 12 (!) zdrowych piłkarzy z pola z pierwszego składu. W sobotę powinno być ich więcej, ale kontuzje potężnie przetrzebiły kadrę Arki.

Jak widzicie swój zespół w kontekście walki o awans i prowadzenie Bełchatowa i Łęcznej?

GKS Bełchatów to najsilniejszy kadrowo zespół I ligi i w mojej ocenie Arka będzie walczyć do końca o drugie miejsce z Górnikiem. Strata 5 punktów to dużo, ale można ją zniwelować już w kwietniu, gdy zmierzymy się w bezpośrednich pojedynkach z całą czołówką. W tym sezonie na meczach w Gdyni jest świetny doping i każdy, kto tu przyjeżdża powtarza, że niesie on Arkowców. W tabeli może tego nie widać, ale to efekt zlekceważenia ROW-u i Okocimskiego.

Największy atut Arki?

Mateusz Szwoch. Czemu? Zobaczycie w sobotę 🙂

Największy mankament?

Boki obrony. Radzewicz i Cienciała są pod formą, do tego nie zagra za kartki Tomasik, który mógłby pełnić rolę lewego obrońcy.

Czy patrząc na wyniki GieKSy spodziewacie się łatwego meczu czy obawiacie się tego spotkania?

Przeciwko śląskim drużynom zawsze się gra ciężko. Pamiętamy 1:2 w Gdyni, gdy rządził Pitry. Teraz Arka ma przed sobą konkretny cel i wydaje się silniejsza, ale to będzie mecz „do pierwszej bramki”.

Arka nie traci kontaktu z czołówką, ale musi odrabiać. W Katowicach momentami trener miał wrażenie, że presja pętała nogi zawodnikom. Jak to wygląda w Gdyni? Sądzisz, że ten mecz może mieć za duży ciężar gatunkowy dla niektórych z graczy?

Kadra Arki to potęga doświadczenia. Tutaj presja nikomu nie pęta nóg. Zresztą, my nie tłumaczymy nigdy porażek presją, bo presję, jak mówi Mateusz Borek, może czuć chirurg robiący operację na otwartym sercu. Piłkarze Arki mają przez nas wpojoną walkę od pierwszej do ostatniej minuty. Zaowocowało to golami w 83 i 89 minucie w tej rundzie. Brakuje czasami piłkarskiej jakości, ale wszyscy liczymy, że przyjdzie ona w najważniejszym momencie. Symptomy dobrej gry były w każdym meczu, czas poskładać to w całość i rozegrać po raz pierwszy tej wiosny dobre 90 minut.

Jaki wynik przewidujesz?

1:0 dla Arki. Strzeli Ślusarski.

mazzano
Arkowcy.pl

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Klub Piłka nożna

Nowak wyrzucił Szczerbowskiego z szatni piłkarzy!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

W piątek w klubie pojawił się Marek Szczerbowski. Najpierw spotkał się z piłkarzami w ich szatni, a następnie miał udać się do trenerów. Został jednak wyrzucony z klubu przez prezesa Krzysztofa Nowaka. Jak do tego doszło?

Szczerbowski pojawił się na Bukowej w piątek przed południem. Dla znających plan dnia prezesa Nowaka było oczywiste, że obecnego sternika GKS Katowice nie będzie wtedy na stadionie. Ocenę tego, jak bardzo pewnie musi się czuć Szczerbowski, skoro wchodzi do klubu w trakcie tygodnia, spotyka się tam ze swoimi byłymi pracownikami i jest spokojny o to, że nie dotrze to do prezesa Nowaka, pozostawiamy Wam. Sielankowa atmosfera została zmącona przez niespodziewane przybycie prezesa Nowaka. Doszło do gwałtownej wymiany zdań i wyrzucania Szczerbowskiego z klubu. Tournée nie miało zakończyć się na szatni piłkarzy, bo w pokoju trenerów prezes Nowak zastał grupę największych beneficjentów Szczerbowskiego. Składała się ona nie tylko z trenera czy dyrektora, ale także dyrektora Akademii Młoda GieKSa Mariusza Pańpucha (wyznaczonego do tej roli przez Szczerbowskiego).

Od dawna informowaliśmy Was o tym, że Szczerbowski nie umie pogodzić się z tym, że musiał odejść z klubu. Wczorajsze wydarzenie to kolejna udokumentowana próba jego wtrącania się do działalności GKS Katowice. O pierwszych większych działaniach mogliśmy się dowiedzieć przy okazji kilku prób zmiany trenera, których podjął się prezes Nowak.

Pierwszą jego poważną propozycją był Marcin Brosz, który był gotów podjąć się misji awansu z GKS Katowice. Były szkoleniowiec Górnika Zabrze przedstawił profesjonalny plan (m.in. na jakie pozycje potrzeba wzmocnień — okazało się, że na większość), ale był on poza naszym zasięgiem finansowym, szczególnie że nad głową wciąż wisiała kilkuset tysięczna odprawa dla Góraka. Umowa nie rozbiła się jednak tylko o pieniądze, a prezes Nowak miał po tej sytuacji ogromne pretensje do Dawida Dubasa, który pełni w klubie rolę dyrektora sportowego (jego awans także odbył się podczas urzędowania Szczerbowskiego).

Tutaj warto przypomnieć kulisy umowy Góraka, która jest tak trudna i kosztowna do zerwania. Po dwuletniej batalii zakończonej awansem do pierwszej ligi umowa Góraka została automatycznie przedłużona o jeden sezon na zapleczu Ekstraklasy — do 30 czerwca 2022 roku. Jednak już w lutym 2022 roku, po rundzie jesiennej, którą zakończyliśmy na 13. miejscu z przewagą 7 punków nad strefą spadkową (ale też mieliśmy o jedno spotkanie rozegrane więcej, więc przewaga mogła stopnieć do 4 punktów), Szczerbowski przedłużył Górakowi umowę o… kolejne dwa lata — do 30 czerwca 2024. Sezon zakończyliśmy ostatecznie na ósmym miejscu, ale zostało ono wywalczone dzięki serii trzech wygranych w meczach… „o nic”. Do połowy rundy wiosennej biliśmy się o utrzymanie, w niektórych momentach wręcz rozpaczliwie (żeby przypomnieć tylko mecz w Olsztynie). W kolejnym sezonie Górak nie zrealizował „ambitnego” celu tj. utrzymania szybciej niż sezon wcześniej, ale pozostał w klubie. O aktualnych rozgrywkach nie ma sensu pisać — każdy może sam ocenić.

Druga próba zmiany szkoleniowca została przez prezesa Nowaka podjęta już dużo bardziej ostrożnie. Stracił on zaufanie do Dubasa, dlatego ten o jego spotkaniach i ustaleniach z trenerem Jarosławem Skrobaczem dowiedział się dopiero wtedy, kiedy „nic nie mogło się wysypać” — na kilka dni przed grudniowym meczem z Chrobrym w Głogowie. W poniedziałek po ostatnim spotkaniu GieKSy w 2023 roku nowym szkoleniowcem miał zostać ogłoszony trener Skrobacz, a sam Górak w SMS-ach żegnał się ze współpracownikami. Wszystko wysypało się jednak w przeddzień meczu w Głogowie, kiedy Górak i Dubas wsparci… Szczerbowskim tak zamieszali w Urzędzie Miasta, że umowa dla nowego szkoleniowca została zablokowana.

Bardzo zastanawia także to, dlaczego z szatni musiał Szczerbowskiego wyrzucić aktualny prezes, a nie sami piłkarze, skoro kilka dni wcześniej odmówili oni spotkania… prezesowi Krzysztofowi Nowakowi bez udziału Rafała Góraka.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Jazda na Motor w cieniu skandalu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Pierwszy ligowy mecz w 2024 roku na Bukowej już jutro. Spotkanie z Motorem Lublin rozpocznie się o godzinie 18:00.

Motor jasno określił cele na ten sezon i podreperował swoją kadrę, licząc na walkę do końca o najwyższe cele. Podopieczni Feio aktualnie zajmują 5. lokatę ze stratą 5 punktów do miejsca premiowanego awansem. Sam trener musi mierzyć się z kolejnymi problemami w związku z sytuacją dotyczącą konfliktu z Tomczykiem. Więcej o naszym najbliższym rywalu przeczytasz TUTAJ.

Optymizmu w Katowicach nie ma. Patrząc na decyzje dotyczące sztabu szkoleniowego, kadry oraz sytuacji z ostatnich dni (TUTAJ), to wydaje się, że wszelkich pozytywów należy szukać w przekorności losu. Może już tyle złego przeżyliśmy, że w końcu los nam coś odda? Górak twardo walczy o miano najbardziej nielubianej (delikatnie pisząc) osoby wśród społeczności GieKSy, co jasno można było odczuć, np. na turnieju Spodek Super Cup. Niestety coraz więcej osób z klubu zaczyna się z nim ścigać o miano tego „najgorszego”.

Siedem punktów straty do barażów i pięć punktów przewagi nad spadkiem, to nie jest pozycja wymarzona dla katowiczan. Już na starcie rundy wiosennej powoduje szybsze bicie serca kibiców, a u niektórych i zerkanie w dół tabeli. Patrząc historycznie, to trener Górak podczas wiosny kosmosu nie podbija. Bukmacherzy stawiają nas w roli faworytów, a arbitrem spotkania będzie Łukasz Szczech.

Przed meczem zerknij na Trójkolorowego Vloga i odwiedź Bukową. Zawsze warto.

19.02.2024 (poniedziałek, 18:00) GKS Katowice – Motor Lublin

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

GKS Katowice – Motor Lublin Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

19.02.2023 Katowice

GKS Katowice – Motor Lublin 2:0 (1:0)

Bramki: Jędrych (42), Bergier (85)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor, Repka, Rogala(90. Danek), – Błąd (77. Marzec), Kozubal (90. Baranowicz), Shibata (77. Aleman) – Bergier (87. Pietrzyk)

Motor Lublin: Budziłek- Rybicki (46. Luberecki), Kamiński, Wójcik, Rudol, Palacz (46. Ndiaye), Gąsior (55. Lis), Wolski, Kruk, Ceglarz (69. Wojtkowski), Śpiewak (76. Mraz)

Żółte kartki: Rogala, Bergier – Palacz

Sędzia: Łukasz Szczech ( Warszawa)

Widzów:

 

    Kontynuuj czytanie

    Zobacz również

    Made with by Cysiu & Stęga