Dołącz do nas

Hokej

Cenne zwycięstwo w Jastrzębiu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W ramach 5. kolejki Tauron Hokej Ligi zmierzyliśmy się na wyjeźzie z JKH GKS-em Jastrzębie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była seria rzutów karnych, a zwycięskiego gola zdobył Mateusz Michalski. Dzięki temu zwycięstwu przynajmniej do piątku będziemy zajmować pierwsze miejsce w tabeli.

W pierwszej tercji spotkania obie drużyny grały chaotycznie, przez co nie było dogodnych sytuacji pod bramką jednej i drugiej drużyny. W 14. minucie Filip Starzyński wykorzystał okres gry w przewadze i zdobył pierwszego gola w tym meczu. Do końca tercji żadna z drużyn nie zdołała zmienić rezultatu meczu, więc na przerwę na przerwę zjeżdżaliśmy z jednobramkową stratą.

Drugą tercję rozpoczęliśmy od wyrównującego trafienia Aleksiego Varttinena, a w 28. minucie po raz pierwszy w tym meczu objęliśmy prowadzenie za sprawą Mateusza Michalskiego. Gospodarze zdołali wyrównać na początku 38. minuty, a strzelcem bramki był ponownie Filip Starzyński. Przy wyniku 2:2 obie ekipy udały się na przerwę.

Trzecia tercja zakończyła się remisem 1:1. Najpierw Sam Marklund wyprowadził GieKSę na ponowne prowadzenie. W 56. minucie Olli Iisakka, otrzymał karę za opóźnianie gry, co wykorzystali jastrzębianie, doprowadzając do remisu w 58. minucie.

W dogrywce żadna z drużyn nie zdołała przechylić szali na swoją korzyść, więc o końcowym wyniku musiały zdecydować rzuty karne. W serii najazdów bramki zdobyli: Robert Arrak dla JKH GKS-u Jastrzębie oraz Bartosz Fraszko i Mateusz Michalski dla GieKSy.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 3:4 (1:0, 1:2,1:1, d. 0:0, k. 1:2)

1:0 Filip Starzyński (Maciej Urbanowicz, Kamil Górny) 13:33, 5/4
1:1 Aleksi Varttinen (Joona Monto, Shigeki Hitosato) 21:38
1:2 Mateusz Michalski (Igor Smal) 27:40
2:2 Filip Starzyński (Dominik Paś, Maciej Urbanowicz) 37:05
2:3 Sam Marklund (Ben Sokay, Bartosz Fraszko) 47:27
3:3 Ratislav Śpirka (Marcin Kolusz, Robert Arrak) 57:16, 5/4
3:4 Mateusz Michalski 65:00, rzut karny

JKH GKS Jastrzębie: Miarka (Lacković) – Kostek, Wajda, Urbanowicz, Starzyński, Paś – Viinikainen, Kolusz, Izacky, Śpirko, Rajamaki – Górny, Martiśka, Nalewajka, Jarosz, Pelaczyk – Bagin, Kameneu, Bernhards, Arrak, Zając.

GKS Katowice: Murray (Kieler) – Delmas, Kruczek, Fraszko, Pasiut, Bepierszcz – Varttinen, Koponen, Iisakka, Monto, Hitosato – Cook, Wanacki, Marklund, Sokay, Olsson – Maciaś, Chodor, Kovalchuk, Smal, Michalski.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga