Dołącz do nas

Piłka nożna

Dudek i Skowronek po meczu

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po meczu odbyła się konferencja prasowa z udziałem szkoleniowców GKS Katowice i Stali Mielec – Dariusza Dudka i Artura Skowronka.

Dariusz Dudek (trener GKS Katowice):
Chciałbym was wszystkich przywitać. Nie udał mi się debiut w nowym klubie. Bardzo dużo pracy jeszcze przed nami do wykonania, bo widzę, że musimy mocno popracować nad wszystkimi elementami – nie tylko taktycznymi, ale i fizycznymi. Przed meczem mieliśmy spore problemy, bo Łyszczarz i Puchacz byli na kadrze młodzieżowej, Łyszczarz wrócił z kontuzją, wypadł nam Woźniak, osiem kartek Pocziego. Te rzeczy nie ułatwiały nam dzisiaj grania, ale to nie jest żadne wymówienie. Musimy wziąć się do pracy wszyscy, zaczynając ode mnie. Mam nadzieję, że z meczu na mecz będzie lepiej, bo gorzej już być nie może. Jedyne, z czego mogę się cieszyć to to, że gramy już we wtorek i jest szansa rehabilitacji.

Pytania od redakcji GieKSa.pl do trenera Dudka:
Dzisiaj kapitanem był Jakub Wawrzyniak. Czy to zmiana tylko na ten mecz czy na dłużej?
Na dłużej.

Czy widzi pan jakieś pozytywy w grze Śpiączki, bo nam trudno je dostrzec?
Mamy swoje problemy i Śpiona również je ma i nie jest tak, że ktoś inny w naszym zespole ich nie ma. Myślę, że napastnika trzeba rozliczać z sytuacji i bramek, a on tych bramek nie strzela i dla mnie jako trenera jest to tylko i wyłącznie praca, praca i jeszcze raz praca. Musi wkładać sto procent i być zaangażowany w każdy trening i mecz. Mam nadzieję, że będzie te bramki strzelał, ale to nie tylko Śpiączka. Inni zawodnicy również.

Oglądał pan mecze GKS wcześniej – na ile to co pan widział wcześniej pokrywa się z tym, co zaobserwował pan już będąc trenerem GKS?
Mamy duże problemy, co widać choćby po dzisiejszej grze i wyniku. Po to jednak tu jestem, nastąpiła zmiana trenera, aby gra się poprawiła, ale tego się nie da zrobić w tydzień, dwa lub trzy. Trochę trzeba czasu. Spokojnie jednak podchodzimy, z pokorą do tej piłki nożnej, dzisiaj przegraliśmy, ale nie będzie tak cały czas. Mam nadzieję, że wyniki przyjdą jak najszybciej, bo to jest ważne dla nas, ale tak jak mówię – potrzeba nam po prostu czasu.

Artur Skowronek (trener Stali Mielec):
Wszyscy wiemy jak bardzo nasz zespół potrzebował zwycięstwa. Pod każdym względem. Przy takiej dozie krytyki i presji, jaka nas ostatnio dotknęła, serdecznie gratuluję piłkarzom, że pokazali niesamowitą jakość, płynność grania, prowadzenia gry. Wygraliśmy zasłużenie, a dobra gra przełożyła się na punkty. Gratuluję tez wszystkim w klubie, dziękuję za wsparcie, bo w takich momentach się ich poznaje. Nie tylko chodzi o moją osobę i sztab szkoleniowy, ale przede wszystkim zespół, bo na to zapracowaliśmy codzienną pracą, a dzisiaj potwierdziliśmy wynikiem. Musimy się pocieszyć, ale też dalej ciągnąć ten wózek z punktami i mam nadzieję, że tak będzie w najbliższą niedzielę.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

 1. Avatar photo

  Mecza

  20 października 2018 at 13:47

  Niestet Dudek zaczyna głupie gadki jak poprzednicy. Jakie to miało przełożenie na grę że nie było Łyszczarza, Woźniaka czy Poczobuta, żadne. Żaden nie jest zawodnikiem kluczowym i z nimi czy bez nich wyglądałoby tak samo.

 2. Avatar photo

  GREG

  20 października 2018 at 23:49

  Prokic czysty ciul zero szacunku po strzelone bramce

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

 • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
 • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
 • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
 • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
 • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
 • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
 • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
 • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
 • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Kibice Piłka nożna

Radomiak Radom kibicowsko

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Warchoły, bo tak potocznie nazywa się kibiców Radomiaka Radom, są naprawdę starą i solidną ekipą kibicowską na piłkarskiej mapie Polski. Ich wizerunkowy problem polegał na tym, że nie grali 36 lat w Ekstraklasie, więc nie było za bardzo możliwości, by o nich usłyszeć. W latach 90., kiedy kształtowały się wszystkie chuligańskie składy, Zieloni grali na poziomie obecnej II i III ligi, siejąc spustoszenie po okolicznych miejscowościach.

Ich żywot na trybunach zapoczątkował się pod koniec lat 70., a na dobre weszli w kibicowską mapę Polski w latach 80. Od zawsze byli pozytywni nastawieni do Legii Warszawa, natomiast wzajemna nienawiść między miastami Kielce – Radom, sprawiła, że z Koroniarzami mają do dziś największą kosę.

W sezonie 1984/1985, który był ich wtedy jednosezonowym epizodem, a my graliśmy ze sobą ostatni raz, zawarli zgodę z Legią, jadąc do stolicy w 1000 głów. Przyjaźń ta nie przetrwała ze względu na ostatnią kolejkę sezonu, w której Legia zremisowała  z Pogonią Szczecin, przez co Portowcy utrzymali się w elicie, zaś Warchoły spadli z ligi.

W 1994 roku była ponowna próba nawiązania sztamy z Legią, jednak kością niezgody była Pogoń, z którą Legioniści kilka miesięcy wcześniej odnowili zgodę i fani z Radomia mieli w pamięci, przez kogo spadli z ligi, więc temat poszedł w zapomnienie.

Przez cały kolejny okres kibicowski fani Radomiaka związali się jedynie układem chuligańskim z GKS-em Bełchatów i Stalą Rzeszów, ale czas zweryfikował, że do siebie nie pasowali i relacje zostały zakończone. Okres bycia osamotnioną ekipą nie oznaczał, że stali w miejscu. Klub się piął w górę i grali na zapleczu Ekstraklasy, a dzięki temu, że polska scena kibicowska się mocno rozwijała, to dorobili się solidnych fan clubów takich ekip jak: Polonia Iłża, Proch Pionki czy Szydłowianka Szydłowiec (wszystkie już wymarły), które w swoim „primie” mocno się udzielały w regionie i trwała ciekawa regionalna rywalizacja z koalicją Broni Radom i Powiślanki Lipsko.

Odnośnie do derbowego rywala – Chłopców z placu Broni, którzy w latach 90. mieli naprawdę solidną bandę i dobrze funkcjonowali. W 2004 roku było apogeum wyjaśnienia kto „nosi spodnie” w mieście. Podczas derbów Broń – Radomiak, Zieloni wjechali na stadion gospodarzy i zajęli ich młyn, śpiewając: „Nie ma już Broni, w Radomiu nie ma już Broni”. Na uratowanie honoru gospodarzy wybiegła garstka kibiców Broni na przegrane starcie, ale było już po wszystkim. Po tym meczu ówczesna zgoda Broni – Hutnik Kraków podziękował im za przyjaźń.

Wiosną 2016 roku Radomiak zawarł układ chuligański z warszawską Legią, a finałem był mecz Radomiak – Siarka Tarnobrzeg jesienią 2017 roku, gdzie ogłoszono kibicowskiej Polsce, że Radom i Warszawę łączy sztama.

Nasze relacje z Radomiakiem ciężko opisać… Ostatni mecz ligowy na Bukowej graliśmy w październiku 1984 roku, czyli chwilę po tym jak Blaszok został oddany do użytku. Wtedy „luksusowa” trybuna i nikt nie zakładał, że będzie to siedlisko jednych z najwierniejszych grup kibicowskich w Polsce, które wyznaczą standardy, czym jest niezłomność w walce o swój klub.

W maju 1996 roku podczas meczu z Legią Warszawa, kiedy dostaliśmy sromotne lanie 0:5, doszło do zakończenia zgody z Avią Świdnik, która przyjeżdżając, usłyszała, że nic już nas nie łączy i nieświadoma tego dnia ekipa Radomiaka zawitała „po zgodę”, ale nie znalazła uznania ani chętnych do przybicia tej relacji, mimo bycia goszczonym wielokrotnie w Katowicach.

Jesienią 1996 roku na Bukowej odbył się mecz reprezentacji Polski z Mołdawią, który wygraliśmy 2:1, a samo spotkanie miało historyczny moment na naszym obiekcie, gdyż został wprowadzony przepis, że na meczach reprezentacji mogą obowiązywać tylko i wyłącznie biało-czerwone barwy, do których oczywiście nie wszyscy się zastosowali. Na Blaszoku (przy pełnym stadionie) zasiadło mnóstwo ekip, ale to chuligani GieKSy byli w tym dniu gospodarzami swojej trybuny i widząc 50-osobową ekipę Radomiaka w sektorze A, stojącą razem ze Stomilem Olsztyn i Polonią Bydgoszcz, wpadli w nich, przez co doszło do mocnej awantury, zaś „goście” musieli zostać wyprowadzeni przez policję ze stadionu. Na „pożegnanie” nasi chuligani wybili szyby w ich autokarze i niemal go wywrócili.

Jesienią 2016 roku los skrzyżował nas w Pucharze Polski, ale wtedy Szaleńcy z Bukowej nie mogli zawitać z powodu „remontu sektora gości”, co w późniejszych latach stało się mottem działaczy z Radomia. Obecnie Radomiak posiada nowy obiekt, powstał sektor gości, ale… nikt na nim nie zasiada. Miasto jest specyficznie uzależnione politycznie od służb mundurowych, które skutecznie wpływają na działaczy, przez co fani Radomiaka na meczach domowych bawią się sami. Jedynie mecz zgodowy z Legią Warszawa ma inny charakter widowiska, przez wspólny doping na jednej trybunie.

Do zobaczenia na Bukowej, bo Warchoły pierwszy i ostatni raz usłyszą huk z Blaszoka!

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga