Dołącz do nas

Piłka nożna

Dziarski staruszek z Niepołomic…

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W bieżącym roku klub MKS Puszcza Niepołomice będzie obchodzić okrągłą setną rocznicę swojego założenia. Wyniki trwającego sezonu drużyny piłkarskiej wskazują, że zespół w roku jubileuszu klubu, będzie mógł się pochwalić zajęciem w tabeli I ligi najwyższej pozycji w historii istnienia sekcji, a może nawet historycznym awansem do PKO Ekstraklasy. Do tej pory najwyższą lokatą było ósme miejsce na zakończenie sezonu I ligi w sezonie 2019/20.

Po meczach rozgrywanych jesienią Żubry zajmowały drugą pozycję w tabeli z trzydziestoma czterema zdobytymi. Puszcza traciła wtedy trzy punkty do prowadzącego ŁKS-u i miała dwa punkty przewagi nad trzecią drużyną. Na ostatniej prostej pierwszoligowych zmagań MKS w dalszym ciągu dzielnie walczy o awans i znajduje się na czwartej pozycji. Ekipa z Niepołomic traci dwa punkty do miejsca dającego bezpośredni awans i ma siedem „oczek” przewagi nad miejscem niedającym prawa do udziału w meczach barażowych. W meczach rozgrywanych wiosną sobotni rywale GieKSy zdobyli siedemnaście punktów (cztery wygrane, pięć remisów i trzy porażki), ale tylko sześć punktów zdobyli na wyjeździe (jedna wygrana z Sandecją 3:2, trzy remisy z tym samym wynikiem 1:1 z Chojniczanką, Zagłębiem i Arką oraz dwiema porażkami: ze Stalą 0:1 i Bruk-Betem 1:2).

W pierwszym z trzech ostatnich spotkań wyjazdowych Żubry przegrały z Niecieczą. Bruk-Bet już w pierwszej minucie strzelił bramkę i posiadał przewagę, goście stwarzali sobie sytuacje bramkowe, tradycyjnie po stałych fragmentach gry. W dwudziestej minucie Słonie strzeliły drugą bramkę i oddały inicjatywę przeciwnikowi. W przerwie spotkania trener MKS-u, Tomasz Tułacz dokonał trzech zmian i w 47. minucie drużyna strzeliła bramkę kontaktową. Przez następne minuty Puszcza mocniej zaatakowała i kiedy wydawało się, że wyrównanie jest tuż-tuż, w 60. minucie za drugą żółtą kartkę musiał zejść z boiska jeden z ich piłkarzy, dzięki czemu mecz się wyrównał. Pomimo kilku dobrych okazji z obu stron wynik nie uległ zmianie. W „wyjazdowo-domowym” meczu z Sandecją w pierwszym kwadransie padły trzy gole i Puszcza prowadziła 2:1. Wynik nie zadowalał żadnej ze stron i obie drużyny starały się strzelić kolejną bramkę. Dzięki temu widzowie oglądali ciekawe widowisko z okazjami do strzelenia bramek po obu stronach. „Goście” dopięli swego tuż przed przerwą, po wyjście sam na sam z bramkarzem Sandecji, Żubry strzeliły trzecią bramkę. Druga połowa była podobna do pierwszej: obie drużyny miały dużą chęć do gry, co przekładało się na okazje do strzelenia bramki po obu stronach. Na pięć minut przed końcem spotkania Sandecja zdołała strzelić drugą bramkę, ale na wyrównanie zabrakło czasu. W spotkaniu z Arką, przez większą część pierwszej połowy przewagę miała drużyna z Niepołomic, w 33. minucie objęła prowadzenie po rzucie rożnym. W drugiej połowie mocniej zaatakował Arka, ale obrona gości nie pozwalała na zbyt wiele, dopiero strzał z 25 metrów w okienko bramki Puszczy wyrównał stan meczu. Przez ostatnie 20 minut spotkania obie drużyny miały okazje do strzelenia kolejnej bramki, ale skończyło się na remisie.

W ostatnim meczu Puszcza wygrała z Odrą (1:0), ale trzy punkty okupiła pięcioma żółtymi kartkami z konsekwencjami pauzy w meczu z GieKSą dla pomocników Dominika Frelek, Huberta Tomalskiego i Kamila Zapolnika. Puszcza strzeliła przeciwnikom 42 bramki, z czego najwięcej Piotr Mroziński –  siedem, Lucjan Klisiewicz – pięć oraz Rok Kidrič i Łukasz Sołowiej po cztery. Co ciekawe trzech z nich: Mroziński, Klisiewicz i Sołowiej strzeliło swoją ostatnią bramkę ligową jesienią, a Kidrič strzelił wszystkie bramki na wiosnę. Wśród „asystentów” prym wiodą: Lucjan Klisiewicz i Marcel Pięczek po cztery ostatnie podania oraz Émile Thiakane i Tomasz Wojcinowicz po trzy podania.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga