Dołącz do nas

Wywiady

Figiel: Warto grać dla takich chwil

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po meczu z Podbeskidziem rozmawialiśmy również z jednym z najlepszych zawodników meczu i ogólnie sprawiających bardzo dobre wrażenie – Rafałem Figielem.

Miałeś okazje grać tutaj przy Bukowej w meczu z Sandecją, ale dzisiaj mogłeś przekonać się, czym jest Bukowa.

Przedsmak tego był w meczu z Sandecją, dzisiaj był niesamowity mecz, warto grać dla takich chwil. To jest piękne uczucie granie przy takim dopingu. Kibiców mamy bardzo fanatycznych.

Dostajesz pewnie sygnały, że kibice chwalą twoją grę i postawę na meczu. Dziś również pokazałeś się z dobrej strony. Czujesz się już podstawowym zawodnikiem?

Nie czuję się podstawowym zawodnikiem, w drużynie jest ciągła rywalizacja mamy wyrównany skład, dzisiaj gram, jutro mogę siąść na ławce. Ciężki tydzień pracy przede mną, by wyjść znów od pierwszej minuty w Bełchatowie, ale myślę że będzie dobrze.

Czujesz, że jesteś w formie?

Czuję się dobrze, czuję się w formie. Lubię mieć piłkę przy nodze i to mi sprawia przyjemność, a co za tym idzie dobra gra i myślę, że zaprezentowałem się dobrze. Na pewno są mankamenty, które muszę zniwelować, bo jest ich jeszcze dużo.

Kondycyjnie chyba wytrzymałeś cały mecz, bo widzimy, że od początku do końca harujesz aż miło?

Zawsze byłem wytrzymałościowcem, szybkość nigdy nie była moją dobrą stroną. Dlatego jestem siebie pewny, że mogę wybiegać cały mecz. Zasługa jest również w trenerach, którzy dobrze przygotowali nas do tej rundy. Myślę, że z każdym meczem będzie to wyglądało lepiej.

W twoim odczuciu był to trudny mecz?

Czuliśmy, że do końca spotkania wynik nie był pewny, ale również czułem że po jednej czy drugiej akcji możemy ich skarcić. Rywal się odkrywał, my kontrowaliśmy i mieliśmy sporo sytuacji. Wydaje mi się, że to my prowadziliśmy tę, grę aczkolwiek daliśmy sobie strzelić bramkę i przez to w nasze poczynania wkradło się trochę niepewności.

Jak to wyglądało przy drugim rzucie karnym?

Byłem zaskoczony, że sędzia podyktował rzut karny. Nie widziałem dobrze tej sytuacji. Jednak trzeba przyznać, że Sławek ma śliwkę pod okiem, więc musiał być tam kontakt z przeciwnikiem.

Zdążycie wypocząć na Bełchatów?

Jutro mamy rozbieganie i odnowę biologiczną, nie ma mowy o żadnej przerwie – trzeba profesjonalnie do tego podejść, także trenerzy to wszystko rozpisali trzeba im zaufać. My damy siebie wszystko w Bełchatowie.

Po tym co dziś pokazaliście, to ani Zawisza, ani Pogoń nie powinna być dla was straszna?

Trzeba szanować przeciwnika i mieć respekt, ale umiarkowany bo znamy swoją wartość, wiemy że potrafimy grać, mamy doświadczonych zawodników, więc myślę że rywale są w naszym zasięgu.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  ff

  17 sierpnia 2013 at 15:28

  zdecydowanie najlepszy zawodnik GIEKSY -jak nie odbije mu woda sodowa albo nie złapie kontuzji to wróże mu wielkie sukcesy

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

 • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
 • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
 • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
 • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
 • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
 • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
 • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
 • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
 • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga