GieKSa triumfuje w Bełchatowie! Media po meczu PGE GKS Bełchatów-GKS Katowice

Zapraszamy do przeczytania fragmentów opinii mediów na temat meczu PGE GKS Bełchatów – GKS Katowice 1:2 ( 1:0 ). Bramki zdobyli: Seweryn Michalski dla Bełchatowa oraz Filip Burkhardt i Łukasz Pielorz dla GieKSy.

sportowefakty.pl – Dramat spadkowicza

[…] Gospodarze sobotniego spotkania już od pierwszych minut ruszyli do ataku, na co zupełnie nieprzygotowani wydawali się być przyjezdni. Z każdą kolejną akcją pod bramką Rafała Dobrolińskiego było coraz groźniej. Niefrasobliwość gości ukarana została zresztą już w 10. minucie spotkania, kiedy wychodzącego na czystą pozycję Cezarego Demianiuka faulował Adrian Jurkowski. Po chwili burzliwych dyskusji i przepychanek arbiter pokazał obrońcy GKS-u Katowice czerwoną kartkę. Do piłki ustawionej tuż przed polem karnym podszedł zaś Seweryn Michalski i ładnym, mierzonym strzałem pokonał zasłoniętego przez mur bramkarza zespołu ze Śląska.

Gospodarze po objęciu prowadzenia nie zamierzali zwalniać tempa i dalej regularnie nękali defensywę rywali.

[…] Dominacja podopiecznych Rafała Ulatowskiego w pierwszej części spotkania nie podlegała dyskusji. Mocno odmłodzony skład zespołu z województwa łódzkiego dyktował warunki gry przez całe 45 minut, niemal nie schodząc z połowy przeciwnika. Do potwierdzenia jego zdecydowanej przewagi brakowało tylko kolejnych bramek. Osłabieni goście często mieli poważne problemy już choćby z wyprowadzaniem piłki z własnego pola karnego. W związku z tym, pod bramką debiutującego w rozgrywkach I ligi Pawła Lenarcika meldowali się bardzo rzadko.

Po zmianie stron inicjatywa wciąż należała do miejscowego zespołu, choć stwarzanie groźnych sytuacji sprawiało im dużo więcej problemów, niż przed przerwą.

[…] Do głosu coraz częściej zaczęli jednak dochodzić katowiczanie. Z czasem mecz się wręcz wyrównał, a gospodarze wydawali się nie mieć w tym okresie żadnego pomysłu na sforsowanie formacji defensywnej GKS-u.

W 78. minucie odzyskujący rezon podopieczni Piotra Piekarczyka doprowadzili wreszcie do wyrównania. Strzelcem gola okazał się wprowadzony niewiele wcześniej do gry Filip Burkhardt, który w zamieszaniu podbramkowym potrafił wykorzystać dogranie Rafała Pietrzaka i pokonać bezradnego Lenarcika. Gościom wciąż było jednak mało i osiem minut później wyszli na prowadzenie 2:1.

katowickisport.pl – GieKSa triumfuje w Bełchatowie!

[…] W nieprawdopodobnych okolicznościach ekipa z Bukowej wróciła do domu z trzema punktami. Już w 10. minucie za faul taktyczny z boiska usunięty został Adrian Jurkowski. Wkrótce potem bełchatowianie objęli prowadzenie. Goście, grając w osłabieniu, zdołali trafić do siatki dwukrotnie.

dzienniklodzki.pl – PGE GKS Bełchatów – GKS Katowice 1:2

[…] Bełchatowianie mieli wszystko w swoich rękach, łącznie z liczbową przewagą na boisku, a jednak dali sobie nie tylko wydrzeć zwycięstwo, ale jeszcze tuż przed samym końcem stracili drugiego gola. Broniący się w doliczonym czasie gry w dziewiątkę (!) katowiczanie nie mieli problemów z utrzymaniem wygranej.

[…] Katowiczanie nie wyglądali na drużynę, która jest w stanie zrobić komukolwiek krzywdę. Piłkarze PGE GKS grali mądrze, utrzymywali piłkę daleko od swojej bramki i mieli też okazje, jak choćby Kubań, który trafił w poprzeczkę. Kto wie, czy ta wyraźna dominacja nie uśpiła w przerwie czujności bełchatowskiej drużyny.
[…] Im bliżej było do końca meczu, tym częściej bełchatowianie popełniali błędy, podając rękę drużynie z Katowic. W 78. minucie goście mieli furę szczęścia, bo piłka odbijała się od nóg piłkarzy obu drużyn, aż wreszcie w najlepszej sytuacji strzeleckiej znalazł się Filip Burkhardt i wyrównał. I wtedy zrobiło się nerwowo, a bełchatowianie chyba nie bardzo wiedzieli, czy pilnować już punktu, czy rzucić się jeszcze do ataku, by spróbować odnieść zwycięstwo. Skończyło się fatalnie, bo katowiczanie wyprowadzili świetną kontrę, Grzegorz Goncerz wystawił piłkę Łukaszowi Pielorzowi, a ten idealnie przymierzył i dał gościom prowadzenie.

lodz.sport.pl – Niespodziewana porażka drużyny z Bełchatowa

Choć od 10. min PGE GKS Bełchatów grał z przewagą jednego zawodnika, przegrał z GKS Katowice, tracąc dwa gole w końcówce

Mecz zaczął się znakomicie dla gospodarzy, bo już od 10. min grali z przewagą jednego zawodnika. Po przejęciu piłki w środku boiska wychodzący sam na sam z bramkarzem Cezary Demianiuk został przewrócony przez Adriana Jurkowskiego. Sędzia dość długo się zastanawiał, po czym wyrzucił stopera z Katowic z boiska. To nie był koniec, bowiem rzut wolny świetnie wykonał Seweryn Michalski, strzelając gola.

[…] Grający w dziesiątkę katowiczanie byli tylko tłem dla mądrze grających rywali. Gospodarze długo rozgrywki piłkę, starając się przede wszystkim unikać strat. A gdy nadarzała się okazja, zagrażali bramce.

[…] Potwierdziła się też opinia, że GKS Katowice ma problemy z obroną przy stałych fragmentach. Większość dośrodkowań kończyła się zamieszaniem w polu karnym.

Podopieczni Rafała Ulatowskiego po przerwie niepotrzebnie się cofnęli, zostawiając przeciwnikom sporo miejsca. Niepotrzebnie się też rozluźnili, czego efektem były błędy.

sportslaski.pl – Horror z happy endem

Kiedy już w dziesiątej minucie wczorajszego spotkania czerwoną kartkę zobaczył Adrian Jurkowski, oglądający to spotkanie kibice GieKSy z pewnością zaczęli mieć obawy, że historia z przegranego 5-0 meczu w Bełchatowie sprzed dwóch lat znów się powtórzy. Wtedy na początku spotkania z boiska wyleciał inny zawodnik trójkolorowych – Janusz Gancarczyk

Jeśli do czerwonej kartki dołożymy straconego gola, który padł po perfekcyjnie wykonanym przez Seweryna Michalskiego rzucie wolnym kilka chwil po opuszczeniu boiska przez Jurkowskiego, to jasnym się staje, że nawet najwięksi optymiści zaczęli wątpić w to, że z wyjazdowego spotkania katowiczanom uda się przywieźć chociażby jeden punkt.

[…] Katowiczanie w pierwszej połowie faktycznie skupili się tylko na tym, by nie stracić drugiej bramki. Mimo kilku prób gospodarzy Rafał Dobroliński zachował czyste konto i do przerwy utrzymał się wynik 1-0.
Niesamowita metamorfoza nastąpiła w obu zespołach tuż po przerwie. Gospodarze z każdą minutą grali coraz słabiej, natomiast grający w dziesiątkę goście w miarę upływu czasu nabierali wiatru w żagle.

Przyniosło to skutek w 76 minucie, kiedy po strzale Pietrzaka piłka odbiła się od jednego z obrońców GKS-u Bełchatów, a zimną krew w polu karnym zachował wprowadzony na boisko kilka chwil wcześniej Filip Burkhardt.
Bramka na 1-1 tylko napędziła gości, którzy w 86 minucie zadali śmiertelny cios. Po szybkim wyprowadzeniu kontry przez Pielorza w pole karne zagrał Januszkiewicz, tam fantastycznie zastawił się Goncerz a całą akcję kapitalnym strzałem zakończył ten, który dzieła zniszczenia rozpoczął – Łukasz Pielorz. Na ławce rezerwowych zapanowała euforia, a najbardziej szczęśliwy był chyba zazwyczaj stonowany trener Piekarczyk.

87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

Komplet kibiców na Bukowej

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara.