Piłka nożna
GieKSa wygrywa z Tyskimi w derbach!
6.10.2012 Katowice, ul. Bukowa 1
GKS Katowice – GKS Tychy 1:0 (1:0)
Bramki: Kowalczyk (24)
GKS: Wierzbicki – Czerwiński, Napierała, Kamiński, Sobotka (74. Goncerz) – Kowalczyk (90. Farkas), Fonfara, Pietroń, Pitry, Chwalibogowski – Kujawa (85. Rakels).
Tychy: Misztal – Mańka, Chomiuk, Balul, Kopczyk – Mączyński (66. Bąk), Kupczak, Babiarz, Rocki, Bukowiec (46. Wawoczny) – Folc (75. Jarka).
Ż. kartki: Mączyński, Pietroń, Chwalibogowski
Cz. kartki: Pietroń (85)
Sędzia: Dawid Bukowczan (Żywiec).
Transmisję radiową LIVE z tego meczu przeprowadzamy pod tym linkiem.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


GzG
6 października 2012 at 18:13
BrAWO JABOL !
GieKSiorz
6 października 2012 at 19:07
Zajebiscie ze wygrali w derbowym meczu !!!
KSGKS
6 października 2012 at 19:29
Nie było mnie na meczu ale fajnie ze wygrali z relacji wynikało że dobrze grali ale szkoda że tak póżno sie obudzili ;( pozdro dla gieksiarzy!!!
DMSP
6 października 2012 at 19:54
i wszystko 😉
DMSP
6 października 2012 at 19:56
momentami to grali jak barca! ;D zajebisccie chopy oby tak dalej ;)) a Doping niebo ;] najwieksze pierddolniecie w tym roku!! ;p
ula
6 października 2012 at 19:56
GieKSiorz,no pewnie,że zajebiście,czuję,że będzie 4 wygrana z rzędu,za tydzień Miedź gra z nami,patrząc na wyniki Miedzi i GKS-u chyba wida, kto jest faworytem,choć mogę się mylić.Wystarczy wierzyć,że im się uda,tak jak dziś. :)Pozdro
Krzysiek
6 października 2012 at 20:14
GzG To nie ten Kowalczyk trafil ;p
KatowiceGks
6 października 2012 at 20:19
jaka frekfencja bo obilo mi sie o uszy ze 4000?
www
6 października 2012 at 20:50
oby tylko chcieli dalej grać
GieKSiorz
6 października 2012 at 20:53
Do Ula: Byłaś na meczu? Na jakim sektorze siedzialas lub na blaszoku? Ja byłem tam przed meczem ale nie chcieli mnie wpuscic za okazaniem karte ZUSowską :/. Kiedyś było inaczej :/.
GurnySlunsk
6 października 2012 at 20:58
Brawo GieKSa !! Frekfencja na meczu podobno 4.500 do 5.000.
ula
6 października 2012 at 21:16
do GieKSiorz nie byłam na meczu:)
GieKSiorz
6 października 2012 at 21:22
Ok, spoko. Ja tez nie :]. A moglabys noo nie wiem nr z GG podac albo cos?? Chyba niee, co?
ula
6 października 2012 at 21:25
na forum raczej nie napiszę
ula
6 października 2012 at 21:28
to ty podaj swoje gg
ula
6 października 2012 at 21:33
mój nr 271964
ula
6 października 2012 at 21:34
mój nr gg 271964
ula
6 października 2012 at 21:38
to co napisałam wcześniej to nieprawda z tym gg pozdro
GieKSiorz
6 października 2012 at 21:40
Ja jaasne koncówka rok GieKSy :P/ Co za cwaniara :D. Dobra trudno to nic :]
ula
6 października 2012 at 21:44
no bo nie wyszło mi z rejestrowaniem gg poza tym nie pisz do mnie cwaniara:/
ula
6 października 2012 at 21:47
tel podam ci 883860401 napisz na ten numer swoje gg ja wtedy wyslę sms-a z gg prawdziwym ok?
GieKSiorz
6 października 2012 at 21:47
Ok, jak cie uraziłem to sorki. Zarejestrowac GG na nowo mozna potem podac prawdziwy nr w nowozarejestrowanym numerze :]. Ale to jak chcesz, bo tylko Cie spytałem czy mozesz czy nie. Jak nie to nie :] Trudno
ula
6 października 2012 at 21:51
ja i tak będe musiała wymienić wogle wersje gg i wtedy dam ci nowe ok?nie wiem kiedy ale zrobię,ale porozmawiajmy o Gieksie jak myślisz jaki padnie wynik w kolejnym meczu?
ula
6 października 2012 at 21:59
gg 44879278
GieKSiorz
6 października 2012 at 22:00
Noo nie wiem, naprawdę cięzko powiedzieć, bo sama wiesz ze piłkarze nie otrzymywali wypłaty od 12 miesięcy:]. Gdyby wypłata to pewnie postawiłbym na wygraną GieKSy lub remis. A tak wogóle nie wiadomo czy będą grać na wyjezdzie, bo slyszałem ze piłkarze zawieszą trening od poniedziałku. A co do twojego nr telefonu to napisze Ci kiedy indziej bo na koncie nie ma nic 😛
www
6 października 2012 at 22:20
dobrze, a teraz jeszcze jaki masz pesel i nr konta bo chciałbym to dodac do profilu w gg
Waleczne Serce
7 października 2012 at 11:31
Brawo GieKSa Derby dla nas 😀 tylko żeby wszystko zaczęło funkcjonować tak jak powinno.
AdiGKS
7 października 2012 at 21:41
mogę tez popisac ?:D
GieKSiorz
7 października 2012 at 22:56
Tee AdiGKS kim jestes? Bo mójkuzyn ma takią ksywke !!. Adrian??