Kibice
GKS Katowice – Sandecja Nowy Sącz (kibicowsko)
Mecz z Sandecją zapowiadał się ciekawie. Wiadomo było, że do Katowic zawitają goście z Nowego Sącza. Zamówili 250 biletów więc można było się spodziewać ciekawego kibicowsko meczu.

Było jednak zupełnie inaczej. GieKSa od początku z głośnym dopingiem niosła piłkarzy do zwycięstwa, a goście? Pojawili się w 230 osób, z czego 114 osób to „kibice” tyskiego GKS’u, który tego dnia rozgrywał swój mecz w Gdyni z Arką.
Tam z Tychów nie pojechał nikt!
Trafnie wypunktowali ich GieKSiarze:
– „Na sektorze się spinacie, swoje mecze odpuszczacie”
– „tyska kur*o zapomniałaś, że do Gdyni jechać miałaś”.
Kibice gości kilka razy głośniej coś krzyknęli, resztę meczu przesiedzieli. Te kilka zrywów pokazało jak goście potrafią zmotywować Blaszok. Może Podbeskidzie, które zamówiło 200 biletów zaprezentuje się lepiej.

Oficjalnie spotkanie oglądało 2700 kibiców.
Piłka nożna
Mateusz Wdowiak piłkarzem GieKSy!
Mateusz Wdowiak dołączył do naszej drużyny na zasadzie transferu definitywnego. 29-latek związał się z GieKSą umową do 30 czerwca 2027 roku.
Wdowiak jest pomocnikiem – może grać jako „10” oraz wahadłowy. W poprzedniej rundzie reprezentował Zagłębie Lubin. W barwach tej drużyny wystąpił łącznie w 73 spotkaniach, strzelił 9 bramek oraz zaliczył 6 asyst. W tym sezonie wystąpił w 12 meczach (11 Ekstraklasa, 1 Puchar Polski).
Na wcześniejszym etapie kariery reprezentował Cracovię, z którą był związany od najmłodszych lat. W barwach „Pasów” zaliczył 152 spotkania, strzelając 13 bramek i notując 23 asysty. Z ekipą z Krakowa świętował zdobycie Pucharu Polski, strzelając decydującą bramkę w finale.
Po dobrych występach po zawodnika sięgnął Raków Częstochowa, a dla Wdowiaka nastał najlepszy okres w karierze. Z ekipą z Częstochowy zdobył: Mistrzostwo Polski, Puchar Polski (dwukrotnie) oraz Superpuchar (również dwa razy). W Rakowie wystąpił w 98 spotkań, strzelając 17 bramek i zaliczając 7 asyst.
Nowy zawodnik wkrótce dołączy do drużyny przebywającej na zgrupowaniu w Turcji. Życzymy mu wszystkiego, co najlepsze w naszych barwach!
Piłka nożna
Erik Jirka w GieKSie!
Erik Jirka został nowym zawodnikiem GKS Katowice – na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się z Piasta Gliwice. Słowak jest drugim piłkarzem, który w tym roku dołączył do naszego klubu.
Jirka podpisał kontrakt z GieKSą, który będzie obowiązywać przez 2,5 roku. Zawiera on również opcję przedłużenia. W Piaście zawodnik występował jako ofensywny pomocnik, ale jego wszechstronność na boisku sprawia, że może grać na kilku pozycjach. 28-latek w rundzie jesiennej wystąpił w 17 spotkaniach i strzelił w nich 5 bramek, dokładając do tego jedną asystę. Był jednym z najlepszych piłkarzy w ekipie z Gliwic, która na wiosnę będzie rywalem GieKSy w walce o utrzymanie.
W przeszłości zawodnik reprezentował Spartaka Trnava, z którym sięgnął po mistrzostwo kraju oraz Puchar Słowacji. Międzynarodową karierę kontynuował w takich klubach jak Crvena zvezda Belgrad (mistrzostwo Serbii), FK Radnicki Nis, Górnik Zabrze, Mirandes, Real Oviedo oraz Victoria Pilzno. W tym ostatnim klubie posmakował piłki nożnej na najwyższym poziomie – w 2022 roku grał w Lidze Mistrzów.
Jirka ma również na koncie występy w młodzieżowej oraz seniorskiej reprezentacji Słowacji.
Zawodnikowi życzymy powodzenia w naszych barwach!
Kibice Piłka nożna Wideo
Doping na Spodek Super Cup 2026
W święto Trzech Króli odbyła się trzecia edycja turnieju Spodek Super Cup. Zapraszamy do wideo, na którym zarejestrowaliśmy doping kibiców GKS Katowice w Spodku.


SANDECJA
5 sierpnia 2013 at 20:33
🙂 Wy przecież w Nowym Sączu pokazaliście 😀 WSZYSTKIE MOZLIWOSCI kiedy tu byliście. Ale szczerze ? 🙂 Tylko Kolejarz Stróze gorzej od Was wypadł.
Ilu Was w NS było ?
Nowy Sacza – 80 tys. mieszk.
Katowice – Kilk razy tyle 😀
Macie odpowiedz. I idąc jak Was boli taki mały klub Sądecki i KRÓLOWIE ŚLĄSKA….
Oj cygany 🙂