Dołącz do nas

Piłka nożna

Górak: „Gorzka porażka”

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po meczu z Zagłębiem Sosnowiec odbyła się konferencja prasowa, w której wzięli udział trenerzy obu drużyn – Artur Derbin oraz Rafał Górak.

Artur Derbin: Dobry wieczór, a więc kolejna Święta Wojna za nami. Muszę powiedzieć, że mecze tej rangi, tego typu są przez długi czas komentowane i pewnie ten też będzie w ten sposób komentowany i będzie przypominany przez długi czas. Wygrywamy tutaj od 8 lat, to szmat czasu. Zacznę nietypowo, wiemy, jak to ważne zwycięstwo jest dla nas i dla naszych kibiców, którzy chcieli się stawić w licznej grupie, niestety zostało to uniemożliwione i dedykujemy to im. Aspekty piłkarskie? Dla nas to był trudny mecz, GKS postawił bardzo wymagające warunki. Było sporo intensywności, skoków pressingowych. Trzeba będzie stworzyć przestrzenie, wiemy, jak GKS broni pole karne, zadanie było trudne, ale odnaleźliśmy się w tym meczu. Zdobyliśmy bramkę i okazała się ona zwycięska. Było sporo nerwowości, GKS przy wsparciu kibiców dążył do wyrównania, natomiast teraz idę już w kierunku naszych graczy. Kawał dobrej roboty i poświęcenie. Kontuzje za sprawą wysiłku, który włożyli w ten mecz. Na ten moment wychodzimy z czerwonej strefy, te zwycięstwa będą nas umacniały, będziemy chcieli więcej.

Pytanie: Pozostajesz wierny grze obrońców. Nowy środek pomocy. Jaka ocena?
Derbin:
Zacznijmy od tego, że Rozwandowicz w swojej karierze grał już mecze na środku obrony i trzeba było kogoś tam pozycjonować. Ostatnie minuty z Lechią też tam zagrał. W dzisiejszym meczu, ale również z Cracovią pokazał, że ta pozycja nie jest mu obca. Co do Karwota i Geuzena, bo to oni tworzyli środek pola, to też mieliśmy okazję oglądać ich grę na tych pozycjach podczas sparingu. Ten sparing przybliżył nam kilku zawodników do pierwszego składu. Karwot wyrasta na lidera drugiej linii, czasami trzeba trzymać go za lejce. Geuzen też czekał na moment, on też nadszedł gdzie Bonecki się rozchorował. Ja na ten moment z tych zawodników jestem zadowolony i cieszę się, w jaki sposób realizują zadania.

Pytanie: Wiadomo coś o urazach?
Derbin:
Jeden i drugi to wstępnie staw skokowy, więcej dowiemy się po opatrzeniu przez naszego fizjo i lekarzy.

***

Rafał Górak: Na pewno nie odkryję Ameryki, kiedy powiem, że najważniejsze są bramki. Na pewno też nie odkryję Ameryki, kiedy ktoś, kto ma przewagę, czasem nie przegrywa. Mieliśmy ogromny apetyt na komplet i nie będziemy mieć pretensji o zaangażowanie. Gorzko jest, kiedy się przegrywa. Drużyna robiła wszystko, ale zabrakło nam w polu karnym przysłowiowego błysku naszych zawodników, którzy nie zachowali się tak, jakbyśmy sobie życzyli. Zdeterminowana i dobrze ustawiona drużyna Zagłębia sobie poradziła. Przełykamy gorzką pigułkę i przygotowujemy się do kolejnych meczów. Musimy wyciągnąć wnioski. Jestem zadowolony z postawy i nie jestem zadowolony z wyniku.

Pytanie: Coś dzisiaj dużo tych podań do rywala w środku pola lub na naszej połowie. Czy też trener miał takie wrażenie?
Górak:
Rzeczywiście w środku pola toczył się mocny bój i nasi zawodnicy byli pod bardzo dużą presją. Wielokrotnie przeciwnikowi udało się odebrać, a my też niechlujnie podawaliśmy. Chęć grania w środku i trzeba zawodnikom oddać, że chcieli być odważni i kreatywni. Niekiedy wyjdzie strata. Shun w drugiej połowie, kiedy grał wyżej, spisywał się bardzo dobrze. To jest zawodnik, który wchodzi do zespołu, to samo Bartek, to młody człowiek. Dzisiaj zabrakło, żeby to przekuć na gole.

Pytanie: Można było odczuć z trybun duże pretensje do arbitra. Czy z perspektywy murawy trenerowi wydaje się, że sędzia nieco pospieszył się z niektórymi decyzjami?
Górak:
Parę decyzji na pewno było takich, że sędzia mógł wytrzymać przerywanie i ja się nie dopatrywałem przewinień graczy. Była mocna walka o piłkę i trzeba grać mocniej i zostawić to boisku.

Pytanie: Brak Jaroszka i Maka to kontuzje?
Górak:
Tak, dokładnie. Urazy nie takie, gdzie będą potrzebne zabiegi, ale przeciążenia. Mam nadzieję, że będą gotowi szybko do gry.

Pytanie: Jak trener oceni wejście Pietrzyka?
Górak:
Nie lubię takich rzeczy robić. Kacper jest zawodnikiem bardzo młodym i ja mu bardzo kibicuje. Drugie wejście do zespołu, jestem zadowolony z jego występu.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga