Dołącz do nas

Galeria Sponsorzy Szachy

Jan-Krzysztof Duda wysoko w Superbet Rapid&Blitz

Avatar photo

Opublikowany

dnia

18 maja w Centrum Konferencyjnym Polin w Warszawie oficjalnie wystartował turniej Superbet Rapid & Blitz Poland 2022 rozgrywany w ramach niezwykle prestiżowego cyklu Grand Chess Tour. Zawody tego formatu odbywają się po raz pierwszy w Polsce, są szachowym odpowiednikiem Wielkiego Szlema. Organizatorem polskiej edycji turnieju jest Fundacja Superbet. Trwa trzeci dzień rozgrywek, po 6 rundach Jan-Krzysztof Duda zajmuje trzecie miejsce.

Gościem specjalnym ceremonii otwarcia była żywa legenda szachów, wielokrotny mistrz świata Garri Kasparow, który podczas uroczystego otwarcia turnieju rozegrał pokazową symultanę. Wśród jego przeciwników byli m.in. sekretarz stanu w kancelarii prezydenta RP Andrzej Dera, były znakomity bramkarz piłkarskiej reprezentacji Polski i ambasador Superbet Jerzy Dudek. Siedząc pomiędzy nimi, po mistrzowsku partię rozgrywał także Kirył Nezhentsev – 10-letni szachista z Buczy, który zwyciężył, pokonując Kasparowa i arcymistrzów biorących udział w turnieju.

Ceremonię otwarcia i konferencję prasową dla mediów prowadził znany dziennikarz i komentator sportowy Tomasz Smokowski, od niedawna ambasador marki Superbet, który także brał udział w symultanie.

Zawody, z udziałem czołowych graczy z rankingu FIDE, w tym polskich arcymistrzów Jana-Krzysztofa Dudy i Radosława Wojtaszka odbywają się do 23 maja w godzinach 14:00 – 18:30. Po pierwszym dniu rozgrywek Duda był wiceliderem, po drugim dniu z siedmioma punktami zajmuje trzecie miejsce razem z amerykańskim arcymistrzem So. Prowadzi fenomenalny Anand (tylko Duda zdołał urwać mu punkty remisując).

Wstęp na turniej jest bezpłatny. Od piątku do niedzieli przygotowane są strefy kibica, w których odbywają się m.in. warsztaty, konkursy szachowe i miniturnieje. Zmagania można także obserwować na żywo na sport.tvp.pl lub w aplikacji TVP SPORT.

Szczegółowy harmonogram można znaleźć na www.superchess.pl.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga