Piłka nożna
Katowiczanin z Floty chwali kibiców GieKSy
Mało osób wie, że w barwach Floty Świnoujście gra rodowity katowiczanin. Mateusz Wrzesień – bo o nim mowa – urodził się w naszym mieście, a jutro przyjedzie walczyć o ligowe punkty na Bukową.
W GKS Katowice jednak nigdy nie zagrał. Jest wychowankiem Ruchu Chorzów, w którym występował w juniorach. Ma na koncie także mecze w Młodej Ekstraklasie w barwach Górnika Zabrze. W seniorach zagrał kilka ogonów, po czym trafił do Floty Świnoujście, gdzie występuje drugi sezon, a całkiem niedawno strzelił swoją premierową bramkę w meczu z GKS Bełchatów.
Na stronie Floty ukazał się wywiad z zawodnikiem, w którym zapowiada, że „wszyscy w Świnoujściu wierzą, że Bukowa jest do zdobycia”. Jako promyk nadziei dla siebie pomocnik stwierdza, że skoro udało się na katowickim stadionie zdobyć punkt Puszczy Niepołomice, to dlaczego nie Flocie?…
Z dużym respektem wypowiada się o naszym klubie. Jednak oprócz walorów sportowych, za główną siłę w Katowicach uważa sympatyków GieKSy:
„Najmocniejszą stroną tego klubu to są niewątpliwie kibice, których jest bardzo dużo na Śląsku i są zawsze głośni. Stąd miedzy innymi twierdza Katowice jest jeszcze niezdobyta” – mówi zawodnik.
Cieszy fakt, że atmosfera na Bukowej doceniana jest nawet na drugim końcu Polski. Mamy jednak nadzieję, że tym razem marzenia Mateusza o korzystnym wyniku nie spełnią się i wyjedzie z rodzinnych Katowic z zerowym dorobkiem punktowym. Za to można mu spokojnie życzyć, aby wrażenia wizualne i wokalne z Bukowej zapamiętał na całe życie!
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Najnowsze komentarze