Dołącz do nas

Kibice

Kibicowska zapowiedź meczu z Zagłębiem

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po awansie Ruchu Chorzów do Ekstraklasy ta rywalizacja na trybunach bez wątpienia wskakuje na pierwszą pozycję wzajemnej nienawiści.

Z Zagłębiem w ubiegłym sezonie graliśmy na Bukowej, gdy został zapoczątkowany bojkot i sosnowiczanie przyjechali w 410 osób. W tej licznie było 70 fanów Legii Warszawa, 10 Czuwaju Przemyśl i 4 Beskidu Andrychów.

Nasza wizyta w Sosnowcu była zaplanowana wiosną tego roku na otwarcie nowego stadionu, jednak osoby związane z nowym obiektem Zagłębia skompromitowały się, wprost mówiąc, że po prostu nie chcieli nas na otwarciu, bojąc się, że odstraszymy potencjalnymi wulgaryzmami nowych kibiców… Szkoda komentować, warto dodać jedynie, że na meczu inaugurującym był prezes PZPN – Cezary Kulesza, któremu wszystko się podobało. Tyle wystarczy.

Tak więc ostatnim razem byliśmy na Stadionie Ludowym wiosną 2022 roku. Sektor gości jeszcze z czasów pandemii, więc miał okrojoną pojemność i nasza ostateczna liczba to 225 osób w tym 40 Górnik, 30 ROW, 23 Banik i 9 JKS.

Ze zgód mają jedną z obecnie najstarszych w Polsce, czyli BKS Stal Bielsko-Biała, która trwa nieprzerwanie od 1982 roku. Druga to oczywiście Legia Warszawa (odnowiona w 1991 roku podczas finału Pucharu Polski GieKSa – Legia w Piotrkowie Trybunalskim). Trzecia przekraczająca już 20-letnią znajomość to Olimpia Elbląg. Obecnie w sezonie wakacyjnym przybyli swoją najnowszą zgodę, po wieloletnim układzie chuligańskim, z Czuwajem Przemyśl.

Mają także bardzo dobre relacje z Beskidem Andrychów i Slavią Praga, często współpracując w chuligańskim rzemiośle. Ich mocnym fan clubem jest ekipa CKS Czeladź, która z pozostałymi ekipami Zagłębia Dąbrowskiego, jak np. Górnik Wojkowice, tworzą sporych rozmiarów rodzinę Zagłębia. Przemieszczając się w północne części Polski, mogą także liczyć na wsparcie Legii Chełmża czy Sparty Brodnica, czyli ekipy mające dobre relacje z Legią i Olimpią.

Eric Cantona

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga