Piłka nożna
Klasyczny hat-trick GieKSy!
22.09.2013 Katowice
GKS Katowice – Dolcan Ząbki 3:1
Bramki: Wróbel (42,87), Wołkowicz (75) – Zjawiński (70)
GKS: Budziłek – Czerwiński, Kamiński, Jurkowski, Pietrzak – Wróbel (90. Chwalibogowski), Duda, Fonfara, Figiel (75. Gancarczyk), Wołkowicz (85. Cholerzyński) – Pitry.
Dolcan: Leszczyński – Grzelak, Długołęcki (70. Figiel), Klepczarek – Osoliński, Jakubik, Prejs (64. Tatara), Ryndak (68. Mazek), Świerblewski, Wiśniewski – Zjawiński.
Ż.kartki: Pitry – Grzelak, Świerblewski
Cz.kartki:
Sędzia:
Transmisji radiowej z tego spotkania możecie słuchać w naszym RadioSK, relacja tekstowa jest dostępna tutaj.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Ruch
22 września 2013 at 17:31
Ruch, Ruch HKS!
Gregg
22 września 2013 at 18:05
Brawo,taki z Ciebie wierny kibic ze wchodzisz na strone GieKSy leczyc kompleksy ,Ja to na wasze śmierdzące strony nawet nie wchodze bo to wstyd a co dopiero sie wpisywac hehe
GKS
22 września 2013 at 18:05
rUch rUCH Chorzowskie psy…. spierd z tad smieciu za miedzy…
GKS
22 września 2013 at 18:08
ruch smiecie w tym mieście nie istniejecie Katowice 100% GieKSa
Andrzej
22 września 2013 at 18:55
Gks na lidera. Chorzowskich psy za rok zmiana w ekstraklasie
Pietruch
22 września 2013 at 19:10
Brawo GieKSa!!!
Oby tak samo grali na wyjazdach jak u siebie!
fan club dortmund
22 września 2013 at 20:12
dzieki za udany wekend pozdrowienia dla wszystkich fanow Gieksy