Dołącz do nas

Piłka nożna

„Każdy zna historię Maków, dużo radości dała ta bramka”

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Po wygranym spotkaniu z Chrobrym Głogów odbyła się tradycyjna konferencja prasowa, w której udział wzięli trenerzy obu zespołów – Marek Gołębiewski oraz Rafał Górak.

Marek Gołębiewski: W pierwszej połowie byłem bardzo zadowolony z gry zespoły. Mieliśmy remis i dwie dogodne sytuacje. Potem gdzieś sprezentowaliśmy bramkę rywalowi i potem publiczność pomogła i GieKSa poszła za ciosem. Juniorskie błędy, trudno uwierzyć, że dwóch stoperów nie trafia w piłkę. Dziwi mnie trzecia bramka, wydawało mi się, że był faul. Przegrywamy, a wydawało mi się, że w obu meczach nie zasługiwaliśmy na porażkę. Wierzę w chłopaków. Wspólnie z władzami musimy wzmocnić zespół i czynimy starania właśnie o to. Przed nami w sobotę ciężki mecz. Terminarz trudny, musimy się zregenerować i w sobotę przed własną publicznością w końcu wygrać.

Rafał Górak: Zasłużone zwycięstwo i z tego się bardzo cieszę, bo w obu połowach zdobywaliśmy więcej sytuacji. Piłka to gra błędów i można tak się tłumaczyć, ale taka to gra. Błędów popełniliśmy mniej. Dziś jestem pełen optymizmu. Fajnie, że dziś punkty, bo to najważniejsze w tym wszystkim.

Pytania: Jak bardzo Mak się zbliżył do jedenastki?
Górak:
Bramkami się zbliżył, a podaniami się oddalił. Cieszę się z tego.

Pytania: Co pan pomyślał po stracie gola?
Górak:
Zawsze jedno i to samo – byłem zły i zaraz szukam tego, co zrobić, żeby zaraz wyjść na prowadzenie. Mieliśmy taki moment. Natomiast druga połowa bardzo dobra.

Pytania: Czy pan jest zadowolony z gry defensywy? Różni się od zeszłego sezonu.
Górak
: Uważam, że całość zachowań defensywnych powinno działać. Niestety zawsze nam coś wpadnie. Natomiast globalnie są to ludzie, którzy mogą być i powinni być top w tej lidze.

Pytanie o debiut Shibaty.
Górak:
Wydawałoby się, że nacja i kultura to stalowe nerwy. Bardzo ładnie został przywitany, ale nie można pozwalać sobie na takie błędy i będziemy je analizować. Same później wejścia i próby uderzeń dobre. Dopiero go rozpoznaje. Rafała Figla ciężko zastąpić z racji doświadczenia.

Pytanie: Ulga? Wygrana na start przy Bukowej.
Górak:
Pierwszy mecz tej kampanii jednak w Legnicy. Widziałem dobrze grający zespół. Ktoś powie, że lato i Chrobry, ale zdawałem sobie sprawę, jak ważny jest ten mecz. W stosunku do ludzi, którzy są rozpędzeni, żeby ludzie wracali rozpędzeni. Fajne koło napędzające w dalszą część sezonu. Bardzo cenne zwycięstwo. Na pewno jest to ulga.

Pytanie: Duża euforia po drugiej bramce?
Górak:
Dla mnie każdy zawodnik fajnie jak strzela, ale każdy wie, jaka historia jest z Makami, dlatego ta bramka też we mnie wzbudziła ogromną radość. Rzeczywiście czuło się na trybunach, musimy czerpać z tego meczu z Ruchem. Spotkaliśmy się z kibicami, z zawodnikami i to powinno być kołem napędowym. To musi zmierzać w dobrym kierunku.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga