Wywiady
Kowalczyk: Czuliśmy, że jesteśmy w formie
Po meczu z Ruchem Radzionków rozmawialiśmy z Jackiem Kowalczykiem, kapitanem GKS Katowice.
Piłkarze i trenerzy często mówią o ciężko przepracowanym okresie przygotowawczym, a tymczasem na początek taki klops.
Wyobrażaliśmy sobie zupełnie coś innego. Ciężko pracowaliśmy, czuliśmy, że jesteśmy w formie. Mecz ligowy pokazał, że to jednak Ruch Radzionków wywiózł stąd trzy punkty. To jest nasza wielka porażka. Musimy się dźwignąć i w dalszych meczach walczyć, bo będzie ciężko.
Ruch Radzionków zagrał mądrze, jednak nie zagrał wielkiej piłki.
Tym bardziej to nas boli, bo tak naprawdę to my sprezentowaliśmy rywalowi bramki. zadecydowały indywidualne błędy. Zagraliśmy nienajlepiej i nic nam nie pozostało, jak w następnym meczu walczyć o odrobienie tego, co straciliśmy.
Nie wyciągnęliście wniosków ze spotkania z Szombierkami, gdzie te błędy również się pojawiły?
Wyciągnęliśmy, ale teraz na nowo będziemy oglądać te sytuacje i dalej analizować. Musimy to wyeliminować.
Powiedziałeś „czuliśmy, że jesteśmy w formie”. A jesteście?
Myślę, że tak, że mecz z Radzionkowem to był falstart. Mam nadzieję, że na Flocie ta gra będzie lepsza, przede wszystkim skuteczność, bo sytuacji dzisiaj mieliśmy kilka, piłka krążyła wzdłuż linii bramkowej. Jeśli wyeliminujemy błędy i poprawimy skuteczność to będzie dobrze.
Nie widzieliśmy jednak w końcówce determinacji do odrobienia strat. Czuliście, że bijecie głową w mur?
Ja tego tak nie czułem. Tak jak powiedziałem, traktujemy ten mecz jako falstart i zrobimy wszystko, żeby zmazać plamę już na Flocie.
Piłka nożna
Potencjalni rywale w Lidze Konferencji
Dziś o 14:00 w szwajcarskim Nyonie odbędzie się losowanie drugiej rundy kwalifikacyjnej Ligi Konferencji. Własnie poznaliśmy sześciu potencjalnych rywali GKS Katowice.
GieKSa została przydzielona do grupy 5, w której jest rozstawiona. Na tym etapie wylosować możemy jeden z poniższych klubów: FK Panevėžys (Litwa), przegranego z pary pierwszej rundy kwalifikacyjnej Ligi Europy HNK Hajduk Split (Chorwacja) – MŠK Žilina (Słowacja), ŁNZ Cherkasy (Ukraina), Zimbru Kiszyniów (Mołdawia) lub Auda Ķekava (Łotwa).
ŁNZ Czeraksy swoje mecze ma rozgrywać na stadionie Wisły Płock.
Mecze drugiej rundy kwalifikacyjnej zostaną rozegrane w czwartki – 23 i 30 lipca.
Piłka nożna
Hajduk lub Żilina rywalem GieKSy
GKS Katowice w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji trafił na przegranego z pary I rundy eliminacji Ligi Europy – Hajduk Split/MSK Żilina.
Mecze tej rundy odbędą się 23 i 30 lipca.
Pierwsze spotkanie GieKSa rozegra na wyjeździe.
W zakończonym sezonie Hajduk zajął drugie miejsce w lidze chorwackiej z dorobkiem 68 punktów w 36 meczach, na który złożyło się 20 zwycięstw, 8 remisów i 8 porażek (bramki: 61-36)
MSK Żilina natomiast zajęła w lidze słowackiej miejsce czwarte, zdobywając 52 punkty w 32 meczach – 15 zwycięstw, 7 remisów i 10 porażek (bramki: 59-41). Zespół zdobył również Puchar Słowacji w finale pokonując Koszyce 3:1.
Piłka nożna
Gabriel Kobylak 2028
GKS Katowice zdecydował się na transfer definitywny Gabriela Kobylaka z Legii Waszawa. 24-letni bramkarz podpisał z nami umowę do końca czerwca 2028 roku. Kontrakt zawiera opcję przedłużenia o kolejny sezon.
Kobylak występował w podkarpackich drużynach młodzieżowych (Zgoda Zarszyn, Orzeł Bażanówka, Ekoball Sanok i Karpaty Krosno). W 2018 roku trafił do Legii, gdzie najpierw grał w rezerwach a następnie został wypożyczony do Puszczy Niepołomice (2020-22) oraz Radomiaka Radom (2022/23 i wiosna 2024). Po sezonie 2023/24 wrócił do Legii Warszawa, ale nie przebił się na stałe do pierwszej jedenastki. Ze stołeczną drużyną zdobył Puchar i SuperPuchar Polski.
W ostatnim sezonie wystąpił w 8 spotkaniach (6 w rezerwach Legii w III lidze, 1 w Lidze Konferencji i 1 w Pucharze Polski). Na poziomie Ekstraklasy ma rozegrane 47 spotkań, a na jej zapleczu – 50. Ma także skromne doświadczenie pucharowe – wystąpił w 6 meczach w Lidze Konferencji (w tym 1 w eliminacjach).
Życzymy powodzenia w naszych barwach!
Foto: GKSKatowice.eu


Najnowsze komentarze