Dołącz do nas

Piłka nożna

[Ligowcy #14] Starzy znajomi znowu strzelają

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Rozkręcili się byli gracze GieKSy w ostatnim czasie. Szkoda tylko, że niektórzy z nich rozkręcają się w spotkaniach z naszym klubem. Katowiczanie kolejny raz przegrali w tym sezonie i powoli zakopują się w dolnych rejonach tabeli na dłużej. Jak radzą sobie inni? Wszystko poniżej.

PLUS KOLEJKI – kilku zawodników błysnęło w tej kolejce, ale największy plus dla Andreji Prokica. Serb/Polak w barwach GieKSy strzelał Stali, a teraz w barwach Stali strzelił GieKSie. Do tego zaliczył bardzo ładną asystę. Czego chcieć więcej przy wygranej 2:0? Na plusik spisali się również Rafał Kujawa i Damian Chmiel, którzy również zaliczyli po bramce.

HAMULCOWY KOLEJKI –  ciężko wskazać hamulcowego w tej koleje, więc kolejny raz nominujemy obecnych piłkarzy GieKSy. Póki co, to oni są najgorsi w tym całym towarzystwie I ligowym.

WARTE ODNOTOWANIA 

W Bytowie remis Bytovii z Odrą Opole w 90 minucie spotkania, ale więcej niż o meczu mówiło się o Filipie Burkhardzie, który obecnie przebywa w Katowicach gdzie jego córka walczy o życie. Zawodnikowi i rodzinie życzymy dużo zdrowia w tych trudnych chwilach. Wsparcie okazali również w klubie z Bytowa.

 

 

Jeśli chodzi o zawodników to można odnotować na dobre powrót do składu na kolejne 90 minut Kamila Słabego. Nieciecza wygrała 3:1, więc można udać powrót za udany. W Chojnicach, które grały w Bielsku po powrocie trenera Bartoszka, powoli problemy z wejściem do składu mają Wojciech Trochim i Tomasz Foszmańczyk, którzy w tym spotkaniu wymienili się na boisku.  W Łodzi Rafał Kujawa lepszy od Kamila Szymury. Napastnik strzelił kolejnego gola i powoli wraca do formy kosztem Jewhena Radionowa, który od kilku spotkań skazany jest na ławkę rezerwowych. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy kolejny tydzień bez gola Grzegorza Goncerza.

STRZELCY: 

3 – Trochim, Burkhardt, Szymura, Kujawa, Chmiel

2 – Radionov,

1 – Abramowicz, Skrzypczak, Prokic

W nawiasach podajemy ogólną liczbę minut z I-ligowych boisk oraz liczbę bramek i kartek.

Raków 

Figiel – bez gry – (240 min, żk)

Sapała – bez gry – (581 min, 2 żk)

Zachara – bez gry – (0 min)

Termalica 

Sadzawicki – bez gry  – (274 min)

Słaby – 90 min – (291 min)

Bytovia 

Burkhardt – bez gry (1053 min, 4 żk, 3 bramki)

Duda – bez gry – (1008 min, 2 żk)

Chojniczanka 

Trochim – 24 min – (1020, 3 bramki)

Foszmańczyk – 66 min – (1024 min, 2 żk)

Sandecja 

Chmiel – 82 min + BRAMKA (936 min, 3 żk, 3 bramki )

Dudzic – 8 min – (277 min)

Flis – bez gry  – (1080 min)

Wigry 

Jurkowski – bez gry – (0 min)

Jastrzębie 

Szymura – 90 min  – (1260 min, 3 bramki, 2 żk)

Garbarnia 

Siedlarz – bez gry – (5 min)

Tychy 

Abramowicz – 90 min  + żk- (1080 min, 6 żk, 1 bramka)

Odra 

Skrzypczak1 min – (253 min, 1 bramka )

Chrobry 

Ratajczak –90 min,- (1058 min, 6 żk)

Zejdler – bez gry- (765 min, 2 żk)

Abramowicz – 90 min – (1170 min)

ŁKS 

Radionow – 18 minut  – (550 min, 2 bramki)

Kalinkowski bez gry – (628 min)

Kujawa – 72 min  + BRAMKA – (317 min, 3 bramki )

Stal 

Prokic – 90 min+ BRAMKA  (979 min, 1 bramka)

Podbeskidzie 

Goncerz – bez gry – (399 min, żk)

Warta Poznań 

Laskowski – bez gry- (180 min).

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

  • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
  • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
  • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
  • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
  • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
  • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
  • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
  • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
  • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga