Dołącz do nas

Piłka nożna

Na co stać Chrobrego?

Avatar photo

Opublikowany

dnia

 

Drużyna Chrobrego, podobnie jak GieKSa, przegrała swoje spotkanie na inaugurację nowego sezonu Fortuna I Ligi.

MZKS przegrał u siebie 2:4 (1:2), z odmłodzonym zespołem spadkowicza Lechii Gdańsk (dla gdańszczan trzy bramki zdobył pozyskany z Wisły Luis Fernández). Przegranej Chrobrego nie spodziewali się bukmacherzy i zapewnie kibice w Głogowie: w miarę dobre wyniki uzyskane w trakcie przygotowań do rozpoczętego sezonu mogły rozniecić nadzieję na korzystny wynik. W przerwie pomiędzy sezonami głogowianie zagrali pięć sparingów, w których  wygrali trzykrotnie (z Koroną 1:0, Odrą Bytom Odrzański 2:0 oraz z Zagłębiem Lubin 1:0) oraz po jednym razie zremisowali (z Wartą Poznań 1:1) i przegrali (z KKS-em Kalisz 0:3). Przed rozpoczętym sezonem trener Marek Gołębiewski nie poszalał na rynku transferowym: do szerokiej kadry dołączyło sześciu zawodników, z których najbardziej znany to Mikołaj Lebedyński. Z zespołu odeszło ośmiu zawodników (w tym m.in. Oliver Práznovský – były zawodnik GieKSy).

W meczu z Lechią, na początku spotkania lekką przewagę osiągnął Chrobry, który w 12. minucie strzelił bramkę. Później było jeszcze parę ciekawych akcji po stronie gospodarzy, ale spadkowicz z ekstraklasy zaczął śmielej atakować i doprowadził do wyrównania w 32. minucie. Od tego momentu zaczęła się rysować coraz wyraźniejsza przewaga Lechii. Tuż przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. W drugiej połowie dominacja BKS-u nie podlegała dyskusji.

Najbardziej znanymi zawodnikami w drużynie z Głogowa są: Mateusz Machaj (103 występy w PKO Ekstraklasie, m.in. w Śląsku, Lechii, Jagielloni), Sebastian Steblecki (87 występów w Ekstraklasie w Cracovii i Górniku Zabrze) czy Mikołaj Lebedyński (39 występów m.in. Stali Mielec, Wiśle Płock czy TSP). Machaj w poprzednim sezonie w barwach Chrobrego zdobył siedem bramek, Steblecki – osiem. Byłym piłkarzem GieKSy jest oczywiście Lebedyński, a o powiązaniach z naszym klubem można jeszcze mówić w przypadku Roberta Mandrysza, który jest synem byłego trenera GKS-u – Piotra i bratem, występującego przez dwa sezony na Bukowej, Pawła.

Drużyna Chrobrego przyjedzie na Śląsk w niedzielę, po treningu przeprowadzonym w Głogowie.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga