Dołącz do nas

Hokej

Na początek powtórka z finału

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W piątek rozegrana została pierwsza kolejka Tauron Hokej Ligi, ale mistrz Polski 2022/2023 nowe rozgrywki zainauguruje w niedzielę. W Satelicie GieKSa zmierzy się z GKS-em Tychy.

Tyszan nie zadowolił srebrny medal i do nowego sezonu przystąpili z kilkoma znaczącymi wzmocnieniami – szczególnie chętnie sięgali po zawodników, którzy wyróżniali się w innych polskich drużynach. Mocno skorzystali na rewolucji w Cracovii, ściągając do siebie Alana Łyszczarczyka i Romana Raca, sprowadzili także Pavela Padakina z Unii Oświęcim oraz Illię Korenchuka z Energi Toruń. Z twarzy kompletnie nowych w polskiej lidze warto zwrócić uwagę na doświadczonego obrońcę Jana Jaromerskiego, który na swoim koncie ma 398 spotkań w czeskiej ekstralidze, a także na białoruskiego napastnika Viktora Turkina, który w zeszłym sezonie w barwach HK Vitebsk zanotował 52 punkty w 59 meczach. Po stronie start najbardziej bolesne może okazać się utrata duetu Dupuy-Boivin na rzecz Tohoku Free Blades z ligi azjatyckiej.

GKS Tychy sezon 2023/2024 rozpoczął od zwycięstwa 6:2 nad PZU Podhalem Nowy Targ na własnym lodzie, a dublety ustrzelili wyżej wspomniani Rac i Padakin. Wcześniej w trakcie sparingów ponieśli dwie porażki – z HKm Zwoleń i Olimpiją Ljublana po dogrywce. Pokonywali natomiast dwukrotnie Unię, Energę Toruń, HC Frydek-Mistek, Zagłębie Sosnowiec oraz Sokół Kijów, ale za wyjątkiem ostatniego sparingu z Unią oraz spotkania z Toruniem – we wszystkich meczach decydował tylko jeden gol.

W zeszłym sezonie mierzyliśmy się z tyszanami 10-krotnie: 5 razy w sezonie zasadniczym, raz w Pucharze Polski i 4-krotnie w finale fazy play-off. W ramach rozgrywek zasadniczych wygraliśmy dwukrotnie – w pierwszym i ostatnim starciu, zaś trzy ,,środkowe” mecze padły łupem GKS-u Tychy, podobnie jak półfinałowy mecz Pucharu Polski rozegrany w Oświęcimiu, a jeśli chodzi o finał play-offów PHL… Tego chyba nikomu nie musimy przypominać.

Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.

10.09.2023 (niedziela, 17:00) GKS Katowice – GKS Tychy

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: stowarzyszenie@sk1964.pl

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

Kliknij, by skomentować
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria SK 1964 Stadion

SK 1964 z wizytą na nowym stadionie

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

We wtorek 19 września przedstawiciele Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964” wzięli udział w sesji Komisji Kultury, Promocji i Sportu Urzędu Miasta Katowice, która połączona była z wizytacją nowo budowanego kompleksu przy ulicy Upadowej.

21 sierpnia zakończono na hali sportowej główne roboty konstrukcyjne, związane zarówno z konstrukcją prefabrykowaną, jak i stalową konstrukcją dachu. Obecnie trwa wykonywanie ścian murowanych oraz warstw posadzek. Na hali prowadzone są prace związane z instalacjami wewnętrznymi, zakończono wykonywanie instalacji podposadzkowych, trwa montaż koryt kablowych, zawiesi pod instalacje i wykonywanie oświetlenia klatek schodowych.

Na stadionie stanęły już wszystkie cztery trybuny. Obecnie montowana jest konstrukcja stalowa dachu. W pomieszczeniach stadionu również rozpoczęto prace przygotowawcze do montażu instalacji. Na terenie wokół głównych budynków trwają prace związane z budynkami pomocniczymi (kasy, szatnie, pomieszczenia techniczne), przygotowywane są fundamenty pod ogrodzenie oraz wyrównywany jest teren pod wykonywanie nawierzchni. Mocno zaawansowane jest również wykonywanie głównego parkingu, na którym wykonano nawierzchnię dla miejsc postojowych, krawężniki i obrzeża oraz oświetlenie parkingu. W fazie końcowej jest wykonywanie na terenach zewnętrznych sieci sanitarnych oraz elektrycznych i telekomunikacyjnych.

Planowany termin zakończenia robót budowlanych to 31 sierpnia 2024 roku.

Poniżej załączamy zdjęcia z wizytacji.

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

Lechia Gdańsk – GKS Katowice Relacja Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Górnik Zabrze Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Portal "GieKSa.pl" jest niezależnym serwisem informacyjnym prowadzonym przez Stowarzyszenie Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Serwis jak i autorzy nie są w jakikolwiek sposób powiązani z klubem piłkarskim GKS GieKSa Katowice S.A."GieKSa.pl" informuje, że komentarze i wypowiedzi kibiców, internautów, jak i felietonistów zamieszczone w portalu są wyrazem ich osobistych poglądów, spostrzeżeń lub przekonań i nie należy identyfikować ich z poglądami redakcji. Copyright © 2012.

  Wszelkie materiały (m.in. teksty, video, zdjęcia, grafika) zamieszczone na stronie są własnością Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964". Jakiekolwiek kopiowanie oraz reprodukowanie bez zgody Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice "SK 1964" jest surowo zabronione. Dopuszczalne jest cytowanie krótkich fragmentów tekstu, jednakże konieczne jest podanie źródła tekstu w postaci linku do oryginalnej wersji oraz do strony głównej serwisu.

  Made with by Cysiu & Stęga