Dołącz do nas

SK 1964 Społecznie

Najbardziej kibicowskie przedszkole na świecie – z wizytą w „47”!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Poniżej prezentujemy opis akcji w Przedszkolu numer 47, który przygotowała Klaudia (członkini zarządu Stowarzyszenia Kibiców GKS-u Katowice „SK 1964”). Jesteśmy w pozytywnym szoku – brawo dziewczyny, brawo przedszkole, brawo piłkarze i personel medyczny! Oddajemy głos organizatorce:

W dniu 17 maja grupa Female Elite po raz kolejny postanowiła zorganizować czas najmłodszym kibicom – przedszkolakom. Tym razem wybrałyśmy się do Przedszkola nr 47 z Oddziałami Integracyjnymi, które tak, jak i poprzednie mieści się na Wełnowcu. Warto już na samym wstępie dodać, że to samo przedszkole wyszło z inicjatywą zorganizowania takiego spotkania, co bardzo nas ucieszyło!

Problemów z organizacją akcji było sporo. Największym z nich było załatwienie piłkarzy. Na dzień przed dowiedziałyśmy się, że jednak ich nie będzie, a jak dobrze wiadomo, właśnie oni są dla dzieciaków największą uciechą. Zaczęły się poszukiwania osób, które będą mogły wcielić się w role zawodników. Czekać nie trzeba było długo. W kilka minut po ogłoszeniu poszukiwań zgłosił się Toczmek i GieKSik – członkowie naszego Stowarzyszenia. Szczęście jednak dopisało i na kilka minut po 22:00 dotarła do nas informacja z klubu, że piłkarze jednak się pojawią. Z chętnych SK-owiczów nie zrezygnowałyśmy, korzystając z faktu, że dla dzieciaków również będzie frajdą poznanie osób z personelu medycznego 🙂

Przed przedszkolem spotkaliśmy się w 10 osób pół godziny przed planowanym rozpoczęciem, żeby po raz kolejny stoczyć walkę z balonami. Tym razem nie musiałyśmy jednak walczyć z wiatrem, bo wszystkie przygotowania odbyły się już na sali gimnastycznej.

Kilka minut po godzinie dziewiątej pojawiła się pierwsza grupa. Dzieciaki miło nas zaskoczyły, bo na salę weszły z przygotowanymi przez siebie trójkolorowymi flagami! Jako, że dla każdej grupy miałyśmy przeznaczone około 45 minut, przeprowadziłyśmy szybki konkurs przyśpiewek, malowanie twarzy i zabawy z piłkarzami. Tutaj trzeba dodać, że obecni z nami piłkarze – Tomasz i Bartłomiej Steleblakowie, wspaniale spisali się w roli opiekunów grup! Z takim podejściem do dzieciaków, mamy szczerą nadzieję na ich częstsze wizyty z nami w przedszkolach 🙂

Najmilszymi akcentami całego dnia było na pewno przywitanie nas przez Grono Pedagogiczne. Gdybyście nie wiedzieli o czym mowa – Panie Przedszkolanki ubrane były w klubowe koszulki i szale :). Dodatkowo od jednej z grup dostaliśmy wykonane przez nich medale! Od razu ubraliśmy je na siebie i dumnie krążyliśmy w nich po przedszkolu 🙂 Kolejnym pozytywnym akcentem było przywitanie nas przez dzieci okrzykiem „GKS KATOWICE”, który od rana ćwiczyły wraz z Panią.

Trzeba przyznać, że mimo wszystkich przeciwności losu, które spotkały nas przy organizacji dzisiejszej akcji, zdecydowanie można zaliczyć ją do udanych. Świadczą o tym na pewno uśmiechy dzieci. Po wyjściu z przedszkola usłyszeliśmy za sobą jeszcze raz głośne „GKS Katowice” z ust dzieciaków i… przedszkolanek 🙂

Z tego miejsca serdecznie dziękujemy całemu Gronu Pedagogicznemu z Przedszkola nr 47, za możliwość przeprowadzenia akcji! Największe podziękowania dla Pani Aleksandry Koczwary za wyjście z inicjatywą! Mamy nadzieję, że reszta katowickich (i nie tylko) przedszkoli również będzie tak chętna na współpracę! Drodzy Dyrektorzy, nie pozostaje Wam nic innego, jak tylko brać przykład! 🙂

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

2 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

2 komentarze

 1. Avatar photo

  abcd

  22 maja 2013 at 18:32

  Brawo! Świetna sprawa! Wiadomo, co Wełnowiec, to Wełnowiec 🙂
  A dlaczego piłkarze nie mogli przybyć? Mam nadzieję, że nie przygwiazdorzyli i dlatego olali temat..

 2. Avatar photo

  katia

  22 maja 2013 at 19:29

  przygwiazdorzyli na calego. pieniedzy nie ma na koncie to z dziecmi nie beda sie bawic. przykre. ale brawa za akcje. wnc

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowska galeria z derbów

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do kibicowskiej galerii z derbowego wyjazdu. W Tychach stawiło się 1204 kibiców, w tym wsparcie 5 fanów Banika Ostrava i 34 Górnika Zabrze.

Kontynuuj czytanie

Galeria Piłka nożna

Komplet kibiców na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do obszernej galerii z Bukowej. GieKSa pokonała Wisłę Kraków 5:2, a spotkanie oglądał komplet publiczności. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna

GKS Tychy – GKS Katowice Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

10.05.2024 Tychy

GKS Tychy – GKS Katowice 2:3 (2:1)

Bramki: Połap (33), Mikita (45+2) – Jaroszek (18), Repka (61), Arak (90+2)

GKS Tychy: Kikolski – Błachewicz, Machowski, Ertlthaler (67. Szpakowski), Radecki, Połap (82. Wojtuszek), Żytek, Bieroński, Tecław, Mikita, Rumin (67. Śpiączka)

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Komor, Repka, Jaroszek (90+3 Janiszewski)– Błąd (90+3 Shibata), Kozubal, Mak (75. Aleman), Marzec (29. Rogala) – Bergier (75. Arak)

Żółte kartki:

Sędzia: Sebastian Jarzębak (Bytom)

Widzów: 9691

 

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga