Dołącz do nas

Kibice

Nie ma kasy, są kiełbasy – relacja

Avatar photo

Opublikowany

dnia

W dniu dzisiejszym kibice GKS Katowice po raz kolejny mieli okazję pokazać, czym jest dla nich klub i jak są w stanie się zmobilizować, aby uczestniczyć w walce o nasze wspólne dobro. Tym razem celem była akcja pod domem Ireneusza Króla.

Zbiórkę zaplanowano o 18.45 nieopodal jego domu, jednak już dużo wcześniej pojawiały się coraz liczniej grupki sympatyków GieKSy. O godzinie 19.00 rzesza trójkolorowych fanów ruszyła w stronę miejsca zamieszkania herszta okupantów. Na czele szli kibice z transparentem „Wielka piłka dla Irka”, za nimi samochód, z którego dobiegały rytmy discopolo, dodatkowo GieKSiarze odbijali wielką piłkę plażową, która co prawda na moment gdzieś się zawieruszyła, ale… po kilkunastu minutach się odnalazła 😉 Dodajmy, że sąsiedzi naszego „bohatera” otrzymali od kibiców list z wyjaśnieniem zaistniałej sytuacji oraz działalności sympatycznego – jak dotychczas im się wydawało – pana Irka.

Po kilku minutach marszu dotarliśmy na wyznaczone miejsce przy ulicy Mroźnej. Vis-a-vis domu Króla trzymano wspomniany transparent, a nasz mistrz grilla rozpoczął swoje dzieło. Po rozpaleniu grilla mógł na ruszt położyć wursty, które piekły się ku chwale pana Ireneusza.

W tym czasie z głośników dobiegały takie hity jak „Malinowy Król”, „Jesteś szalona”, „Mydełko FA” czy „Cztery razy po dwa razy”. Przy akompaniamencie tych wesołych przebojów kibice raczyli się piwkiem bezalkoholowym (jakby powiedział pan Ireneusz „niskoprocentowym”, bo w końcu miało 0,5% zawartości alkoholu), a kiełbaski już dochodziły.

Wkrótce kibice GieKSy zaczęli jasno wyrażać swoje opinie na temat działalności człowieka, który wyrządził tyle szkody naszemu klubowi. Skandowano „KP kupiłeś, czy z żoną też tak zrobiłeś?”, „Nie ma kasy, ciągle kłamie, Irek Król!” czy „Nie ma kasy, są kiełbasy!”, a także „Ekstraklasa dla grubasa!”.

Gdy wszystko było już gotowe, pod drzwi Irka Króla powędrowała gotowa porcja kiełbasek, dwie butelki bezalkoholowego piwka oraz jako gratis – wspomniana piłka plażowa oraz płytka CD z hitami discopolo. Nie zabrakło także symbolicznej złotówki, za tyle bowiem pan Król powinien oddać klub, który znacząco podczas swojej działalności zadłużył…

Na koniec już na poważnie kibice GKS pokazali, jak ważna jest dla nich GieKSa skandując głośne „Katowice, Katowice GKS!”, „GieKSa to my!”, „Pierwsza, druga, trzecia liga…” oraz „Awans przy stole, ja taki awans pierdolę!”.

Wkrótce po tym ponad trzystuosobowa ekipa GieKSiarzy w spokoju rozeszła się do domów.

Ireneusz Król w wywiadach podkreślał, że na meczach jego nowego klubu może lecieć nawet discopolo, a na stadion mają przychodzić całe rodziny, by przy grillu i niskoprocentowym piwku dobrze się bawić i oglądać wielką piłkę w Katowicach. Jak widać, kibice wzięli sobie to do serca i bardzo szybko spełnili marzenia wielmożnego pana – był grill, było discopolo, była wielka piłka. Szkoda tylko, że zabrakło samego zainteresowanego.

GieKSiarze pokazali też po raz kolejny, że potrafią zarówno twardo i wprost przedstawić swoje stanowisko, jak i za pomocą sarkazmu i ironii dopiec swojemu przeciwnikowi. Dodajmy, że cała akcja wywołała spore zainteresowanie mediów, które były obecne przy okazji tego wydarzenia.

W okolicy już zawczasu zgromadziły się dość znaczne siły policji, ale nie mieli oni nawet cienia powodu, żeby interweniować w jakikolwiek sposób, gdyż wszystko odbyło się bardzo spokojnie.

W tym miejscu dziękujemy wszystkim kibicom, którzy pojawili się dzisiaj na Burowcu, jednak pamiętajcie, że najważniejsza Wasza obecność to ta w środę – o godzinie 11.00 przed Urzędem Miasta w Katowicach. To tam musimy pokazać naszą siłę i to, że GieKSa musi istnieć!

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

3 komentarze
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

3 komentarze

 1. Avatar photo

  Zawiercianska GieKSa

  23 lipca 2012 at 22:02

  Brawo Panowie ludzie z SK1964 wykonali kawał dobre roboty.
  Irek dostałeś klub za 1 złotówkę a teraz żądasz, że by ktoś zapłacił za udziały ? za zakaz transferów jaki mamy dzięki Tobie ? za jeszcze większe długi jakie nam zostawiasz Ty i Twój nie udolny prezes Krysiak. Tak to sie robi w biznesie ?

 2. Avatar photo

  garry

  23 lipca 2012 at 22:45

  Szacun Panowie, macie honor, Polonia skur_wiła się kolejny raz (to już nie jest mój zespół)…

 3. Avatar photo

  robbson

  24 lipca 2012 at 00:21

  mamy honor calej polski ,sk gratuluje ,wpisy na portalach z lechi ,zawiszy i tak dalej szacunek ,tylko kto bedzie za nami i nas pamietal za pare miesiecy …chyba ze awansujemy ,ale to z nas robi gks chyba katowice

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Piłka nożna

GKS Katowice – Lechia Gdańsk Live

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

07.04.2023 Katowice

GKS Katowice – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 90. Jędrych

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jędrych, Kuusk, Komor (61.Jaroszek), Repka, Rogala– Błąd 89. Shibata), Kozubal, Marzec (52.Aleman) – Bergier (89. Mak)

Lechia Gdańsk: Sarnavskyi- Olsson, Chindris, Zhelizko, Mena, Kapić (86. Koperski), Kałahur, Bugaj (86. Fernandez), Bobcek (69. Zjawiński), Khlan (69.Sypek), Neugebauer (60. D’arriego)

Żółte kartki:  Jędrych – Zhelizko, Khlan, Koperski

Czerwona kartka: Kuusk

Sędzia: Tomasz Marciniak (Płock)

Widzów:

 

  Kontynuuj czytanie

  Galeria Piłka nożna

  Prima Aprilis w wykonaniu GieKSy

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  Zapraszamy do pierwszej galerii z Sosnowca. GieKSa w Świętej Wojnie wygrała 4:0, a zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

   

  Kontynuuj czytanie

  Piłka nożna

  GKS Katowice – Odra Opole Live

  Avatar photo

  Opublikowany

  dnia

  Przez

  13.04.2023 Katowice

  GKS Katowice – Odra Opole 1:3 (0:1)

  Bramki: Jaroszek (55)Piroch (26), Continella (74), Sarmiento (76)

  GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jaroszek, Jędrych, Repka, Rogala– Błąd (86. Ćwielong), Kozubal, Shibata (77. Mak), Marzec (86. Pietrzyk) – Bergier

  Odra Opole: Haluch – Szrek, Piroch, Spychała, Kamiński M. – Kamiński W. (59. Continella), Niziołek, Galan, Antczak (78. Surzyn), Hebel (59. Sarmiento) – Czapliński

  Żółte kartki: Marzec, Kozubal, Mak – W. Kamiński, Antczak, Continella, Czapliński

  Sędzia: Piotr Urban (Warszawa)

  Widzów: 5467

   

  You can't add multiple events in the same post, page or custom post type.

   

  Kontynuuj czytanie

  Zobacz również

  Made with by Cysiu & Stęga