Dołącz do nas

Piłka nożna

Noty i opisy za Bogdankę

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Nasi zawodnicy rozegrali nieco słabsze spotkanie niż z Cracovią, tam było więcej piłki, przy Bukowej więcej walki. Jak zaznaczył jednak trener na konferencji, w rundzie jesiennej GieKSa takie mecze przegrywała. Nie ma co więc psioczyć, ale noty mimo lepszego wyniku, są odrobinę niższe.

Łukasz Budziłek – 6,5
Spisywał się dość pewnie, kilka strzałów obronił, ale popełnił jeden poważny błąd, kiedy to odbił piłkę przed siebie, na szczęści rywal skiksował przy dobitce. Na plus – kolejne spotkanie na zero z tyłu. Co miał wybronić, wybronił.

Dominik Sadzawicki – 6
Zawodnik zszedł jeszcze w pierwszej połowie z boiska z powodu niedyspozycji (ból brzucha). Do tego momentu grał średnio, a Bogdanka kilka razy jego stroną zaatakowała. Na plus długie podanie do Rakelsa, które zakończyło się rzutem karnym.

Mateusz Kamiński – 6,5
Solidne zawody stopera, choć wraz z całą linią defensywy powinien bardziej być uczulony na prostopadłe podania rywali. Na plus próby pomagania w ofensywie.

Adrian Napierała – 7
Mecz rozpoczął od… kiksu, ale potem było już tylko lepiej. Dobra gra w destrukcji, czyszczenie kilku akcji, a i długie podania jakby celniejsze, jak na przykład do Pitrego w pierwszej połowie. Ofiarność i ambicja widoczna, także po meczu.

Bartłomiej Chwalibogowski – 6,5
Niezły mecz Bartłomieja, który jak sam mówi skupia się w tej rundzie bardziej na defensywie. Kilka razy ratował sytuację na swojej stronie i co najważniejsze, robił to skutecznie. To co do poprawy, to czasem podniesienie głowy i spojrzenie, jaka jest sytuacja na boisku, zanim wykona podanie, bo nieraz nawet kilkunastometrowe podania były zagrywane w eter. Pewne jest natomiast, że nie popełnia już takich błędów, jak w rundzie jesiennej.

Alan Czerwiński – 6
Najpierw pomoc, potem obrona. Bez błysku, chcielibyśmy aby ten zawodnik w końcu zaczął być kluczową postacią GieKSy. Coś tam próbuje w ofensywie, ale nie ma w tym wielkiego przekonania. No i znów miał przed sobą pustą bramkę i nie trafił.

Sławomir Duda – 5,5
Raczej średni występ zawodnika, ani grzał, ani ziębił, nie był tak widoczny jak w poprzednich meczach, choć de facto jest człowiekiem od czarnej roboty, więc widoczny być nie musi. Na minus czerwona kartka – mając jedną żółtą, powinien bardziej uważać.

Grzegorz Fonfara – 5,5
Zawód. Dużo strat i niecelnych podań, brakowało efektywności w przeprowadzanych akcjach. Po bardzo dobrych dwóch pierwszych meczach spuścił nieco z tonu, ale mamy nadzieję, żę chwilowo. Jako doświadczony zawodnik tworząc grę z równie doświadczonymi Pitrym i Gancarczykiem, powinni wkrótce zaskoczyć.

Przemysław Pitry – 7
Wygląda to trochę tak, jakby Pitry się rozkręcał w tej rundzie. Nie był to rewelacyjny mecz, ale sam sposób gry znamionuje, że i na tę rundę jest potencjał. Brakuje jeszcze strzelenia gola z akcji, gdzieś tam zawsze rywal go zablokuje. Ale jest zwycięski gol z karnego i to się liczy. Choć na pewno nie jest to jeszcze ta forma z jesieni.

Krzysztof Wołkowicz – 6
Tym razem trochę słabsze spotkanie młodego zawodnika. Trudno wiele napisać o jego grze, była dość przeciętna. Nie unika jednak gry, pokazuje się na pozycjach.

Deniss Rakels – 7
Widać, że zawodnik w GieKSie nabiera doświadczenia. Staje się nie tylko egzekutorem, ale i kreatorem akcji. Rozgrywa piłki, pomaga pomocnikom i tak było w tym meczu. Do tego ma umiejętność zastawiania się, dzięki czemu utrzymuje się dłużej przy piłce. Po jednej z takich akcji został sfaulowany w polu karnym i sędzia podyktował jedenastkę.

Janusz Gancarczyk (grał od 39. minuty) – 6,5
Niespodziewanie wszedł w pierwszej połowie i zagrał niezłe zawody. Widać było doświadczenie, ale też czasem braki w dokładności. Jeżeli nadrobi pewne zaległości treningowe ma szansę być znaczącym wzmocnieniem zespołu. Szkoda, że nie wykorzystał sytuacji sam na sam.

Kamil Cholerzyński (grał od 80. minuty) – niesklas.
Wszedł, aby zagęścić szeregi defensywne, ale tak naprawdę GieKSa musiała się przez tę zmianę (zszedł Rakels) kurczowo bronić. Kilka dobrych zagrań Kamila i został sfaulowany na drugą żółą kartkę dla przeciwnika. Nieporozumienie w końcówce z Budziłkiem.

Jewhen Radionow (grał od 90. minuty) – niesklas.
Zmiana taktyczna. Nie miał szansy się pokazać.

Portal GieKSa.pl tworzony jest od kibiców, dla kibiców, dlatego zwracamy się do Ciebie z prośbą o wsparcie poprzez:

a/ przelew na konto bankowe:

SK 1964
87 1090 1186 0000 0001 2146 9533

b/ wpłatę na PayPal:

E-mail: [email protected]

c/ rejestrację w Superbet z naszych banerów.

Dziękujemy!

1 Komentarz
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, jednakże zastrzega sobie prawo do ich cenzurowania lub usuwania.

1 Komentarz

 1. Avatar photo

  1964

  1 kwietnia 2013 at 01:44

  mi się wydaje, że tych młodych zeżarła presja. Może w meczu z Zawiszą pokażą swoje umiejętności:)

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Galeria Kibice

Kibicowski turniej na Bukowej

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Zapraszamy do galerii z Turnieju Kibiców GKS Katowice, który odbył się w sobotę na Bukowej. Zdjęcia przygotowała dla Was Madziara. 

Kontynuuj czytanie

Piłka nożna Stadion Wideo

Bukowa gotowa na Ekstraklasę!

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

Przez ostatnie tygodnie na stadionie przy Bukowej toczyły się prace mające na celu dostosowanie obiektu do wymogów Ekstraklasy oraz transmisji telewizyjnych. Wybraliśmy się z kamerą na stadion, by sprawdzić, jak po zmianach prezentuje się obiekt. 

Co dokładnie uległo zmianie?

 • na Trybunie Głównej pojawiły się nowe podesty na kamery,
 • utworzono strefę dla wozów transmisyjnych przy sektorze 6,
 • utworzono nowe przejścia pomiędzy sektorem 5 i 6,
 • na górze sektora 3 powstała nowa loża prasowa,
 • powstały nowe miejsca dla komentatorów i statystyków,
 • rozbudowana została trybuna dla kibiców niepełnosprawnych,
 • zwiększono moc oświetlenia jupiterów do 1600 luxów,
 • powiększono sektor C o „połowę sektora D”,
 • powstały nowe podjazdy dla straży pożarnej przy trybunie gości oraz dla zwyżki telewizyjnej pod łukiem.
Kontynuuj czytanie

Felietony Piłka nożna

Słów kilka o zapomnianej premii

Avatar photo

Opublikowany

dnia

Przez

GieKSa po latach banicji awansowała do Ekstraklasy, a wraz z nią powracają  i zwiększają się marzenia o zobaczeniu jednego z Trójkolorowych w barwach Reprezentacji Polski. Banicja poza Ekstraklasą była tak długa, że niewielu pewnie pamięta o zapomnianej premii. Przypomnijmy więc szczegóły.

Cofnijmy się zatem do sezonu 2007/2008. GieKSa po awansie do II ligi (dzisiejsza I liga) szturmem chce zdobyć Ekstraklasę. W rozgrywkach ligowych, oprócz starych dobrych znajomych takich jak Lechia, Arka, Śląsk, Motor, Piast czy Podbeskidzie, rywalizacje prowadzimy z Turem Turek, Kmitą Zabierzów czy Pelikanem Łowicz. Prezesem GieKSy w tamtym okresie był Jan Furtok, a trener Piotr Piekarczyk, którego w trakcie sezonu zmienia Wojciech Osyra.

I liga w tamtym okresie nie jest już dla GieKSy spacerkiem nie tylko na boisku. O ile w III i IV lidze organizacyjnie GieKSa była na wysokim poziomie, o tyle w II lidze było widać jak wiele pracy trzeba włożyć, by równać do najlepszych. Dział marketingu, który liczbowo jeśli chodzi o osoby, był może na podobnym poziomie jak teraz, stara się zdobyć medialność. Jednym z pomysłów jest premia dla piłkarzy. Oddajmy głos dobrze znanemu w kibicowskim świecie GieKSy „Jurkowi” oraz Shellowi, którzy w tamtym okresie „klepnęli” pomysł.

Jurek: „Szczerze mówiąc, mało kto chyba pamięta o tej akcji, ponieważ minęło już wiele lat. Do tej pory jednak nie zostało to zrealizowane, więc chyba można uznać, że premia ciągle obowiązuje. Dla nas w tamtym okresie to był ruch typowo marketingowy. Szukaliśmy możliwości przebicia się do mediów, których wtedy nie było tak wiele jak obecnie. W tamtym okresie był to typowo PR-wy ruch z naszej strony i tak powstała informacja, w której poinformowaliśmy, że zawodnik, który jako pierwszy dostanie powołanie do pierwszej reprezentacji Polski w barwach GieKSy otrzyma premię w wysokości 10.000 złotych„.

Shellu: „Pamiętam ten okres, ponieważ pracowałem wtedy w klubie i tak jak Jurek mówi, był to typowo PR ruch z naszej strony, aczkolwiek nie powiedziałbym, że był on wtedy oderwany od rzeczywistości. W reprezentacjach młodzieżowych mieliśmy zawodnika, który przebijał się do składu i była szansa, że wraz z dobrą grą GieKSy otrzyma powołanie – tym zawodnikiem był Piotr Polczak, który potem powołanie otrzymał, ale już nie w naszych barwach. W późniejszych okresach było ciężko o kolejnych zawodników, którzy mogliby otrzymać takie powołanie, ale również nie było to niemożliwe, co pokazały powołania zawodników z I ligi do kadry. Takiego zaszczytu dostąpił bramkarz Dolcanu Ząbki. Również uważam, że premia się nie przedawniła i w przypadku powołania zawodnika GieKSy powinna obowiązywać”.

Kto twoim zdaniem mógłby być tym pierwszym? 

„Życzeniowo Adrian Błąd – byłaby to piękna klamra jego kariery w GieKSie. Myślę jednak, że obecnie najbliżej będzie któremuś z młodszych zawodników”.

Tym samym pozostaje nam wierzyć, że prezes Nowak będzie kontynuować obietnicę złożoną przez ówczesne władze GieKSy i w przypadku powołania piłkarza GKS Katowice do seniorskie reprezentacji Polski zrealizuje zobowiązanie. Po awansie droga do tego bardzo się skróciła.

Kontynuuj czytanie

Zobacz również

Made with by Cysiu & Stęga